Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
18
Alytaus rajone esančioje sodyboje įsikurti norėtų ir pats Kalėdų Senelis (nuotr. asm. archyvo)

Jei jūsų paklaustų, kur gyvena Kalėdų Senelis, greičiausiai nė nesudvejoję pasakytumėte, kad Laplandijoje. Tačiau Alytaus rajone esanti sodyba ne vieną priverčia patikėti, kad būtent čia yra tikroji Kalėdų Senelio rezidencija.

18

Jei jūsų paklaustų, kur gyvena Kalėdų Senelis, greičiausiai nė nesudvejoję pasakytumėte, kad Laplandijoje. Tačiau Alytaus rajone esanti sodyba ne vieną priverčia patikėti, kad būtent čia yra tikroji Kalėdų Senelio rezidencija.

REKLAMA

Išskirtinio grožio sodybos šeimininkas Andrius Perlys naujienų portalui tv3.lt sako, kad visos šventės jam yra mielos širdžiai, tačiau šiemet Kalėdos bus tikrai stebuklingos, mat čia esanti dvasia tiesiog užburia ir sukuria ypatingą šventinę nuotaiką.

Prieš parodydamas papuoštą sodybą savo šeimai, vyras uždavė klausimą: „Ar matėte gražų ir jaukų kalėdinį atviruką?“ Kaip ir tikėjosi, atsakymas buvo teigiamas. Tada Andrius paklausė kito dalyko: „O ar jums teko būti jame?“

Ir iš tiesų – sodyba primena tikrą atviruką ir nukelia į magišką pasaką, kur, atrodo, gali išsipildyti visi stebuklai...

REKLAMA

Griūvantį kluoną prikėlė antram gyvenimui

Akis kerinčios ir ant Dusios ežero kranto stovinčios sodybos ateitis dar prieš kelerius metus buvo neaiški, mat po stiprios vėtros Dzūkijos rajone ant seno kluono užvirto liepa.

REKLAMA
REKLAMA

„Prakiuro stogas ir lijo, todėl reikėjo nuspręsti, ką daryti – arba visiškai nugriauti, arba tvarkyti. Nugriauti nesinorėjo, todėl su draugais pakeitėm stogo dangą, o tada pradėjau galvoti, kad dar būtų galima ką nors padaryti“, – prisimena vilnietis.

Nors sodybos tvarkymo darbai pareikalavo nemažai laiko ir jėgų, Andrius sako, kad niekada nebuvo minties viską mesti, mat į priekį vedė vidinis užsispyrimas ir noras šeimai sukurti vietą, kurioje būtų malonu leisti laiką:

„Anksčiau būdavo daug darbų ir tu nespėji visko padaryti, skirti tam pakankamai laiko. Bet labai pagelbėjo karantinas, nes atsirado daugiau laiko sau, savo šeimai, dažnai čia atvažiuodavau ir viską dariau, stačiau.

Man tai buvo hobis, savotiškas atsipalaidavimas, viską dariau savo šeimai ir draugams, kad galėtume čia atvažiuoti, būti, švęsti šventes.“

Sodybą dekoravo pats

Tačiau bene labiausiai savo šeimą ir draugus Andrius nustebino tuo, kaip dekoravo sodybą, mat visiškai nieko bendro su interjero dizainu neturintis vyras viską darė pats.

REKLAMA
REKLAMA

„Vasarą sodyba buvo papuošta provanso stiliumi, rudenį padariau raganų puotą, kuri buvo skirta šeimai ir draugams, o po to pagalvojau, kad reikia pasipuošti ir Kalėdoms.

Aš net neįsivaizduoju, iš kur ta gyslelė prabudo, nes neturiu jokio bendro supratimo apie dizainą – nei skaičiau, nei žiūrėjau, nei studijavau. Tiesiog taip viskas išeina, nes aš matau viziją ir įsivaizduoju, kaip turi atrodyti“, – sako specialiai įkvėpimo neieškantis Andrius.

Jis priduria, kad ir draugai, kurie matė, kaip iš pradžių atrodė kluonas, negalėjo patikėti savo akimis išvydę galutinį rezultatą.

„Draugai padėjo pakeisti stogą ir matė tik apgriuvusį pastatą, tai, kai išvydo sodybą dar iki kalėdinių papuošimų, klausė, ar aš pats čia viską padariau? Aš pasakiau, kad taip, o jie, visą gyvenimą mane pažinoję kaip visai kitokį, sakė, kad gal aš ne tą darbą dirbu“, – juokiasi pašnekovas.

Pateisino lūkesčius

Andrius pasakoja, kad visi daiktai sodyboje atsirado pamažu, kadangi jo tikslas nebuvo nuvažiuoti į prekybos centrą ir viską tiesiog iš karto nusipirkti:

REKLAMA
REKLAMA

„Aš noriu daiktams suteikti antrą gyvenimą, todėl suradau labai daug daiktų ir dekoracijų, kurios jau buvo ant išmetimo ribos. Taip vienais metais kažką padekoravau, kitais, galiausiai nusipirkau, ko trūko, ir išėjo galutinis vaizdas.“

Tai, kuo tapo apgriuvęs kluonas, pateisino vyro lūkesčius ir išsikeltą tikslą – parodyti, kad praktiškai iš nieko galima padaryti įspūdingo grožio vietą:

„Mano tikslas buvo parodyti, kad sodyba nėra rudi rąstai, medinės lentos, viduje suolas su stalais, kur chebra susirenka pagerti. Ši sodyba yra kitokio koncepto, man svarbu, kad čia būtų jauku ir gražu šeimai bei apsilankantiems žmonėms.“

Tikisi, kad kitais metais galės pakviesti ir kitus

O juk būtent per Kalėdas to labiausiai ir norisi, todėl Andrius nusprendė sodybą paversti tikra Kalėdų Senelio rezidencija. Vyro galvoje gimė mintis, kaip turėtų atrodyti kalėdiškai papuošta sodyba, ir jis ėmėsi ją įgyvendinti.

„Iki paskutinės minutės nuo šeimos viską laikiau paslaptyje ir tik tada, kai viską paruošiau, sudegiau žvakes, pakviečiau juos į vidų. Jie neturėjo žodžių, visi šokinėjo kaip maži vaikai“, – šypsosi Andrius.

REKLAMA
REKLAMA

Jis sako, kad nuo pat pradžių tikėjo savo vizija ir viską darė taip, kaip jam diktavo širdis. Tačiau nors vyras ir vylėsi, kad galutinis rezultatas bus labai gražus, jis nesitikėjo, kad sulauks tiek daug dėmesio ir gražių žodžių iš aplinkinių.

„Buvo mintis savo ir draugų vaikams padaryti tokią mistiką, kad čia gyvena Kalėdų Senelis. Kadangi jie čia buvę ir anksčiau, aš jiems pasakojau istoriją, kad Kalėdų Senelis iš Laplandijos pamatė sodybos nuotraukas, atvažiavo ir paklausė, ar galėtų čia apsigyventi žiemai. Ir jie patikėjo.

Vienas draugas persirengė Kalėdų Seneliu, o vaikų reakcijos buvo nerealios, man tai suteikė labai daug džiaugsmo. Aš viską taip ir įsivaizdavau, norėjau, kad taip atrodytų, bet tikrai neturėjau plano, kad apie tai sužinos daugiau nei mano šeima ir draugai“, – šiltai kalba Andrius.

Tiesa, dėl šalyje paskelbto karantino kiti neilgai galėjo džiaugtis šiuo stebuklu, todėl jis viliasi, kad kitais metais sodyba pasigrožėti galės ne tik jo šeima:

„Labai gaila, kad viskas greitai užsibaigė, nes daug kas norėtų aplankyti, pamatyti, bet neleidžiame, viskas uždaryta. Todėl šiemet su šeima džiaugiamės patys, o per kitas Kalėdas tikimės, kad galėsime pakviesti ir kitus.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų