Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dėl COVID-19 pandemijos plitimo rekomendacinių reikalavimų veido kaukės tapo kasdienybe žmonėms visame pasaulyje. Tačiau nešiojantiems akinius, jos tapo didžiausiu galvos skausmu. Ką daryti, kad dėvint kaukę, akiniai nerasotų?

Dėl COVID-19 pandemijos plitimo rekomendacinių reikalavimų veido kaukės tapo kasdienybe žmonėms visame pasaulyje. Tačiau nešiojantiems akinius, jos tapo didžiausiu galvos skausmu. Ką daryti, kad dėvint kaukę, akiniai nerasotų?

REKLAMA

Aprasoję akiniai sukelia daug nepatogumų. Vairuojant galima sukelti avariją, o vaikštant, kažko nepamatyti, atsitrenkti, paslysti, nukristi.

Akiniai aprasoja dėl susidariusio kondensato. Kai šiltas, drėgnas oras iš burnos ir nosies išeina pro tarpus aplink kaukę, jis patenka į vėsų akinių paviršių ir virsta akinančiu drėgmės sluoksniu.

Galbūt tą esate pastebėję ir karštą dieną, kai iš lauko įžengėte į šaltą pastatą dėvėdami saulės akinius ir jie iškart aprasojo, rašo healthline.com.

Dėvėkite tinkamą kaukę

Kai dėvite netinkamą veido kaukę, sukuriate papildomos erdvės, kad šis šiltas ir drėgnas kvėpavimas galėtų išeiti. Štai todėl vienas iš būdų kaip sumažinti aprasojimo grėsmę yra vietų sumažinimas, pro kuriuos gali išeiti drėgnas, karštas oras, skaičių.

REKLAMA

Ieškokite labiau prigludusios prie jūsų veido kaukės. Nors vieno dydžio kaukės yra patogios, jos ne visada geriausiai tinka, ypač aplink nosį.

Taip pat galima prispausti kaukės viršų akiniais. Pakelkite kaukę aukščiau, nuleiskite akinius, kad sukurtumėte antspaudą ir tuomet jis neleis praeiti iškvėptam orui.

Kiti būdai, padedantys sumažinti rasojimą

2015 m. atlikti tyrimai parodė, kad akinių plovimas šiltu vandeniu ir muilu gali padėti kaukių dėvėtojams išvengti akinių aprasojimo. Štai keli produktai, kurie gali palikti plėvelę, apsaugančią nuo drėgmės:

REKLAMA
REKLAMA

muilai;

kūdikių šampūnai;

kai kurie skutimosi kremai.

Kaip tą padaryti? Nuplaukite akinius vienos rūšies muilu ir šiltu vandeniu, tuomet leiskite jiems išdžiūti ore ir tada nuvalykite juos nuo dėmių sausa mikropluošto šluoste.

Jei jūsų akiniai turi specialias plėveles, pavyzdžiui, apsaugą nuo ultravioletinių spindulių ar akinimo, prieš bandydami aukščiau aprašytus veiksmus pasikalbėkite su optikos specialistu. Kai kurie valikliai gali sugadinti šiuos lęšius.

Kaip ir rankų muilas ar skutimosi kremas, indų muilas gali palikti plėvelę, apsaugančią nuo drėgmės kaupimosi. Šį metodą dažnai naudoja nardytojai. Jie praskiestą indų muilo tirpalu išvalo nardymo akinių stiklus ir taip išvengia rūko susidarymo, kol yra po vandeniu.

Akinių stiklus valykite indų ploviklių tokia pačia eiga kaip ir muilu, vaikišku šampūnu ar skutimosi kremu.

Nedarykite klaidų

Internete yra daug patarimų ir gudrybių, kaip išvengti aprasojusių akinių. Tačiau ne visi jie yra tinkami, o kartais gali pridaryti ir daug žalos. Štai keletas priemonių, kurių negalima naudoti akiniams valyti:

REKLAMA
REKLAMA

Dantų pasta.

Daugelis dantų pastų yra pagamintos iš abrazyvinių ingredientų, tokių kaip soda. Šios grūdėtos medžiagos gali subraižyti akinius, o tai gali sukelti brangų taisymą.

Actas.

Nors actas gali būti puikus natūralus valiklis jūsų namams, juo nevalykite savo akinių. Didelis tirpalo kiekis gali pažeisti akinių dangą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų