REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
8
Diana Nausėdienė lankosi lituanistinių mokyklų stovykloje (Lietuvos Respublikos prezidento kanceliarijos nuotr.)

Pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė ir mažieji pasaulio lietuviai susitiko vasaros stovykloje. Šio susitikimo su vaikais metu ji žavėjo ne tik savo šypsena, tačiau ir elegancija bei moteriškumu.

8

Pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė ir mažieji pasaulio lietuviai susitiko vasaros stovykloje. Šio susitikimo su vaikais metu ji žavėjo ne tik savo šypsena, tačiau ir elegancija bei moteriškumu.

REKLAMA

Prezidentienė šio susitikimo metu buvo apsivilkusi švelnaus atspalvio megztiniu ir prie jo derančiu sijonu iki kelių bei lygiapadžius batelius. Ji buvo įsisegusi mažus, elegantiškus perlinius auskarus. 

Susitiko su mažaisiais pasaulio lietuviais

Šalies pirmoji ponia D. Nausėdienė aplankė lituanistinių mokyklų vaikus Paršežerio stovyklavietėje. Šiemet čia stovyklauja 79 lietuviškų šaknų turintys 7-15 metų amžiaus vaikai iš įvairių pasaulio šalių – Anglijos, Airijos, Ispanijos, Islandijos bei Lietuvos.

Ponia D. Nausėdienė yra lituanistinio švietimo pasaulio lietuvių bendruomenėse globėja ir aktyviai domisi lituanistinio švietimo klausimais.

REKLAMA
REKLAMA

„Lituanistinės stovyklos ne tik suteikia galimybę pabendrauti vaikams iš įvairių šalių, pažinti Lietuvą iš arti, gyvai prisiliesti prie jos istorijos. Tokie susibūrimai suteikia galimybę nepamiršti lietuviškų šaknų ir puoselėti kalbą, kuri yra svarbi jų lietuviškosios tapatybės dalis“, – sakė ponia Diana.

REKLAMA

Stovyklautojai poniai Dianai noriai pasakojo apie aplankytus Plungės ir Rietavo dvarus, savo pomėgius ir augintinius, rodė ir didžiavosi stovykloje sukurtais molio lipdiniais ir piešiniais ant medžių.

Jungtinėje Karalystėje įsikūrusios Lituanistinės etnokultūros ir dramos mokyklos „Bitė“ inicijuota stovykla – šešerius metus vykdomo projekto „Virtualioji istorija“ dalis. Vaikai iš užsienio lietuvių bendruomenių visus mokslo metus ruošiasi aplankyti vis kitą Lietuvos regioną, virtualiai pildo istorijos žinias, žodyną, ruošia namų darbus apie tas vietas, kur stovyklaus vasarą.

Vaikai taip pat kuria lankstinukus, atvirlaiškius ar knygų skirtukus apie to krašto vietas bei žmones, kuriuos vėliau dovanoja muziejams ar kultūros įstaigoms. Mažieji pasaulio lietuviai jau yra susipažinę su Vilniaus kraštu, Mažąja Lietuva, Aukštaitija, Dzūkija, Suvalkija, o šiemet keliaudami turi galimybę gyvai prisiliesti prie Žemaitijos istorijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų