Aukštą cholesterolį gali išduoti šis skausmas: pasakė, kur skauda dažniausia

Aukštas cholesterolis yra sudėtinga būklė, kuri gali slėptis daugelį metų ir nepasirodyti jokiais simptomais. Tačiau kai cholesterolio lygis kraujyje priartėja prie pavojingos ribos, kyla infarkto, koronarinės širdies ligos ir insulto pavojus – visi šie dalykai gali kelti grėsmę gyvybei. Organizmas dažnai tam tikrais požymiais įspėja apie tai, kad ne viskas gerai – pavyzdžiui, tam tikros kūno vietose galite justi skausmą.

Cholesterolis – tai vaško konsistencijos medžiaga, esanti kraujyje. Organizmui cholesterolis reikalingas tam, kad galėtų gamintis sveikos ląstelės, tačiau per aukštas cholesterolio kiekis kelia širdies ligų pavojų. Kai cholesterolis yra aukštas, kraujagyslėse renkasi riebalų sankaupos.

Joms didėjant, arterijomis nebegali pratekėti pakankamas kiekis kraujo. Kartais šios sankaupos staiga atsikabina nuo kraujagyslių sienelių ir taip susiformuoja krešuliai, kurie sukelia infarktus bei insultus.

Todėl skausmo tam tikrose kūno dalyse jokiu būdu negalima ignoruoti, nes jis gali reikšti būtent tokią būklę. Pasak „Healthline“, aukštas cholesterolis padidina koronarinės arterijų ligos riziką.

Simptomai, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį, yra skausmai šiose kūno dalyse:

  • Kaklas
  • Žandikaulis
  • Viršutinė pilvo dalis
  • Nugara.

„US National Library of Medicine National Institutes of Health“ publikuotame tyrime buvo nagrinėjamas apatinės nugaros dalies ir serumo lipidų sąryšis.

Tyrime dalyvavo 40–64 metų amžiaus žmonės, kuriems kasmet buvo tikrinama sveikata. Buvo ištirti iš viso 258 367 asmenų duomenys, siekiant ištirti tai, kaip apatinės nugaros dalies skausmas susijęs su žemo tankumo lipobaltymų cholesteroliu (LDL–C), aukšto tankumo lipobaltymų cholesteroliu (HDL–C) bei pastarųjų dviejų santykiu.

Apatinės nugaros dalies skausmas gali būti aukšto cholesterolio lygio požymis

Tyrimas parodė, kad žemas HDL–C ir aukštas LDL–C bei HDL–C santykis turi ženklų sąryšį su skausmais apatinėje nugaros dalyje. Tuo remiantis teigiama, kad apatinės nugaros dalies skausmas gali būti aukšto cholesterolio lygio požymis, rašoma express.co.uk.

Jei cholesterolis paveikia širdžiai kraują tiekiančias arterijas (vadinamas koronarinėmis arterijomis), skausmas gali būti jaučiamas įvairiose kūno dalyse, o taip pat pasireiškia kiti koronarinės arterijų ligos simptomai. Kitos kūno dalys, kurias gali skaudėti dėl aukšto cholesterolio kiekio, yra pėdos ir rankos.

„Cholesterolio sankaupos gali užkimšti kojų ir rankų kraujagysles“,  – įspėja „Medicover Hospitals“.

Tinklapyje taip pat rašoma: „Tokios cholesterolio sankaupos gali būti dažnai pasikartojantis dalykas, dėl to gali imti skaudėti rankas ar pėdas.“

REKLAMA

Pirmą kartą cholesterolio lygį kraujyje reikėtų tirti tarp 9 ir 11 metų

Pasak JK Nacionalinio širdies, plaučių ir kraujo instituto (NHLBI), pirmą kartą cholesterolio lygį kraujyje reikėtų tirti tarp 9 ir 11 metų amžiaus, o tuomet tyrimą kartoti kas penkerius metus.

NHLBI rekomenduoja cholesterolio tyrimus darytis kas vienerius ar dvejus metus vyrams nuo 45 iki 65 metų amžiaus ir moterims nuo 55 iki 65. Vyresniems nei 65 metų amžiaus žmonėms tirtis reikėtų kasmet. Jei jūsų tyrimas parodo, kad cholesterolio kiekis yra per aukštas, gydytojas gali rekomenduoti tirtis dar dažniau.

Žemo tankumo lipobaltymas (LDL), dar vadinamas „bloguoju cholesteroliu“, gali kauptis arterijose ir sukelti rimtas sveikatos problemas, pavyzdžiui, infarktą ar insultą. Aukšto tankumo lipobaltymas (HDL), dar vadinamas „geruoju cholesteroliu“, padeda grąžinti LDL cholesterolį į kepenis, kur jis sunaikinamas. LDL kiekis kraujyje didėja tuomet, kai valgoma per daug riebalingo maisto.


Rašyti komentarą...
B
Bobutė
2021-10-08 13:34:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Patarimai, patarimai... O realiai visi tie profilaktiniai patikrinimai visiškai neprieinami. Gerai, jei dar pakliūsi pas gydytoją mirtinos ligos atveju...
Atsakyti
-21

m
močiutė
2021-10-09 09:51:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
šiais laikais pakliūti pas gydytoją laimės dalykas, jei pakliūni sako tau dar per anksti darytis tyrimą ,nes nesuėjo metai nuo praito tyrimo,
Atsakyti
-7

L
Lina
2021-10-09 15:37:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pajamų atskaičiuoja 700 eurų.Alga 800.Bet už visus tyrimus mokėk ir mokėk.Darželio pedagogai dirba su Covid sergančių tėvų vaikais ir viskas gerai.Covid serga mokytojos,jų šeimos nariai,viskas OK.
Atsakyti
-8

SKAITYTI KOMENTARUS (28)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų