Barbių parodoje Kaune – ir lėlės, judančios neįgaliojo vežimėliu

Skaityk lengvai

Pirmą kartą Lietuvoje visą mėnesį veikė unikali ir ryškiaspalvė lėlių „Barbie“ paroda. Kaune, prekybos centre „Akropolis“, surengtoje parodoje pristatyta 250 eksponatų – viena pirmųjų Amerikoje sukurtų barbių, barbė Frida Kahlo, daug kitų nematytų lėlių, taip pat dvi neįgaliojo vežimėlyje sėdinčios barbės. Jas parodai paskolino kolekcininkė Rūta Ardišauskienė, dalį organizatoriai atgabeno iš Estijos. 

13

Šiuolaikinės barbės labai įvairios – įvairaus sudėjimo, odos spalvos, reprezentuoja skirtingas profesijas. Judėjimo negalią turinčios barbės visame pasaulyje sutiktos labai palankiai, nes ši lėlė tapo nebe tik mergaitiška rožine svajone, bet ir palaikymo šaltiniu vaikams, kurie jaučiasi kitokie. 

Pirmoji iš parodoje eksponuojamų neįgaliojo vežimėliu judančių lėlių – „Besišypsanti Barbės draugė Bekė“ – sukurta dar 1997 metais, o „Barbė modistė“ pasirodė praėjusiais metais. Neįgaliojo vežimėliu judančių lėlių netrukus bus galima įsigyti ir Lietuvoje.

(13 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Barbių parodoje Kaune – ir lėlės, judančios neįgaliojo vežimėliu

Lėlė, laužanti stereotipus 

Kaip pasakoja kolekcininkė R. Ardišauskienė, kuo garsesnė lėlė, tuo ji retesnė, kai kurios gali kainuoti 150 eurų ar dar daugiau. Pasak jos, viena labiausiai vertinamų ir ypač laužanti stereotipus apie iki tol gamintas idealių formų blondines barbes, yra 2018 m. lėlė, primenanti legendinę meksikiečių tapytoją Fridą Kahlo. 

REKLAMA

„F. Kahlo net tik neatitiko tradicinių grožio standartų, bet ir maištavo prieš bet kokias taisykles. Nepaisant to, kad visą gyvenimą ši menininkė kentė stiprų fizinį skausmą, jos kūryba, stilius ir asmenybė sulaukė pripažinimo visame pasaulyje. Beje, šios barbės pasirodymas buvo lydimas skandalų: F. Kahlo dukterėčia pareiškė, kad barbes gaminanti kompanija „Mattel“ neturi autoriaus teisių, leidžiančių gaminti garsią menininkę primenančią lėlę. Meksikoje netgi buvo uždrausta lėlę pardavinėti. Vis dėlto kaltinimai nebuvo pagrįsti, ir šiandien viena įspūdingiausių barbių – visiškai legali“, – šypsosi R. Ardišauskienė. 

Kolekcininkė pasakojo, kad daug neigiamų vertinimų sulaukė kūdikio besilaukianti lėlė, bet jos paklausa nuolat auga. 

Kokios socialinio taksi funkcijos?
Prašome pasirinkti atsakymą!
Socialinių įstaigų klientų vežiojimas.
Maisto pristatymas.
Neįgaliųjų pavėžėjimas ir palydėjimas.
BALSUOTI
REZULTATAI
Kokios socialinio taksi funkcijos?
Socialinių įstaigų klientų vežiojimas.
8.1%
Maisto pristatymas.
5%
Neįgaliųjų pavėžėjimas ir palydėjimas.
86.9%

REKLAMA

„Tu gali būti bet kuo“ 

Šiuolaikinės barbės moto – „Tu gali būti bet kuo“. Tuo visi galėjo įsitikinti parodoje, kurioje galėjo pamatyti įvairiausioms profesijoms atstovaujančių lėlių – nuo aktorės iki astronautės. Mažąsias parodos lankytojas traukė ryškiaspalviai, blizgūs barbių drabužiai, o jų mamos atidžiau apžiūrinėjo Marilyn Monroe, Jennifer Lopez ir kitas įžymybes įkūnijančias barbes. 

„Barbė – ne tik viena populiariausių lėlių pasaulyje, ji taip pat yra istorinis ir kultūrinis fenomenas, todėl ši paroda išties lyg apsilankymas meno muziejuje, kuris įsimins ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems“, – sako Laura Jerošenko, parodos iniciatorė ir prekės ženklo „Barbie“ atstovė Lietuvoje. 

Lėlė jau atšventė 60-metį 

Praėjusiais metais švenčiant Barbės 60 metų jubiliejų sukurta ir parodoje pristatyta Lietuvos dizainerių kurta barbės įvaizdžių kolekcija. Šiuos įvaizdžius kūrė garsiausi Lietuvos mados dizaineriai Ramunė Piekautaitė, Agnė Kuzmickaitė, Robertas Kalinkinas, Kęstutis Rimdžius, Egidijus Rainys, Viktorija Jakučinskaitė, Airida Skrickienė, Kristina Kruopenytė ir kiti. Jie sako, kad tai buvo malonus, vaikystę primenantis užsiėmimas, taip pat pareikalavęs daug netikėtų kūrybinių sprendimų. 

Ypatingą eksponatą – savo vaikystės barbės namą – parodai paskolino ir televizijos laidų vedėja Indrė Kavaliauskaitė-Morkūnienė, kuri tikisi, kad šeimos relikviją įvertins ir išsaugos ne tik jos vaikai, bet ir anūkai.


Rašyti komentarą...
B
Benediktas
2020-03-15 11:19:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip galima uzsisakyt ta zymia dainininke? Vaikas gimtadieniui nori
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų