naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vapsvų lizdai gali būti pavojingi ir sunkiai pašalinami be profesionalios pagalbos, ypač kai jų atsiranda jūsų sienose. Štai kaip jų atsikratyti, jei jie jau yra jūsų namuose.

Vapsvų lizdai gali būti pavojingi ir sunkiai pašalinami be profesionalios pagalbos, ypač kai jų atsiranda jūsų sienose. Štai kaip jų atsikratyti, jei jie jau yra jūsų namuose.

REKLAMA

Nors ir šie vabzdžiai atlieka svarbų vaidmenį mūsų ekologijos sistemose, norinti išvengti konstrukcijos pažeidimų susitvarkyti su vapsvų lizdais namuose būtina. Jei lizdas slepiasi sienoje, o jį sunku pasiekti, kaip su juo susitvarkyti?

Geriausias būdas atsikratyti vapsvų lizdo yra samdyti profesionalą, kuris saugiai apžiūrės ir susitvarkys su problema. Bet jei norite iššūkio, yra keli dalykai, kuriuos galite padaryti patys.

Kaip sužinoti, ar vapsvos apsistojo sienose?

Jei girdite įvairius dūzgimo garsus, sklindančius iš sienos, grindų ar lubų, labai tikėtina, kad prie jūsų apsistojo vapsvos.

REKLAMA

Stebėkite lauke skraidančias vapsvas ir kur jos skrenda toliau. Dažniausiai jos skraidos tokiomis pačiomis kryptymis, tai jei pastebite vapsvą, skrendančią į tą pačią vietą, kur skrido anksčiau, turite didelę tikimybę atrasti jų lizdą.

REKLAMA

Ieškokite plyšių sienoje ar tarpų tarp plytų, kad sužinotumėte, pro kur jos patenka į sienas. Jei vapsvų yra jūsų sienose, didelis šansas, kad jos įlindo pro mažą plyšį tarp plytų.

Patarimai

Niekada neužkamšykite plyšių sienoje, norėdami, kad vapsvos paliktų lizą – taip šiuos darbščius padarus tik supykdysite.

Vapsvų kontrolės specialistai iš Hampšyro vapsvų kontrolės pataria neblokuoti jų išėjimo maršrutų dėl šių priežasčių:

REKLAMA
  • Jei užblokuojate jų išeities vietas, vapsvos gali prakramtyti gipso kartono plokštes, medieną bei kitas medžiagas tam, kad rastų būdą išskristi;
  • Jei jos pradeda kramtyti pastato konstrukciją, vapsvos gali patekti ir į vidų – situacija gali sparčiai pablogėti.

Kaip pašalinti lizdą nuo sienos?

Kai apptikote vapsvų lizdą ir pasiryžote pašalinti nepageidaujamus lankytojus, užtikrinkite, kad apsirengėte tinkamais apsauginiais drabužiais, kai bandote eiti arčiau lizdo.

REKLAMA
REKLAMA

Šalinimas gali būti ilgas ir sudėtingas procesas, todėl pirštinių, storų džemperių, ilgų kelnių, kepurės ir veido dangalo dėvėjimas yra būtinas norint išvengti bjaurių įgėlimų.

Šalia turėkite pesticidų, kad nuo namų atbaidytumėte vapsvas. Stenkitės juo apipurkšti įėjimą – taip apsisaugosite nuo nepageidaujamų svečių, tam galima naudoti ir specialias putas.

Gaudyklė

Įsitikinkite, kad turite gaudyklę netoli vapsvų lizdo, kad jas atbaidytumėte nuo likuosios kolonijos.

REKLAMA

Viskas, ką reikia padryti, tai paimti tuščius plastmasinius butelius ir nukirpti kaklelį, taip padarant platų įėjimą.

Skirtingais metų laikais veikia skirtingas masalas, todėl naudokite baltymus – kumpį ar vištieną pavasarį ir naudokite saldintą vandenį ar džemą, vaisių sultis vasarą ar rudenį. Visada įpilkite šiek tiek acto, kad nepritrauktumėte bičių.

Visada spąstus dėkite anksti ryte ir apžiūrėkite vakare, kada daugiau vapsvų bus priskridę.

Užsandarinkite lizdą

Tik tada, kai užsandarinote išėjimą iš lizdo galite pradėti tvarkytis su pačiu lizdu. Užkimškite plyšį sienoje ir įėjimą į lizdą specialia sandarinimo medžiaga, kad į jį negalėtų įlįsti daugiau vapsvų.

REKLAMA

Tai taip pat padės užtikrinti, kad vapsvos taip lengvai negalėtų išlįsti iš sienos ir nesukurtų dar vieno lizdo Jūsų namuose, rašo express.co.uk.

Naudodami grąžtą, sienos viduje, netoli lizdo, padarykite mažą skylę. Ji turėtų būti pakankamai didelė, kad tilptų pesticido aplikatorius.

Įdėkite pesticidą ir pakartokite, jei reikia, kad vapsvos uždustų. Jei jums pasisekė, nematysite vapsvų šalia savo namų. Užsandarinkite plyšį, kad apsaugotumėte sieną nuo būsimų lizdų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų