Atskleidė tikrąją kapinių gėlių reikšmę: kiti apie tai nesusimąsto

Dažnai nešame gėles ant kapų, tačiau ar susimąstome, kokia yra tikroji jų reikšmė? Šiandien pateikiame jums sąrašą populiarių kapinių gėlių ir atskleidžiame tikrąją jų reikšmę.

Lelijos

Lelijos dažnai siejamos su laidotuvėmis, greičiausiai dėl šių gėlių grožio ir paprastumo jos laikomos šiai progai tinkamiausiomis. Lelijos sukelia ramybės ir taikumo jausmus. Šios gėlės simbolizuoja mintį, kad žmogaus siela yra sugrįžusi į tyrumo būseną. Bet rinkdamiesi lelijas būkite atsargūs, kadangi nuo jų spalvos priklauso jų simbolika.

Pavyzdžiui, baltos lelijos simbolizuoja tyrumą ir laidotuvėse jų būna dažniau, lyginant su kitų spalvų lelijomis. Žvaigždinės lelijos simbolizuoja užuojautą, todėl jas tinka dovanoti žmonėms, kurie neseniai atsisveikino su savo artimaisiais. Rytietiškos lelijos simbolizuoja amžinąjį gyvenimą, todėl geriausiai tinka religingų laidotuvių metu, mirusio žmogaus atminimui.

Gladiolės Gladiolės pasižymi ilgu stiebu ir daugeliu žiedų, jos gali užaugti 1,2 m aukščio. Gladiolių pavadinimas yra kilęs iš lotynų kalbos žodžio gladius, kuris reiškia kardą. Dėl šios priežasties, ir dėl savo formos, jos taip pat vadinamos kardeliais.

Gladiolės turi keletą simbolinių reikšmių, charakterio stiprumas, nuoširdumas ir sąžiningumas. Gladioles galima dovanoti įvairiausių spalvų, pavyzdžiui, baltos, raudonos, rožinės, violetinės, oranžinės, žalios, rausvos ar geltonos.

Gvazdikai

Gvazdikai dažnai pasirenkami kaip užuojautos simbolis, ypač todėl, kad jie ilgai išlaiko malonų kvapą. Kiekviena skirtinga gvazdiko spalva reiškia vis kitą emociją. Pavyzdžiui, raudonieji gvazdikai reiškia susižavėjimą išėjusiu žmogumi. Rožinės spalvos gvazdikai simbolizuoja mirusio žmogaus atminimą. Baltieji gvazdikai reiškia nesuterštą meilę ir tyrumą.

Chrizantemos

Laidotuvių puokštėms labai dažnai naudojamos chrizantemos. Šios gėlės skirtingose kultūrose turi keletą skirtingų reikšmių, susijusių su žmogaus mirtimi. Kai kuriose Europos šalyse tai vienintelės laidotuvėse naudojamos gėlės. Kinijoje, Japonijoje ir Korėjoje chrizantemos simbolizuoja gedėjimą ir liūdesį. JAV chrizantemos reiškia tiesą ir naudojamos atmosferai praskaidrinti.

REKLAMA

Rožės

Daugelis žmonių rožes laiko aistringos meilės kokiam nors žmogui simboliu. Tai galioja tam tikroms rožių rūšims ir spalvoms, tačiau jomis taip pat galima puošti laidotuvėms skirtas puokštes. Pavyzdžiui, baltosios rožės simbolizuoja nuolankumą, nekaltumą, kuklumą ir jaunatviškumą.

Rausvos spalvos rožės reiškia meilę, pagarbą, graciją ir švelnumą. Tamsiai raudonos rožės perteikia gedulą ir liūdesį. Išėjusio žmogaus draugai geltonas rožes gali nešti kaip ištikimybės simbolį. Puokštėje įdėtas vienas rožės žiedas reiškia neblėstančią meilę išėjusiam žmogui.


Rašyti komentarą...
B
Birutė L.
2019-11-01 16:36:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Drįstu sakyti, kad tokių prasmių kaip ir nėra, juo labiau kapams.."raudonos rožės liūdesį", argi taip? O gal antraip? Nereiktų tokių tekstų iš viso, nes tos niekinės medžiagos, kaip ir plastiko yra daug ir netikros, be šaltinio, be pagrindo, kas taip sakė, iš kur jūs žinote, kokiuose istoriniuose šaltiniuose tai užfiksuota. Rimčiau reiktų
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų