Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Česnakai yra vienas iš paprasčiausių augalų, užauginamų namuose iš kelių parduotuvėje pirktų skiltelių, o gausiu derliumi galėsite džiaugtis visą vasarą.

Česnakai yra vienas iš paprasčiausių augalų, užauginamų namuose iš kelių parduotuvėje pirktų skiltelių, o gausiu derliumi galėsite džiaugtis visą vasarą.

REKLAMA

Česnakai bus tinkami derliaus nuėmimui skirtingu metu per visą sezoną, atsižvelgiant į tai, kada jie buvo pasodinti, tačiau paprastai nesunku pasakyti, kada jie jau pilnai užaugo, rašo express.co.uk.

„The Garlic Farm“ teigimu, yra pagrindiniai ženklai, kurie „pasakys, kada laikas nuimti derlių“.

Kada rauti česnakus

Česnakai mėgstami dėl savo stipraus skonio ir aitraus kvapo, tačiau tai gali būti labai subtilus procesas, kai reikia nurauti šviežią derlių. Tinkamas derliaus nuėmimo laikas yra labai svarbus norint mėgautis geriausiu sodriu skoniu, bet kada yra pats tinkamiausias laikas tai padaryti?

Pasak „Royal Horticultural Society“ (RHS ‒ Karališkoji sodininkystės draugija), česnakai turėtų būti pilnai sunokę birželio–rugpjūčio mėnesiais.

REKLAMA

Rudenį sodinti česnakai nuimami vasaros pradžioje – apie birželį ir liepą, o pavasarį sodinti  – kiek vėliau. Jei česnakus pasodinote pavasarį, derlių galite nuimti nuo liepos pabaigos iki rugsėjo pirmųjų savaičių, kai pradeda ryškėti pirmieji rudens požymiai.

Svarbu visą vasarą stebėti česnakus, kad jų derlius būtų geras. „The Garlic Farm“ sako: „Jei nurausite per anksti, praleisite paskutinį augimo spurtą, o jei per vėlai ‒ jie pradės pūti žemėje“.

Kokie pagrindiniai požymiai, kad česnakų derlių galima imti?

Norint, kad derlius būtų gausus, labai svarbu žinoti česnako derliaus nuėmimo laiką, tačiau taip pat turėtumėte stebėti pirmuosius požymius, kad jūsų česnako skiltelės yra „prinokusios“. Pasak „The Garlic Farm“, lengviausias būdas sužinoti, ar jūsų derlius jau sunokęs, yra laiškų būsena.

Jie sako: „Kai česnako stiebas ir laiškai paruduoja, ateina derliaus nuėmimo metas“. Priklausomai nuo pasirinktos veislės, reikia atkreipti dėmesį dar į keletą kitų ženklų.

REKLAMA
REKLAMA

Kietakotis (Hardneck) česnakas

Kietakotis česnakas išaugina ilgą žydintį stiebą su kieta šerdimi, o viršuje viršutiniame gale galiausiai išauga mažyčiai „svogūnėliai“. Šios rūšies česnakai gali būti raunami, kai apatiniai laiškai įgauna geltoną ar rudą atspalvį.

Daugeliu atvejų kietakočiai česnakai bus pakankamai prinokę, nuo gegužės pabaigos iki liepos pabaigos.

Minkštakotis česnakas

Minkštakočiai česnakai dažnai užaugina mažesnes skilteles, bet greičiau subręsta nei kietakočiai česnakai. Tai reiškia, kad minkštakočių česnakų derlius gali būti nuimamas anksčiau, tačiau juos galima rauti ir vėliau.

„The Garlic Farm“ teigimu, šios rūšies česnakus galima rauti nuo gegužės vidurio iki rugpjūčio vidurio, kai lapai pradeda gelsti ir nulinksta.

Geriausias būdas atsiminti, kada imti derlių ‒ kai „kotas ima linkti“. Kad nė viena derliaus dalis nenueitų perniek, būtinai sunaudokite žalius lapus, kol svogūnėliai dar auga.

Deja, daznai tie patarimai nieko verti. Rudeni pasodintus cesnakus nurauti birzeli? Gal kokioje pietineje Europos dalyje, tik ne pas mus. Klaidina zmones.
Kaip gerai kai mus visko išmoko pasako .va pasakė kaip išvalyti orjaię per 1 min,viens du ir gatava arba langus nereikia jokių pastangų,o dar agurkų ir pomidorų priežiūra.,augalai iš koto virsta o dar kova su amarais ir kolorado vabalais pasirodo viskas labai paprasta tik nepamirškite užsirašyti ir gyvensite be rūpesčių kaip gerai kai yra kas pataria ....dabar klausysiu ir skaitysiu patarimus ir gyvensiu be rūpesčių....
Čia straipsnis gal iš kokio tai Afrikos dienrasčio perspausdintas!?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų