Atsikratykite priaugtų kilogramų iki Kalėdų: atskleidė geriausius būdus

Lieknėjimo ekspertas daktaras Michaelas Mosley pasidalino savo dietų planais tiems, kurie nori iki Kalėdų numesti svorio.

Iki Kalėdų lieka vos du mėnesiai, bet dar ne vėlu numesti kelis kilogramus prieš jau planuojamas šventes. Dr. Michaelas Mosley, dietų ekspertas ir „Greitai 800“ programos kūrėjas pasidalino savo patarimais tiems, kurie per ateinančias kelias savaites nori pagražinti figūrą – kai kuriems iki Kalėdų senelio atvykimo gali pavykti numesti net iki 13 kg.

Pasak Didžiosios Britanijos Nacionalinės sveikatos tarnybos, nutukimas yra terminas, kuriuo apibūdinamas viršsvorio turintis žmogus, su dideliu riebalų procentu organizme.

Tai – dažna problema šiuolaikiniame pasaulyje. Skaičiuojama, kad maždaug vienas iš keturių suaugusiųjų ir vienas iš penkių vaikų nuo 10 iki 11 metų yra nutukęs, rašoma express.co.uk.

Naktys vis ilgėja ir po truputį artėja Kalėdos – dar ne per vėlu iki švenčių numesti svorio ir tuomet džiaugti dailia figūra.  Dr. Michaelas Mosley aiškina, kad kai kuriems žmonėms, besilaikantiems jo „Greitai 800“ lieknėjimo programos, per dešimt savaičių pavyks numesti iki 13 kg.

Kas yra „Greitai 800“ programa?

Dietų ekspertas ją apibūdina kaip lanksčią programą ir ją rekomenduoja norintiems numesti svorio pradėti nuo „Labai greitai 800“ programos. Tai – intensyvi ir itin greita svorio metimo programa.

„Per dieną reikia suvartoti nuo 800 iki 1000 kalorijų, jas išskirstant į du ar tris nedaug angliavandenių turinčius valgius ir stengiantis vengti užkandžiavimo“, – sako gydytojas, – „Šio plano laikykitės nuo dviejų iki 12 savaičių, priklausomai nuo to, kiek svorio norite numesti. Kai kurie šios programos besilaikantys žmonės savo 800 kalorijų išdalija į tris valgius.

Kitiems atrodo lengviau per dieną valgyti du kartus – sotesnius pusryčius vėlesnį rytą ir ankstyvą vakarienę pavakare. Tuo tarpu kiti žmonės geriau renkasi iki pusės leistinų kalorijų suvartoti su valgį pakeičiančiais kokteiliais, nors dar kiti mieliau kiekvieno valgio metu valgo tikrą maistą“, – sako dr. Michaelas.

Jei „Labai greitai 800“ programa jums atrodo kiek per ekstremali, ekspertas siūlo „Nauja 5:2“ programą. Laikantis šios programos reikia dvi dienas per savaitę suvalgyti po 800 kalorijų, o kitas penkias dienas laikytis įprastinio Viduržemio jūros mitybos stiliaus režimo.

Dr. Michaelas aiškina: „Kalorijas galite išdalinti į du ar tris valgius, bet stenkitės valgyti per tam tikrą intervalą, pavyzdžiui, nuo 8 ryto iki 8 vakaro. Ši dietos versija turėtų nesutrikdyti jūsų įprasto kasdienio gyvenimo, bet padėti palaipsniui numesti svorio.“

REKLAMA

Medikas dar pataria valgius susiplanuoti iš anksto ir stengtis tvarkaraščio laikytis, ypač jei maistą gaminate ir kitiems:

„Taip daug mažiau tikėtina, kad pasiduosite pagundai ir gamindami maistą pradėsite užkandžiauti.“

Bet kas atsitinka numetus svorio?

„Pasiekus savo lieknėjimo tikslą, ateis laikas pereiti prie „Gyvenimo būdo“ palaikymo programos – tai sveikas Viduržemio jūros mitybos stilius, kurio metu nereikia skaičiuoti kalorijų, bet riboti porcijas“, – sako dr. Michaelas, – „Paprasčiausias būdas tai padaryti – tai padvigubinti mažai kalorijų turinčios „Greitai 800“ programos porcijas, pridėti dar papildomų baltymų į kiekvieną valgį – pavyzdžiui, žuvies, vištienos ar mėsos, daržovių bei nedaug krakmolo turinčių angliavandenių – pupelių ar lęšių.

Tačiau stenkitės nevartoti daug cukraus ir krakmolingų angliavandenių – duonos ir makaronų, kad svoris ir vėl negrįžtų. Jei matote, kad drabužiai darosi kiek per daug aptempti, iškart žinosite, ką daryti“, – pataria dietų ekspertas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų