REKLAMA

 • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nadya Suleman antraštėse pasirodė 2009 metais, kai pagimdė aštuntuką ir gavo pravardę „Oktomama“, rašo thesun.co.uk.

Nadya Suleman antraštėse pasirodė 2009 metais, kai pagimdė aštuntuką ir gavo pravardę „Oktomama“, rašo thesun.co.uk.

REKLAMA

Nuo gimdymo praėjo 13 metų, jos istorija papasakota  ir daugelis svarsto, ką ji su vaikais veikia dabar.

Ką dabar veikia Nadya Suleman?

46 metų N. Suleman žinoma kaip 14 vaikų motina, kurių susilaukė dirbtinio apvaisinimo metu. Nors N. Suleman linkusi kuo daugiau nebūti dėmesio centre, neretai ji savo šeimos nuotraukas socialiniuose tinkluose paviešina savo 204 tūkst. sekėjų.

Ji 2018 m. pasakojo „The New York Times”, kad ne tik augina savo užimtą šeimą, bet ir dirba patarėja bei terapeute tiems, kurie turi priklausomybių nuo narkotikų ir alkoholio.

„Kai nuėjau, o gal pasakysiu pabėgau nuo savo „Oktomamos“ personos,” – sakė ji ITV 2019-aisiais, „grįžau prie sveiko gyvenimo būdo, kurį visada turėjau visą gyvenimą.“

REKLAMA
REKLAMA

N. Suleman anksčiau turėjo teisinių problemų ir 2014 metais buvo apkaltinta nepranešusi vyriausybei, kad ji uždirbo 30000 dolerių dirbdama striptizo šokėja, skelbia „New York Post“.

REKLAMA

Galiausiai jai teko sumokėti 26 tūkst. JAV dolerių restituciją, atlikti dvejus metus lygtinai ir dirbti 200 valandų viešųjų darbų.

Kas yra Nadyos vaikai?

Nadyos vaikai:

 • Elijah, 20
 • Amerah, 19
 • Joshua, 17
 • Aidenas, 16
 • Calyssa, 14
 • Calebas, 14
 • Nariyah, 13
 • Isaiah, 13
 • Maliyah, 13
 • Jeremiah, 13
 • Noah, 13
 • Josiah, 13
 • Jonah, 13
 • Makai, 13

2022 m. sausio 26 d. N. Suleman 13-ojo gimtadienio proga paskelbė apie aštuonetuko 13-ąjį gimtadienį.

REKLAMA
REKLAMA

„Su 13-uoju gimtadieniu Nariyah, Isaiah, Maliyah, Jeremiah, Nojah, Josiah, Jonah ir Makai!“ N. Suleman tuo metu rašė savo „Instagram“ paskyroje.

„Jūs visi tampate pačiais maloniausiais, kukliausiais, dėkingiausiais ir mylinčiais žmonėmis. Kiekvienas iš jūsų pasižymi retomis ir unikaliomis savybėmis ir yra kitoks nei bet kuris kitas jūsų amžiaus vaikas, ypač mūsų visuomenėje šiandien.

Esate nesavanaudiški, altruistiški, nematerialistiški ir mylintys Dievo sekėjai. Niekada nemačiau vaikų, kurie mylėtų ir norėtų tarnauti kitiems (ypač tiems, kuriems nepasisekė), taip drąsiai ir užtikrintai, kaip kiekvienas iš jūsų“, – tęsė ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kas buvo Nadyos IVF gydytojas?

Daktaras Michaelas Kamrava prižiūrėjo visas N. Suleman IVF procedūras, tačiau gimus aštuonetui jo karjera pasuko į blogąją pusę.

2011 metų birželį Kalifornijos valstija atšaukė jo medicinos licenciją, kai paaiškėjo, kad jis sąmoningai implantavo 33-ejų metų N. Suleman 12 embrionų, o tai yra šešis kartus daugiau nei įprasta.

Amerikos reprodukcinės medicinos draugija rekomenduoja per vieną IVF gydymo ciklą moterims iki 35 metų perkelti ne daugiau kaip du embrionus.

REKLAMA

Tuo metu Kalifornijos medicinos valdyba nusprendė, kad būtina atimti jo licenciją, siekiant apsaugoti visuomenę.

„Nors įrodymai neįrodė (Kamravos) kaip bepročio ar baisaus gydytojo, nepaisydamas IVF praktikos priežiūros standartų, tai tikrai parodė, kad jis nevykdė patikimo sprendimo perduodant dvylika embrionų (Suleman)“, – sakoma valdybos sprendime per „CBS News“.

Per M. Kamravos posėdį jis teigė, kad N. Suleman primygtinai reikalavo procedūros ir sutiko sumažinti vaisiaus kiekį, jei per daug kūdikių taps gyvybingi.

REKLAMA

Galiausiai valdyba atsakė: „Vaisiaus mažinimo procedūra kelia pavojų, įskaitant viso nėštumo netekimą, ir net kruopelę atsakomybės priskirti pacientei, kuri pastoja ir po to nusprendžia nesilaikyti procedūros, kuri gali kelti pavojų jos (o galbūt ir jos šeimos) vertinamam tikslui, kelia nerimą ir daug ką pasako.“

Tyrimo metu valdyba taip pat nustatė, kad jis aplaidžiai rūpinosi dar dviem pacientais, todėl buvo panaikinta ir jo licencija. Pranešama, kad panaikinus M. Kamravos licenciją, jis išvyko iš šalies.

„Atsiprašau už tai, kas įvyko. Kai atsigręžiu atgal, norėčiau, kad niekada to nebūčiau daręs“, – tuomet sakė jis. „Tai labai rizikingas, nesveikas nėštumas. Tiek jai, tiek jos kūdikiams pasisekė, kad ji išgyveno.”

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų