Atskleidė, kas kiek laiko žmonės keičia apatinius: skaičiai stebina

Kaip dažnai žmonės keičia apatinius? Pasirodo, rečiau, nei manote. Neseniai drabužių parduotuvės „Tommy John“ atlikta apklausa, kurioje dalyvavo 2 000 amerikiečių vyrų ir moterų, parodė, kad 45 procentai tuos pačius apatinius dėvi dvi dienas ar ilgiau.

Atrodytų savaime suprantama, kad apatinius reikia keisti kasdien, bet pasak Niujorko universiteto mikrobiologijos ir patologijos profesoriaus dr. Philipo M. Tierno, juos dėvėti ilgiau gali nebūti taip jau blogai, rašoma today.com.

„Apskritai tai pakenks ne tiek jūsų higienai, kiek jūsų reputacijai“, – sako jis.

Kiekvieno žmogaus organizme yra natūralių mikroorganizmų, vadinamų mikrobine flora, aiškina profesorius. Būtent dėl šių mikroorganizmų išsiskyrimo drabužiai po kurio laiko ant kūno pradeda skleisti nemalonų kvapą. Nors tokių mikrobų egzistavimas kūne gali skambėti baisokai, jų santykis su mūsų kūnu šiaip jau yra naudingas.

Bakterijos nėra kenksmingos

„Tai yra mūsų bakterijos, todėl nebent susižeidžiate odą ar kaip nors kitaip pažeidžiate kūną, šios bakterijos nėra kenksmingos“, – sako prof. P. M. Tierno.

Apatiniuose, kaip ir ant bet kokio kito drabužio, po kurio laiko pradeda kauptis bakterijos. Jų kiekis priklauso nuo to, kuo užsiima juos dėvintis žmogus dienos metu. Pavyzdžiui, jei karšta, arba jei sportuojate, bakterijų susikaups daugiau. Tad tų pačių apatinių dėvėjimas kelias dienas iš eilės galbūt ir kelia pasišlykštėjimą, bet ar tai kenksminga? Greičiausiai ne.

„Per dvi dienas tikrai nieko baisaus neatsitiks, nebent apatiniai kaip nors labai išsipurvintų“, – sako profesorius. – „Tačiau jei kalbame apie ilgesnį laiką – savaitę ar dvi, tuomet organizmų privistų ženkliai daugiau, ir tikrai sklistų nemalonus kvapas.“

Profesorius aiškina, kad jei po naudojimosi tualetu žmogus gerai nusiprausia, dėl ilgiau nei vieną dieną dėvimų apatinių jaudintis neverta. O kaip dėl apatinių, kurie skalbiami ir vėl dėvimi labai ilgą laiką?

Tyrimas parodė, kad 38 procentai amerikiečių nežino, kokio amžiaus yra jų seniausi apatiniai. Vėlgi, prof. P. M. Tierno sako, kad dėl to pernelyg jaudinti nereikėtų, jei apatiniai reguliariai skalbiami.

„Juos išmesti reikia tada, kai matote, kad jie nebeišsiskalbia švariai arba pasidaro nebefunkcionalūs“, – sako jis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų