• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šliužai ir sraigės yra besočiai padarai ir gali padaryti žalos jūsų sodams, tačiau jų galite atsikratyti naudodami paprastą virtuvės ingredientą.

Šliužai ir sraigės yra besočiai padarai ir gali padaryti žalos jūsų sodams, tačiau jų galite atsikratyti naudodami paprastą virtuvės ingredientą.

REKLAMA

Vasarai įsibėgėjant ir sodams žydint, daugelis ieško veiksmingų būdų, kaip apsaugoti augalus nuo įprastų kenkėjų, pavyzdžiui, šliužų ir sraigių.

Sraigių ir šliužų atsikratykite naudodami druską

Viena iš išbandytų priemonių yra paprastas, daugelio namuose turimas produktas – valgomoji druska.

Šiuo nebrangiu ir lengvai prieinamu produktu galima veiksmingai naikinti šiuos sodo kenkėjus ir apsaugoti gėles bei daržoves nenaudojant kenksmingų cheminių medžiagų.

Šliužai ir sraigės garsėja nepasotinamu apetitu. Maitindamiesi lapais, stiebais ir šaknimis dažnai augalams padaro didelę žalą.

REKLAMA
REKLAMA

Šie kenkėjai gerai jaučiasi drėgnoje, pavėsyje esančioje aplinkoje ir gali būti ypač įkyrūs drėgnu oru, rašo express.co.uk.

Sodininkai jau seniai ieško būdų, kaip su jais kovoti, o valgomoji druska yra paprastas ir natūralus sprendimas – tereikia užbarstyti nedidelį jos kiekį tiesiai ant kenkėjų. Druska juos dehidratuoja, ištraukdama iš jų kūno drėgmę, todėl jie žūsta.

REKLAMA

Šis metodas yra labai veiksmingas, tačiau jį reikėtų naudoti atsargiai, kad būtų išvengta galimos žalos augalams ir dirvožemiui.

Specialistai rekomenduoja druską naudoti saikingai, saugant dirvą. Per didelis druskos kiekis gali pakenkti augalams ir sutrikdyti dirvožemio maistinių medžiagų pusiausvyrą. Todėl geriausia druską berti tiesiai ant šliužų ir sraigių, o ne kurti perimetrinį barjerą aplink augalus.

Taip pat galima veiksmingai naudoti druskos tirpalą. Ištirpinkite nedidelį kiekį druskos vandenyje ir apipurkškite juo kenkėjus.

REKLAMA
REKLAMA

Šis metodas sumažina riziką pažeisti augalus. Sodininkams siūloma išbandyti ir kitas prevencines priemones, papildančias valgomosios druskos naudojimą.

Sumažinti šliužų ir sraigių veisimosi buveines galima pašalinant šiukšles iš sodo ir jame palaikant tvarką.

Be to, apjuosę augalų vazonus ar sodo lysves vario juosta, atbaidysite šiuos kenkėjus, nes jie vengia kontakto su variu.

Debilu rasliava
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų