• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sveikatos apsaugos ministras tęsia apsilankymus regiono ir rajoninėse gydymo įstaigose. Šįkart jis pasidalino įspūdžiais iš Pakruojo rajono.

8

Sveikatos apsaugos ministras tęsia apsilankymus regiono ir rajoninėse gydymo įstaigose. Šįkart jis pasidalino įspūdžiais iš Pakruojo rajono.

REKLAMA

„Puikūs Pakruojo GMP komandos darbo rezultatai, labai šiltas bendravimas. Dabar kuriama nacionalinė GMP, kad gerėtų sąlygos visiems GMP darbuotojams visoje Lietuvoje, todėl ši komanda bus stipri pagalba visai naujai organizacijai“, – rašė A. Dulkys socialiniame tinkle.

Vis tik ministras pridūrė, kad susimąstyti verčia vaizdas poliklinikoje nuo pietų:

„Tušti koridoriai. Pacientai skuba susitvarkyti kitų savo reikalų savivaldybės centre ir derina savo galimybes su autobuso grafiku.“

Portalas tv3.lt primena rašęs, kad su panašia situacija ministras jau buvo susidūręs ir apsilankęs Vilkaviškyje.

„Gydymas ir diagnostika pralaimi popieriams“

A. Dulkys taip pat atkreipė dėmesį į iššūkių keliančią senėjimo problemą:

REKLAMA
REKLAMA

„Būdama viena mažiausių savivaldybių, Pakruojis puikiai atspindi tai, su kokiais iššūkiais susiduria ir susidurs Lietuva. Kalbu apie senstančią visuomenę. Pakruojo ligoninėje yra išvystytos slaugos paslaugos, visas trečias ligoninės aukštas paskirtas tam. Bet ką išgirdau, jau šiandien poreikis slaugos paslaugoms yra gerokai didesnis. Tiek įprastų lovų, tiek paliatyvių. Skyriuje gydytojų ir slaugytojų darbas vertas žodžio – pasiaukojimas. Bet vien to neužtenka – reikia plėsti slaugos apimtis. Šiuo metu derinamas ilgalaikės slaugos modelis, jis pakeis situaciją į gerą pusę.“

REKLAMA

Kartu ministras žadėjo pokyčius dėl per didelio biurokratizmo.

„Jau turėjau Kėdainių, Kaišiadorių, Tauragės ir Vilkaviškio šeimos gydytojų pasiūlymus, todėl galėjau sulyginti, kokie biurokratizmo ir popierizmo pančiai labiausiai trukdo jų darbą.

Skauduliai kartojasi. Gydytojai ir vėl vardina didelius įvairių pažymų rašymo dėl socialinių paslaugų teikimo krūvius. Gydymas ir diagnostika pralaimi popieriams.

Pakruojo gydytojai palaiko naujausius artimus pokyčius. Turiu omenyje tai, kad skubaus priėmimo gydytojai pacientams galės išrašyti siuntimą tiesiai pas specialistą, nesiunčiant jų pas šeimos gydytoją. Pritaria ir siuntimo galiojimo termino ilginimui iki 180 dienų.

REKLAMA
REKLAMA

Puiku. Turime ir sutarimą, ir sprendimus. Judame pirmyn kovoje su popierizmu ir neefektyviais procesais. Horizonte – Rokiškis“, – dėstė ministras.

Ilgės siuntimų galiojimo laikas

Portalas tv3.lt primena, kad SAM dar prieš tai paskelbė gerą žinią, kad netrukus siuntimai pas gydytoją galios tris kartus ilgiau – net 6 mėnesius. 

Siūloma ir kita reikšminga naujovė, susijusi su perteklinių siuntimų išrašymo mažinimu. Pagal naująją tvarką, siuntimą gydytojas turi išrašyti ir tuomet, kai pacientas po jam suteiktų paslaugų priėmimo-skubiosios pagalbos skyriuje, išleidžiamas ambulatoriniam gydymui. Taip sumažinimas pakartotinių vizitų skaičius, pacientui prireikus pakartotinės konsultacijos, ir mažinamas apkrova pirminio lygio gydymo įstaigoms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat ministras prakalbo, kad receptus kai kuriais atvejais galėtų išrašyti ne tik šeimos gydytojas.

Visos šios naujovės turėtų padėti mažinti eiles sveikatos sektoriuje. „Manau, kad šiais metais bus pakeitimų ir dėl receptų išrašymo, ir dėl jų galiojimo“, – antradienį LRT radijui kalbėjo ministras.

„Planuojame į parlamentą ateiti pasikeisti ir kai kurių teisės aktų, kad sudarytume daugiau galimybių slaugytojams, slaugytojų padėjėjams, kad jie galėtų būti didesni pagalbininkai šeimos gydytojams“, – teigė jis.

Tai tegu šis nedatiopa neįspėjęs atvyksta ir į kitas rajaonų poliklinikas, padėtis ta pati, tai jau tapo sistema. Prieš pandemiją koridoriai buvo pilni, bet medikams dirbti nuotoliniu būdu taip patiko, kad grįžti į seną tvarką nenori.
Man ir juokinga ir pikta, kai pasako, kur lankysis sekanti karta! Turi buti netiketumas, kad atvykes matytu tikra padeti. O kad poliklinikos tuscios - faktas! Pas specialistus reilia laukti pi kelis men. Tikras skandalas!
Jei nori objektyvumo ,reikia neplaninių patikrinimų,pone tu pone..
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų