Ekspertė patarė, kaip puošti kapus: pamirškite dirbtines gėles

Artėjant Vėlinėms, svarstome, kaip pagerbsime mirusius artimuosius, kaip puošime jų kapus. Laikui bėgant, keičiasi amžinųjų poilsio vietų mados bei tendencijos. Prieš gerą dešimtmetį žmonės labai mėgo dirbtines gėles, dabar kapai marguoja nuo chrizantemų plastiko vazonėliuose.

Pastaruoju metu vis daugiau lietuvių grįžta prie natūralumo, stengiasi gyventi be atliekų, prisimena liaudiškas tradicijas, stengiasi per Vėlines papuošti kapus neteršdami aplinkos plastiku.

Vienu metu buvo itin madinga kapus puošti ryškiomis plastikinėmis gėlėmis. Jos praktiškos – ilgai laikosi, joms nekenkia lietus nei sniegas, tačiau jų kičinis puošnumas, ryškios spalvos tapo prasto skonio, provincialumo ženklu. Be to, plastikas ilgai nesuyra ir teršia aplinką.

Žmonės vėl grįžo prie natūralių gėlių. Populiariausios kapų puošmenos – įvairių spalvų ir formų chrizantemos. Deja, jos neilgai puošia kapą – po stipresnių šalnų praranda visą grožį ir kartu su plastikiniais vazonais išmetamos į konteinerius.

Vis daugiau žmonių kapus puošia neteršdami aplinkos – sausų augalų puokštėmis, kryželiais arba vainikais. Vilniaus etninės kultūros centro kultūrinių renginių koordinatorė ir organizatorė Marija Liugienė teigia, kad vainikas tam geriausiai tinka, nes yra universalus gyvybės rato simbolis.

Vainikus lietuviai nuo seno naudojo ne tik per Vėlines, bet ir per adventą, Jonines, Kalėdas. Vainikas simbolizuoja amžinybę – kad niekas sulig mirtimi nesibaigia. M.Liugienė siūlo patiems nupinti vainiką iš plonų karklo šakelių, eglišakių, tujų ar samanų, papuošti jį kankorėžiais, sudžiūvusiais žiedais – šlamučiais, kraujažolėmis, bitkrėslėmis, smilgomis ir kt. Jie gražūs, ir natūralūs, o svarbiausia – suyra nepadarydami žalos gamtai.

Sausų augalų gedulingam vainikui galima patiems prisirinkti arba nusipirkti floristikos reikmenų parduotuvėje. Augalus prie vainiko pritvirtinti reikėtų karštais klijais. Jei komponuosite puokštę, spygliuočių šakas galite įsmeigti į specialią floristinę kempinę, tada ji gerai išsilaikys gryname ore, nenukris spygliai. Gražiai atrodo į sausų gėlių vainiką įstatyta Vėlinių žvakė.

REKLAMA

Prieš Vėlines turguose ir prie kapinių apstu ir močiučių, kurios parduoda pačių pagamintus gedulingus vainikus, kryželius ar puokštes. Jos puoselėja tradicijas ir moka užauginti tam skirtų gėlių, moka jas išdžiovinti, nudažyti ir surišti gedulingas kompozicijas.

Savo paslaugas siūlo ir profesionalūs floristai, jie sukuria tikrai originalių ir skoningų puokščių bei vainikų kapams puošti. Sausų augalų puokštės atsparios šalnoms, lietui, joms nepakenkia sniegas, tad išlaiko savo formą ir spalvas iki pavasario.


Rašyti komentarą...
S
Siga
2019-10-25 17:24:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nerekia kapų puošti, nes nereikalinga. Nušluot lapus,, uždegt pašventinta žvakę, gyva gėlę ir pasimelst už sielas.
Atsakyti
-9

R
Rūta
2019-10-26 18:17:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ačiū kapinių ekspertam, be jūsų mes nieko nežinom nieko nesuprantam , esam tikri asilai !
Atsakyti
-1

v
violeta
2019-10-26 19:54:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
teisingai.pritariu
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų