Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rugsėjo 4 dieną Kaune vyks pirmosios LGBTQ+ bendruomenės eitynės. Nors daugelis mano, kad Kaunas tokiam renginiui dar nėra pasiruošęs, žinomas kaunietis Andrius Užkalnis teigė, kad Kaune gyvena lygiai tokie patys žmonės, tačiau įžvelgia ir kelias problemas.

Rugsėjo 4 dieną Kaune vyks pirmosios LGBTQ+ bendruomenės eitynės. Nors daugelis mano, kad Kaunas tokiam renginiui dar nėra pasiruošęs, žinomas kaunietis Andrius Užkalnis teigė, kad Kaune gyvena lygiai tokie patys žmonės, tačiau įžvelgia ir kelias problemas.

REKLAMA

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas įpareigojo Kauno miesto savivaldybę leisti vykti „Kaunas Pride“ eitynėms ir iki penktadienio vakaro suderinti eisenos maršrutą.

„Apeliacinis skundas atmestas. Kauno miesto savivaldybė įpareigota iki šiandien 18 val. suderinti eitynių vietą“, – portalui tv3.lt teigė teismo atstovė Neringa Lukoševičienė.

Kaunas pasiruošęs

Rašytojas bei žurnalistas Andrius Užkalnis teigia, kad Kaunas yra ne ką mažiau pasiruošęs ir pribrendęs priimti LGBT eitynes nei kiti Lietuvos miestai.

REKLAMA

„Kaune irgi yra visokių požiūrių žmonių ir kauniečiai yra lygiai tiek pat pribrendę arba nepribrendę, kaip klaipėdiečiai ar vilniečiai. Jeigu į Kauną gali atvažiuoti popiežius ir nieko jiems neatsitinka, tai, man atrodo, ir LGBT eitynės jiems nesutrukdys“, – sako rašytojas A. Užkalnis.

Publicistas mano, kad Kaune žmonės galbūt yra linkę tvirčiau išsakyti savo nuomonę apie tai, ką galvoja nei kitų miestų gyventojai ir gali sudaryti įspūdį, kad Kaunas nenori ir dar nepasiruošęs priimti LGBTQ+ bendruomenės į savo gatves.

„Gal Kaune yra žmonės, kurie kažkiek labiau artikuliuotai ir drąsiau reiškia savo nuomones į įvairias puses, ir gal kauniečiai yra atviriau kalbantys žmonės. Gal kiti piliečiai yra linkę patylėti, arba apsisukti, arba šiaip pastovėti šone, tai kauniečiai labiau taip apie viską pasisako ir iš vienos, ir iš kitos pusės“, – svarsto A. Užkalnis.

REKLAMA
REKLAMA

Žinomas vyras sako, kad nesutinka su stereotipu, jog neva kauniečius galima išskirti ir teigti, jog jie yra kitokie nei kiti Lietuvos gyventojai.

„Aš nemanau, kad kauniečiai yra labai baisūs žmonės, nors visą laiką Lietuvoje yra linkstama kauniečius pateikti, kaip kažkokią ypatingą biologinę rūšį, kad yra šiaip normalus lietuvis ir dar yra kaunietis. Taip aš nemanau“, – teigia publicistas.

Žurnalistas sako, kad jam visiškai netrukdo LGBTQ eitynės ir mano, jog lygybė yra sveikintinas dalykas, tačiau nerimą kelia, kai komunikacijoje apie LGBT teises atsiranda tam tikri ekonominiai ir socialiniai reikalavimai pradedant nuo klimato atšilimo ir socialinės nelygybės.

„Aš palaikau LGBT eitynes, man tiktai, dar kartą pasakysiu, nerimą kelia, kai šis dalykas yra sutapatinamas su visokiais leftistiniais, socialiniais ir ekonominiais dalykais“, – sakė A. Užkalnis.

Kaunas dešimtmečiu atsilieka nuo Vilniaus

Kiek kitokios nuomonės yra Laisvės frakcijos Seime narys Tomas Vytautas Raskevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Vyras reaguodamas į Kauno miesto mero Visvaldo Matijošaičio juokelius apie mieste tvyrančią smarvę neva dėl šeštadienį artėjančių gėjų eitynių anksčiau portalui įvardijo, kad tai vertina, kaip labai prastą politinę komunikaciją ir teigė, kad Kaunas bene dešimtmečiu atsilieka nuo Vilniaus.

„Tai prasto skonio politinė komunikacija. Apskritai dabartiniai Kauno miesto savivaldybės veiksmai primena situaciją, kuri vyko Vilniuje 2013 metais“, – sakė T. V. Raskevičius.

2013 m. Vilniuje tuometinis Vilniaus meras siekė iškelti LGBTQ+ bendruomenės eitynes iš miesto centro, tačiau to padaryti nepavyko ir „Baltic pride“ visgi įvyko sostinėje bei tebevyksta iki šiol.

„Tai tiesiog galima apibendrinti, kad Kaunas nuo Vilniaus atsilieka bemaž geru dešimtmečiu“, – teigė Laisvės frakcijos Seime narys T. V. Raskevičius.

Neturi leidimo

Nors leidimas dar neišduotas, „Kaunas pride“ eitynių organizatoriai miesto valdžiai pasiduoti neketina, nors ši visais įmanomais būdais siekia neleisti LGBTQ+ bendruomenės eitynėms vykti Laisvės alėjoje. Nerandant kompromiso tarp „Kaunas pride“ eitynių organizatorių noro žygiuoti Laisvės alėja ir valdžios siūlymo, tai daryti kažkur kitur – klausimas paliktas spręsti teismui.

REKLAMA
REKLAMA

Eitynių organizatoriai tikisi apie tūkstančio dalyvių, tačiau miesto pareigūnai prašo žmonių į renginį nevykti, jeigu nebus gautas oficialus leidimas. Mat tokiu būdu tiek renginio organizatoriai, tiek dalyviai gali susilaukti ir apie 600 eurų siekiančių baudų.

Meras ir savivaldybė tvirtai laikosi pozicijos, kurią pateikė teismui: Laisvės alėja tebėra statybų aikštelė, todėl toks renginys čia neturėtų vykti.

Autorė: praktiką atliekanti žurnalistė Ieva Korsakaitė.

Nežinojot, kad Užkalnis trenktas? Pagaliau pasirodė visu vaivorykštės gražumu. TFU
Uzkalni, tu uzkulnio vardo tik vertas. Visi tavo pasisakymai ir tavo kuldunais neskanūs, bet tavo su lyginimas popiežių su LGBT net smirda
Apie raskeviciute "Kiek kitokios nuomonės yra Laisvės frakcijos Seime narys Tomas Vytautas Raskevičius.
Vyras reaguodamas į..." Vyras?! Nu klausykit, komedijos :) koks jis po perkunais vyras?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų