• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Pavasariui įsibėgėjant pats laikas pasirūpinti augalų daigais, sodinukais, iš žiemos miego bundančiais dekoratyviniais augalais, vaismedžiais bei kambarinėmis gėlėmis.

Pavasariui įsibėgėjant pats laikas pasirūpinti augalų daigais, sodinukais, iš žiemos miego bundančiais dekoratyviniais augalais, vaismedžiais bei kambarinėmis gėlėmis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sodininkai neslepia, norint, kad augalas augtų gražus ir sveikas, būtina laiku ir tinkamai jį patręšti. Nors dažnai įsivaizduojama, kad augalus patręšti užtenka kelis kartus per metus, vis dėlto tręšimo procesas turėtų būti atliekamas reguliariai ir yra ypatingai svarbus pavasarį.

REKLAMA

Pavasarinis augalų tręšimas – kuo jis ypatingas?

Dauguma augalų turi tam tikrą augimo, vystymosi ir dauginimosi ciklą. Paprastai, sparčiausias augimas ir žydėjimas vyksta pavasarį ir vasarą. Rudenį augalai ruošiasi žiemai, o atvėsus orams ir sumažėjus saulės spindulių kiekiui, jie tarsi „užmiega“ ir sustingsta. Žiemai pasibaigus, o orams vėl atšilus, ciklas kartojasi.

REKLAMA
REKLAMA

Po žiemos atsigaunantys ir vegetuoti pradedantys augalai būna išeikvoją visas maistingas medžiagas, todėl jiems ypatingai reikalingi papildomi vitaminai, mineralai ir kitos naudingos medžiagos. Augintojui pavasarį laiku patręšus žemę, po žiemos atgyjantis augalas pasisavina jam reikalingas medžiagas, sustiprėja, tampa atsparesnis ligoms, geriau auga ir gausiau žydi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Skirtingiems augalams, skirtingos trąšos

Augalų tręšimas iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti itin paprastas procesas, tačiau neapsigaukite, šiek tiek žinių ir pastangų tam vis dėlto reikia. Svarbu suprasti, kad skirtingais metų laikais, skirtingiems augalams reikalingos skirtingos trąšos.

REKLAMA

Pasak ekspertų, pavasarį augalams itin reikalingas azotas. Jis skatina augalų augimą, užtikrina jų vystymąsi ir sveiką išvaizdą. Kai augalams trūksta azoto, jie tampa silpni, lapai pagelsta, augalas tampa geibus ir lengvai pažeidžiamas. Be azoto pavasarį augalams taip pat reikalingas kalis, fosforas, kalcis. Šios medžiagos garantuoja tinkamą šaknų formavimąsi, sutvirtina augalų audinius, padeda formuotis pumpurams, suteikia sodrią spalvą ir padidina augalų atsparumą ligoms bei kenkėjams.

REKLAMA

Pasitikėkite specialistais

Augalų augintojui-mėgėjui išsirinkti tinkamas trąšas pagal sudėtį, augalo rūšį ir metų laiką gali būti sudėtinga, todėl norintiems sutaupyti laiko ir pastangų vertėtų rinktis jau iš anksto pritaikytas ir specialistų sukurtas trąšas.

Pavyzdžiui, norint užauginti stiprius ir ligoms atsparius daigus, rekomenduojama rinktis „Agrochemos“ daigų trąšas. Jau suaugusiems augalams gali praversti „Agrochemos“ trąšos „Pavasaris“, kurios sukurtos būtent augalų atsigavimui po žiemos bei sparčiam jų augimui, gausiam žydėjimui bei derlingumui užtikrinti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kitas galimas pasirinkimas – trąšos „Karbamidas“. Šios trąšos aprūpina augalus reikalingu azotu, užtikrina normalų šaknų ir stiebo augimą ir vystymąsi, palaiko sodriai žalią lapų spalvą ir stiprina lauko, sodo, daržo bei dekoratyvinius augalus.

Didesniems plotams, kur žemė labiau nualinta, galima naudoti ekologiškas žemės derlingumą didinančias priemones, pavyzdžiui, granuliuotą galvijų mėšlą arba huminį preparatą „Humi Feed“.

REKLAMA

Tręšimo subtilybės

Norint, kad tręšiami augalai gautų maksimalią naudą, augtų ir bujotų, būtina laikytis specialistų rekomendacijų ir trąšas naudoti taip, kaip nurodyta. Naudojant per mažai trąšų, augalui pristinga reikalingų medžiagų, o augimas sulėtėja. Žinoma, persistengti taip pat nederėtų. Naudojant per daug trąšų, augalų šaknys gali „nudegti“, nukenčia audiniai, o augalas negrįžtamai pažeidžiamas.

Žydinčius augalus rekomenduojama tręšti augalui brandinant pumpurus ir žydint, o dekoratyvinius lapinius augalus – daugiau azoto trąšomis, pavasarį ir vasarą. Tuo tarpu sukulentai ir kaktusai gali būti tręšiami visus metus, tik reikėtų vengti organinių trąšų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų