Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ar žinote, kiek kalorijų yra jūsų mėgstamiausiame alkoholiniame gėrime? Greičiausiai liksite nustebę. Per karantiną nemaža dalis žmonių priaugo svorio nebereikia eiti į darbą, atsiranda daugiau laiko užkandžiavimui ir nuoboduliui.

Ar žinote, kiek kalorijų yra jūsų mėgstamiausiame alkoholiniame gėrime? Greičiausiai liksite nustebę. Per karantiną nemaža dalis žmonių priaugo svorio nebereikia eiti į darbą, atsiranda daugiau laiko užkandžiavimui ir nuoboduliui.

REKLAMA

Ir žinoma, reguliariai valgomas greitas maistas išsinešimui. JK ministras pirmininkas Borisas Johnsonas dabar ragina spręsti nutukimo problemą šalyje. Statistika rodo, kad nutukimas bei viršsvoris užsikrėtus virusu gali būti komplikacijas lemiantys faktoriai. Ypatingai koronavirusas pavojingas sergantiems su nutukimu susijusiomis ligomis, pavyzdžiui, diabetu ar širdies negalavimais. 

Gali būti, kad daugelis stebi savo vartojamą maistą ir renkasi valgyti sveikiau, bet daugelį dietų dažnai sugadina alkoholiniuose gėrimuose besislepiančios kalorijos, rašoma dailystar.co.uk.

REKLAMA

Tik nedaugelis žino, kiek daug kalorijų jie iš tiesų suvartoja ką nors gurkšnodami, ir koks būtų to atitikmuo maistu. Esminė alkoholiniuose gėrimuose esančių kalorijų bėda – jos neteikia jokių maistinių medžiagų. Be to, jos vartojamos kartu su maistu, o ne vietoj jo, stengiantis išlaikyti pusiausvyrą. Štai palyginimų sąrašas, kad galėtumėte priimti informuotus sprendimus:

50 ml romo su kola 167 kalorijos

Romą su kola galima būtų pakeisti vidutinio dydžio bulve, įdaryta 5 g sviesto. Taigi, beveik pilna vakarienė. Tokia įdaryta bulvė turėtų 165 kalorijas. Tuo tarpu romas su kola turi 167 kalorijas. Taigi, išgėrę vieną tokio gėrimo stiklinę prie savo valgiaraščio tą dieną būsite pridėję papildomą valgį. O kas, jei išgertumėte daugiau nei vieną.

REKLAMA
REKLAMA

„Bacardi“ ir kola 195 kalorijos

Jei mėgstate brazilišką  „Bacardi“ baltąjį romą su kola, būsite šokiruoti, kiek kalorijų iš tiesų suvartojate. Nors daugelis mano, kad kuo skaidresnis gėrimas, tuo mažiau jame kalorijų, tačiau „Bacardi“ ši taisyklė negalioja. Vietoj baltojo romo su kola galėtumėte suvalgyti ištisą trikampį picos su saliamiu – jis lygiai taip pat turėtų 195 kalorijas. 

50ml degtinės su „Red Bull“  171 kalorija

Šis gėrimas, kuris suteikia energijos visai nakčiai, taip pat labai kaloringas. Šis skaičius panašus į keturių vištienos „McNuggets“ kalorijas. Tokiu atveju galima būtų valgyti ir „Mars“ šokoladuką – jame būtų 230 kalorijų. 

Bokalas sidro 216 kalorijų

Sidras turi beveik tiek pat kalorijų, kiek alus. Šio saldaus gėrimo bokalas atitinka tris su puse spurgytės su šokoladu – tai 217 kalorijų arba vieną didelę spurgą su karamele, kuri turi 210 kalorijų.

Maža taurė vyno – 159 kalorijos

Trys maži pyragėliai su dešrele turi beveik tiek pat kalorijų, kaip taurė vyno – 153. Jei jums pavyksta išgerti visą butelį vyno – šešias taures po 125ml – tuomet tą dieną suvartojote 954 papildomas kalorijas. Tai beveik pusė rekomenduojamos kasdienės kalorijų normos.

REKLAMA
REKLAMA

Tekilos taurelė 55 kalorijos

Gryni stiprieji gėrimai, vartojami be gaiviųjų gėrimų, turi mažiau kalorijų. Kita vertus, jų nepavyksta gurkšnoti ilgai, todėl tikėtina, kad išgersite daugiau nei vieną taurelę. Viena taurelė tekilos turi panašiai kalorijų, kaip sausainis su šokolado gabalėliais, kuriame yra 57 kalorijos.

50ml džino su toniku 160 kalorijų

Jūsų mėgstamas džinas su toniku turi tiek pat kalorijų, kiek trys su puse saldaus imbierinio sausainio. Toks kiekis šių trapių skanėstų turi 161 kaloriją.

Sambukos taurelė 80 kalorijų

Sambuka nėra geras pasirinkimas lieknėjantiems. Vos 25ml šio gėrimo turi net 80 kalorijų. Tai maždaug tiek pat, kiek 28 g riebaus bri sūrio, kuriame kalorijų būtų 81.

Taurė proseko 86 kalorijos

Prosekas turi panašų kiekį kalorijų, kaip ir brangesnis jo pusbrolis šampanas. Bet kiekvienoje taurėje yra tiek pat kalorijų, kiek nedideliame šokoladuke, jų turinčiame maždaug 84.

Taurė šampano 89 kalorijos

Šampanas – neblogas pasirinkimas, norintiems nesuvartoti per daug kalorijų. Jei išgersite tik vieną taurę, būsite suvartoję tiek pat kalorijų, kiek yra vidutinio dydžio kapučine – 88. Tik nepersistenkite – keturios taurės šampano jau savo kalorijų skaičiumi prilygsta „McDonald's“ vištienos mėsainiui su šonine ir majonezu. Taigi, jei esate pasiryžę sulieknėti, nepamirškite ir skystųjų kalorijų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų