REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Atrodo, kad vaisiai ir daržovės kartais sugenda akimirksniu. Tačiau tinkamos jų laikymo sąlygos gali padėti pagerinti maisto kokybę ir neišlaidauti.

Atrodo, kad vaisiai ir daržovės kartais sugenda akimirksniu. Tačiau tinkamos jų laikymo sąlygos gali padėti pagerinti maisto kokybę ir neišlaidauti.

REKLAMA

Tinkamas maisto laikymas užtikrins, kad niekada neteks bijoti, kad suvytus salotos, daržovės bus beskonės ar supelys vaisiai.

Ekologijos organizacija pasidalino lengvu būdu, kaip išlaikyti daržoves šviežias ilgą laiką, rašo express.co.uk.

„TikTok“ vaizdo įrašas iš „Brightly“, organizacijos, orientuotos į vartotojų skatinimą priimti ekologiškus sprendimus, yra pilnas paprastų gudrybių, kaip maistą šaldytuve ilgiau išlaikyti šviežią.

Padės paprastos gudrybės

Patariama nupjautus salierus laikyti vandenyje, kad jie išliktų traškūs. Taip pat rekomenduojama šviežias daržoves sudėti į dėžutes, o ne laikyti jas suvyniotas į plastiką.

REKLAMA
REKLAMA

Ekologijos organizacija patarė naudoti daržovių ir kitų produktų saugojimo maišelį. Tai maišeliai, kurių viduje yra drėgmės, todėl vaisiai ir daržovės ilgiau išlieka švieži.

REKLAMA

Taip pat pasirodė ir komentarų su naudingais patarimais. Vienos vartotojos gudrybė yra paprastas būdas, padedantis užtikrinti, kad niekada neteks išmesti pasenusių daržovių.

Vartotoja Esta Fiesta rašė: „Turiu „valgyti pirmiausiai“ dėžutę. Protingiausias sprendimas, kokį esu priėmusi.

„Valgyti pirmiausiai“ dėžutę yra Dievo dovana, beveik nieko neišmetu, naudodama šį metodą.“

Alyssa Patrice rašė: „Pradėjau naudoti „valgyti pirmiausiai“ dėžutę prieš du mėnesius ir tai viską pakeitė.“

Kas yra „valgyti pirmiausiai“ dėžutė?

Paprastai, tai yra dėžutė arba krepšelis šaldytuve, primenantis šeimos nariams, kurios daržovės suges greičiausiai. Taip išmetama mažiau maisto ir susitaupo pinigų.

REKLAMA
REKLAMA

Naudokite dėžutę, ant jos šono užrašykite „valgyti pirmiausiai“, kad primintumėte šeimos nariams, ką būtina suvalgyti pirmiau.

Kaip išlaikyti daržoves ir vaisius šviežius

Dėkite į šaldytuvą

Nors kai kurie vaisiai prinoksta ne šaldytuve, kitos daržovės ar vaisiai tik pūva. Visada laikykite citrinas, uogas ir vynuoges šaldytuve.

Laikykite atskirai

Laikant tam tikras daržoves ir vaisius kartu, gali sutrumpėti kitų produktų galiojimo laikas.

Bananai, persikai ir avokadai išskiria etileno dujas, kurios skatina kitų vaisių ir daržovių, esančių šalia, nokimą. Laikykite juos atskirai.

Naudokite dubenį ir rankšluostinį popierių

Išlaikysite salotas šviežias, jei įdėsite jas į dubenį ir pridengsite keliais rankšluostinio popieriaus lapais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Patarė, ką daryti su bananais

Populiari gudrybė padės bananus išlaikyti geriausios būklės ilgesnį laiką. „Youtube“ kanalas „Virtuvės patarimai internete“ teigia, kad geriausias būdas ilgesnį laiką išlaikyti bananus prinokusius yra laikyti juos orui nepralaidžiame indelyje.

Tačiau kita gudrybė yra apvynioti bananų kotelius maistine plėvele. Manoma, kad tai padeda išlaikyti bananus šviežius, nes nokimą skatinančios dujos – etilenas – gaminasi koteliuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų