REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors Lietuvoje yra prevencinių programų, kaip ir kada pasitikrinti krūtinę, Vaivos Mickuvienės istorija rodo, kad krūties vėžys gali užklupti gerokai anksčiau nei pradedamos taikyti šios prevencinės priemonės.

Nors Lietuvoje yra prevencinių programų, kaip ir kada pasitikrinti krūtinę, Vaivos Mickuvienės istorija rodo, kad krūties vėžys gali užklupti gerokai anksčiau nei pradedamos taikyti šios prevencinės priemonės.

REKLAMA

Apie tai, kaip dažnai ir kokiais būdais moterys turėtų rūpintis savo krūtinės sveikata, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ kalba krūtų chirurgė, mamologė Daiva Gudavičienė ir bendruomenės „Vėžys – ne sloga“ įkūrėja Vaiva Mickuvienė. V. Mickuvienė sirgo krūties vėžiu, jai buvo nustatyta trečioji šio susirgimo stadija, bet po sėkmingo gydymo vėžio pavyko atsikratyti ir dabar moteris jau 5 metus yra sveika.

Bet apie viską iš pradžių. Pirminių įtarimų, kad krūtinėje susiformavo neįprasti dariniai moteris sulaukė per eilinį patikrinimą pas gydytojus. Jiems kilus įtarimų, galutinei diagnozei V. Mickuvienė buvo nusiųsta į Nacionalinį vėžio institutą. Ten patikros dar kartą pakartotos, tik išsamiau.

REKLAMA
REKLAMA

„Gydytoja jau pačiupinėjusi ir kabinete iškart vėl patikrinusi echoskopu pasakė, kad man vėžys ir paskyrė begalę tyrimų. Tai ir magnetas, ir kompiuterinė tomografija, ir dar begalė tų tyrimų, kad jau ištirti tą stadiją. Buvo komisija, kuri, pagal tuos tyrimus nusprendžia, kuri yra stadija ir koks bus gydymo planas. Tuo metu patyriau antrą šoką, nes nesitikėjau tos trečios stadijos, tikėjausi pirminės ir supratau, kad manęs laukia ilgas gydymas ir jis truko beveik metus“, – prisiminė V. Mickuvienė.

REKLAMA

Pirmiausia moteriai taikyta chemoterapija, ji truko pusmetį, tada operacija, o tada – radioterapija. Pašnekovė sako, kad jau tuomet aiškiai gydymą suskirstė į tris dalis ir stengėsi kiekvieną dalį išgyventi po vieną, susitelkti ties ja, o negalvoti, koks dar ilgas kelias laukia ir, ar pavyks pasveikti.

Gydytoja Daiva Gudavičienė sako, kad susirgus bet kokia liga, taip pat ir onkologine, labai svarbus imunitetas, o juo pasirūpinti reikia ne tik sveikai maitinantis, rūpinantis kūno sveikata, bet stengiantis ir sumažinti stresą. Taip pat ji sako, kad sergant onkologine liga labai svarbu gerbti save, savo kūną ir savo būseną.

REKLAMA
REKLAMA

Pavyzdžiui, kai pacientai drastiškai atsisako saldumynų, renginių, keičia gyvenimo būdą neva į sveikesnį, taip sukelia dar daugiau streso ir nelabai sau padeda sveikti.

„Imunitetas labai svarbus kovoje su onkologiniais susirgimais. Kitas klausimas, kaip išvengti to streso, kažkiek jo ekspozicijos visuomenės įvykiams mes vienaip ar kitaip turime, vis tik pasirūpininimas savimi ir žmogaus energetinė būsena, kaip jis jaučiasi, kokioje harmonijoje jis yra su artimiausiais žmonėmis, galbūt su gamta, su savim, tai yra labai svarbu. Ir sau to dėmesio skirti... Man patiko viena frazė, kuri sako: „Gal verta investuoti į romaną su žmogumi, su kuriuo tu būsi visą gyvenimą? Tai su pačiu savimi“. Iš tiesų, tai yra labai daug žmonių, kurie pamiršta apie save“, – atkreipia dėmesį gydytoja Daiva Gudavičienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Daugiau apie tai, ką naudinga žinoti kiekvienai moteriai rūpinantis savo sveikata, kviečiame sužinoti tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“.

Kviečiame žiūrėti „Sveikatos DNR“ jau dabar! „Sveikatos DNR“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19 val. naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play. Laidą ketvirtadieniais 19 val. rasite TV3 televizijos YouTube kanale.

Laidos metu kalbėjome šiomis temomis:

00:00 Temos ir pašnekovų pristatymas.

01:00 Vaivos istorija: kaip ji išgirdo krūtų vėžio diagnozę.

06:10 Dvi dažniausios krūties vėžio formos.

07:40 Nuo kada ir kaip moterys turi pradėti tikrintis krūtis?

10:30 Jauniausios moterys, kurios Lietuvoje serga krūties vėžiu – vos 20-ies: serga ir jaunos panelės.

REKLAMA

14:08 Krūties vėžio gydymas: Vaiva pasakoja, kaip viskas vyko.

18:10 Kaip pasikeitė Vaivos gyvenimas įveikus vėžį: šių klaidų nebedaro.

23:30 Vaiva dar prieš ligą labai norėjo saldumynų, vis tik ir susirgusi saikingai sau juos leido.

26:40 Ką reikia padaryti, kai išgirstama vėžio diagnozė: privaloma mesti rūkyti.

29:00 Ar Lietuvoje daugiau sergama krūties vėžiu, palyginti su Europa?

33:10 Vaivos patarimai: ir tiems, kurie neturi vėžio diagnozės, ir tiems, kurie turi.

34:50 Gydytojos prašymas: kai jau ateina liga, į gydytoją svarbu žiūrėti kaip į kolegą gydymo kelyje.

37:25 Antroji laidos dalis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų