Antanina išbandė geriausias trąšas pomidorams: receptą ragina užsirašyti dabar

Yra puikus receptas tam, kad pomidorų derlius išties pradžiugintų. Kas svarbiausia – populiarių ir ganėtinai brangių mikrobiologinių trąšų „Baikal EM 1“ alternatyvą galima pasigaminti patiems.

Receptas išties paprastas: į trijų litrų indą įpilkite apie 2,5 litro distiliuoto (būtinai!) šilto vandens. Įdėkite 100 gramų gyvų mielių, ištirpintų šiltame vandenyje, ir įpilkite pusę puodelio cukraus. Indą uždenkite marle ir pastatykite šiltoje vietoje. Retkarčiais jį pakratykite.

Tirpalas bus paruoštas, kai baigsis fermentacija. Viena stiklinė tirpalo atskiedžiama kibiru vandens, kiekvienam krūmui pilama po litrą gautos trąšos.

Ne kartą išbandžiau šį receptą ir sulaukiau puikaus derliaus. Pomidorų krūmai tvirti, o patys pomidorai – gražūs. Tręšiami augalai lengvai atlaiko temperatūrų pokyčius. Panaudojusi tokias trąšas, pomidorus skyniau iki pat spalio, jau prasidėjus lietui ir naktinėms šalnoms. Žinoma, ir patys stengėmės apsaugoti pomidorus nuo ligų ir kenkėjų.

Pomidorai buvo mulčiuojami, naudojamas kompostas. Manau, kad panašų efektą duotų ir iš dilgėlių arba šieno pagaminta tinktūra. Visa paslaptis – tirpalo mikroflora. Jei prieš sodindami pomidorus žemę palaistysite ir uždengsite plėvele, bus sukurta gera dirvožemio mikroflora, todėl derlius bus tikrai puikus.

Antanina Vedeckienė


Rašyti komentarą...
B
Bronka
2021-04-22 10:52:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Štiš tau Antanina, koks dar distiliuotas vanduo nereikalingas jis absoliučiai,net tokio nepatartina iš vis naudoti, o kas liečia mielės tai viskas gerai, tik tai jau žinoma daug metų ir veiksminga daugeliui augalų ne tik pomidorams
Atsakyti
-5

G
Gaspadine
2021-04-22 13:41:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jokio destiliuoto ,paprasto vandens ..
Atsakyti
-2

D
DA
2021-04-22 11:28:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
MAXIMOJ,SENUKUOSE
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų