Štai keletas sveikatos sutrikimų, kurie kyla trūkstant Vitamino D: dažnas sirgimas peršalimo ar kitomis užkrečiamomis ligomis, nuolatinis nuovargis, mieguistumas, prislėgta nuotaika – net gali padidėti depresijos rizika, kaulų ir / ar raumenų skausmas.
Primenama, kad 80-90 proc. reikiamo vitamino D kiekio žmogaus organizmas pagamina pats, gaudamas tiesioginius saulės spindulius, t.y., būnant saulėkaitoje be apsauginio kremo.
Tačiau gyvenant Lietuvoje saulė tik keletą mėnesių per metus būna pakilusi į vitaminui D gamintis tinkamą aukštį. Ir nors organizmas linkęs kaupti šį gyvybiškai svarbų vitaminą, lapkričio-gruodžio mėnesiais per vasarą sukauptos vitamino D atsargos ima sekti.
Tai gana lengvai galima pastebėti – vis dažnėjant slogai ar kimbant niūrioms mintims.
Su maistu – žuvimi, kiaušiniais, mėsa – galima gauti tik apie 20 proc. reikalingo vitamino D, tad, kaip pagelbėti savo sveikatai žiemą?
Puslapyje flapule.lt rasite daugiau informacijos, o atlikę greitą ir paprastą testą, sužinosite ar esate vitamino D trūkumo rizikos grupėje.
Norėdami tiksliai sužinoti ir įvertinti vitamino D poreikį, turėtumėte atlikti kraujo tyrimą, nustatysiantį vitamino D koncentraciją jūsų organizme ir pasikonsultuoti su savo gydytoju. Tik jis jums galės patarti kaip ir kokios formos vitaminą D vartoti efektyviausia. Koncentruotos vitamino D dozės, prilygstančios ne vienai valandai saulėje, labai patogios, nes jų nereikia vartoti kasdien, tačiau tikslų vartojimo režimą gali patarti tik gydytojas. sveik