Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Koronaviruso išsekinta mama pasakoja, kaip jai dėl ligos nuslinko 80 procentų plaukų, kuriais anksčiau labai džiaugėsi ir didžiavosi.

Koronaviruso išsekinta mama pasakoja, kaip jai dėl ligos nuslinko 80 procentų plaukų, kuriais anksčiau labai džiaugėsi ir didžiavosi.

REKLAMA

Martha Bradford teigiamą koronaviruso testo rezultatą gavo liepos mėnesį – tuomet ji tris dienas praleido ligoninėje, jos simptomams vis stiprėjant. 43 metų amžiaus moteris tada pastebėjo, kad duše jai pradėjo slinkti plaukai, o vos po kelių savaičių jų liko vos 20 procentų. Martha sako, kad taip jai nutiko telogenų emanacijos – tai ekstremali organizmo reakciją į itin didelį stresą.

„Daily Record“ ji sakė: „Aš tiesiog duše pastebėjau, kad slenka daugiau plaukų, nei įprastai. Visada turėjau daug tankių, garbanotų plaukų, ir plaunantis galvą jie slinkdavo, bet ne taip. Jų tiek daug nenuslinkdavo.“

Dėl koronaviruso jai pasunkėjo kvėpavimas

Keturių vaikų mama buvo išsiųsta į ligoninę liepos mėnesį, kai dėl koronaviruso jai pasunkėjo kvėpavimas. Po trijų dienų ji buvo paleista gydytis namo, bet per kelias dienas pamatė, kad plaukai jai slenka tiesiog kuokštais. Rugpjūčio mėnesį Martha pamatė, kad ant galvos jau yra plikų dėmių, o galvos oda buvo labai jautri ir skausminga.

REKLAMA

Dėl savo būklės ji išgyveno daug nerimo ir buvo sunku pasitikėti savimi – ji pradėjo dėvėti įvairias skareles ir nebenorėjo eiti susitikti su draugais. Savarankiškai dirbanti Martha pasakoja, kad anksčiau savo plaukais labai džiaugėsi ir didžiavosi, o dabar jai reikia stengtis juos paslėpti, rašoma mirror.co.uk.

Ji sako: „Buvo labai skaudu netekti plaukų. Tai sugniuždė mano pasitikėjimą savimi. Plaukai buvo mano pasididžiavimas. Dėl jų aš jaučiausi graži, todėl jų netekti buvo didžiulis smūgis. Dėl darbo dalyvauju daugelyje vaizdo skambučių, jų metu dabar dėviu skarelę. Jei kas nors pasibeldžia į duris, aplink galvą apsivynioju rankšluostį, kad atrodytų, jog ką tik išsiploviau galvą ar užsitepiau kaukę. Imuosi bet ko, kad tik žmonės nepamatytų mano plaukų.“

Diagnozuotas „ilgasis kovidas“

Marthai diagnozuotas „ilgasis kovidas“ – plaučių infekcijos jau vis atsinaujina, ji nuolatos turi lankytis pas gydytojus. Medikų komanda taip pat tyrė ir jos galvos odą bei plaukų šaknis – tuomet ir paaiškėjo, kad ji neteko būtent 80 procentų plaukų. Gydytojas trichologas Wilas Fleesonas paaiškino jai, kad laikiną plaukų nuslinkimą sąlygoja telogenų emanacija.

REKLAMA
REKLAMA

Martha aiškina: „Mano šeimos gydytojas iš pradžių sakė, kad tai gali būti koronaviruso šalutinis poveikis, bet po įvairių tyrimų trichologas patvirtino, kad tai – telogenų emanacija, sukelta trauminės reakcijos į koronavirusą. Pasirodo, taip neretai nutinka moterims po gimdymo ar sunkios ligos, o man pasireiškė itin sunki šio sutrikimo forma.“

W. Fleesonas, įsteigęs tokio tipo problemų sprendimu užsiimančią kliniką „Trichology Scotland“ sako, kad dėl plaukų slinkimo po koronaviruso į jį kreipiasi vis daugiau pacientų.

Jis įspėjo: „Dar niekada nesame matę tokio kiekio paciento, kurie kreipiasi dėl slenkančių plaukų, kai tai sukelia organizmo reakcija į traumą, kaip per pastaruosius pusantrų metų. Kartais plaukai pradeda slinkti ir praėjus dviem ar trims mėnesiams po trauminio ar stresinio įvykio.

Prasidėjo ūmi telogenų emanacija

Marthos atveju, jai prasidėjo ūmi telogenų emanacija – tai reiškia, kad plaukai nuslinko labai greitai, o taip nutinka ne dažnai, tačiau emocinės tokio sutrikimo pasekmės gali būti labai sunkios.“

REKLAMA
REKLAMA

Martha buvo nukreipta į kitą kliniką, kurioje plaukai jai buvo atstatyti specialiais tinkliniais prailginimais, kurie kainavo 1 700 svarų. Ji pasakoja:

„Prailginimai buvo brangūs, bet skirtumas tikrai neįtikėtinas – dabar jaučiuosi visiškai kitaip. Žinau, kad esu viena iš tų, kuriems pasisekė.

Nuo koronaviruso mirė daugybė žmonių, aš netekau tik plaukų, todėl esu dėkinga. Jau matau, kaip plaukai pradeda po truputį ataugti, o tai labai džiugina. Tikiuosi, kad mano istorija gali padėti kam nors kitam, susidūrusiam su panašia problema.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų