Kaunietė Alma Faizaitė – Jančiauskienė nebegali tylėti. Ji nusprendė pasidalinti ne tik su feisbuko draugais, bet ir su tv3.lt skaitytojais, ką su mažais vaikais rugsėjo 6-osios vakarą patyrė Kaune, Domeikavoje, netoli savo namų. Moterį nustebino jos automobilį sustabdžiusių pareigūnų elgesys. Tuo tarpu Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato specialistė aiškina, kad moteris tikrai naudojosi telefonu. 

Kaunietę papiktino pareigūnai

Kaunietę papiktino pareigūnai

„Absurdiška situacija. Šiandien teko susidurti su policija ir gauti protokolą už nieką. Pralaikė mašinoje 40 minučių su vaikais“, - pasakojimą pradėjo Alma.

Ji prisiminė aplinkybių pradžią: „Grįžinėju namo su vaikais iš kaimynės, kuri gyvena už trijų kilometrų. Nusipirkome kaimiškų kiaušinių. Prasilenkiu su ekipažu. Ekipažas apsisuko ir su signalais mane pasivijo. Sustojau. Prisistatė. Sako, ar žinot už ką?

Atsakiau, kad nieko nežinau, o tada jie man pareiškė, kad aš kalbėjau telefonu. Ėmiau aiškinti, kad mano telefonas yra paliktas namie, o jie net neklausė. Įsėdo į mašiną ir kažką pildė, rašė, tikrino. Vaikai pradėjo verkti, norėjo gerti“,- susijaudinusi aplinkybes dėstė moteris.

REKLAMA

Netrukus ji pasiteiravo Kauno apskrities pareigūnų, ką jie taip ilgai tikrina, o šie, pasak moters, jai atsakė, kad rašo baudą už šnekėjimą telefonu. „Tada paaiškinau jiems, kad aš net neturiu telefono. Paprašiau patikrinti visą automobilį, tačiau jie pareiškė kratų nedarantys.

Po kurio laiko paprašiau pareigūnų paskolinti telefoną, nes norėjau paskambinti savo vyrui, tačiau jie nesutiko to padaryti“, - stebėjosi moteris.

Ji teigė gavusi maksimalią baudą ir sulaukė pareigūnų pasiūlymo pasirašyti, kad sutinka su bauda. „Nieko nepasirašinėjau. Išsiimsiu visų savo rinktų numerių lokacijas ir išklotines.

Apskųsiu tai, kas vyko. Kraujas verda atsiminus tuos veidus. Kokia gėda. Kaip dirba Lietuvos policija. Negi jiems maža tikrų pažeidėjų“, - piktinosi Alma.

Jai tai – pirmas atvejis gyvenime, kai teko susidurti su tokiomis aplinkybėmis, todėl ji iki šiol negali patikėti, kad taip vyksta.

„Pareigūnas vyras tikrai buvo pradedantis darbuotojas, nes jam nesisekė pildyti popierių. Vis baksnojo pirštu į šalia buvusią pareigūnę. Jie visiškai nekreipė dėmesio į vaikus.

Man susidarė vaizdas, kad aš esu pareigūnei padariusi kažką blogo ir kad ji specialiai taip elgiasi. Prašiau jų peržiūrėti registratorius ir įsitikinti, kad su niekuo nešnekėjau, tačiau jie nepratarė nė žodžio“, - žodžių nevyniojo kaunietė.

Abejoja, kad galėjo klysti

Tuo tarpu Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vyriausioji specialistė Justina Kazragytė tvirtino, Kauno rajone, Domeikavoje, apie 19.30 val. patruliavęs Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnų ekipažas, pastebėjo priešpriešais automobilį vairuojančią ir mobiliuoju telefonu besinaudojančią moterį. Pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 3 d., už naudojimąsi mobiliojo ryšio priemonėmis rankomis, kai transporto priemonės variklis nėra išjungtas, numatoma bauda nuo 60 iki 90 eurų. Automobilio vairuotojai už šį Kelių eismo taisyklių pažeidimą paskirta administracinė bauda 70 eurų, laikantis Lietuvos Respublikos Administracinių nusižengimų kodekso 34 str. 2 d. numatytos tvarkos.

REKLAMA

Kadangi matomumas buvo geras, šviesus paros metas, atstumas tarp prasilenkusių transporto priemonių taip pat buvo nedidelis, pagrindo manyti, kad pareigūnai galėjo suklysti, nėra.

Asmuo, nesutikdamas su nustatytu pažeidimu, jam paskirta bauda, gali skųsti pareigūnų priimtą nutarimą įstatymo nustatyta tvarka.

Atkreipiame dėmesį, kad pareigūnams nekeliami tikslai nubausti kuo daugiau pažeidėjų, todėl būtų sunku rasti priežastį, kodėl pareigūnai turėtų bausti už nebūtą pažeidimą.

Pareigūnams keliami visiškai kiti tikslai - didinti vairuotojų sąmoningumą ir atkreipti dėmesį į jų elgesį kelyje, ypač, kai vairuojamame automobilyje, sėdi vaikai.

Bet koks pašalinis veiksmas, blaškantis vairuotojo dėmesį kelyje, gali turėti skaudžių pasekmių. Nei vienas iš mūsų nenorime, jog įvyktų eismo įvykis, būtų sužalotų žmonių, tad kelyje visi be išimties privalome laikytis taisyklių.

Kauno apskrities policijos pareigūnai dėkoja pilietiškiems gyventojams, sąmoningiems ir atidiems vairuotojams, besilaikantiems eismo taisyklių, ir primena, kad visą rugsėjį, kuomet eismas gatvėse ženkliai intensyvesnis ir į gatves išėjo į ugdymo įstaigas skubantys vaikai, policinės priemonės bus vykdomos intensyviai ir toliau, siekiant užtikrinti eismo saugumą.

Petras
2018-09-07 10:08:23
Va tau ir brolio lietuvio jėgos struktūros darbas... Okupantą buvo lengviau kęsti. Nedirba policijos imuniteto tarnyba ,apkiautęs policijos genkomisaras,nes tokie dalykai vyksta.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Anonimas 2018-09-17 10:38:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Teko susidurti su nemandagiais, neprausta burna pareigunais...net prisistatyt nesugebejo, kas minute keitesi nuomone del surasomo protokolo. Paklausus pavardes tepasake: "kas tu man toks esi kad as sakyciau pavarde"! Pasibjaurejau pareigunu darbu!    ATSAKYTI
Petras 2018-09-16 06:50:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Man analogisga situacija buvo Kaune pries kokius 4-5 metus taikos pr., sako kalbejai, o mano telefonas isvis isjungtas bordacioke buvo, parodziau jiems, tie sako mums taspats galesi aiskintis komisariate, pasijuoke is manes. Tada as jie s pasiuliau nedaryti nesamoniu ir grazinti man dokumentus. Jie nesutiko graziuoju. Tada pasakiau, kad uz toki nederama ir nesazininga elgesi jiems bus blogai ir nuejau paskambinti. Tie mane sustabde issigande ir grazino dokumentus. Susinervinau belekaip, bet ir tie buvo prideje i kelnes :)   ATSAKYTI
As 2018-09-13 22:28:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Isižeidė poniute, kad valstybę parėmė.Ui ui ui.
   ATSAKYTI
Mm 2018-09-08 11:59:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Cia labai jiems patogu sita issigalvot. Mano draugui taip buvo jei netycia pasikasysi ausi vairuojant tai jau kalbejei telefonu. Kazkokia nesamone. Isklotines taip pat atsisako tikrinti.    ATSAKYTI
Rokas 2018-09-07 21:16:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
VAGYS yra VAGYS plius istatymu prisidengia. Siulau surasti kur tie GAIDELIAI gyvena ir padegti ju duris, as taip padaryciau   ATSAKYTI
Matau kasdieną 2018-09-07 20:22:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kaune kas antra moteris vairuoja turėdama telefoną rankoje prie ausies...net parkuoja viena rnaka vairą sukioja, kita užimta telefonu   ATSAKYTI
Darius 2018-09-07 19:18:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Čia ne pirmas atvejis, Kaune. Man irgi taip buvo. Kalbėjau su laisvų rankų įranga. Vistiek nubaudė. Pasakė, jei nesutinki, atvažiuosi į posėdį ir ginčyk. Vistiek neirodysi. Man iki Kauno 150 KM. Pigiau pusę baudos sumokėti, negu važiuoti į Kauną teisybės ieškoti, kurią vargu ar rasi. Nuo šiol automobilyje registratorius, kuris fiksuoja ir mane patį prie vairo. Tik dabar, jei toks atvejis atsitiktų, pasirašyčiau protokolą, kad nesutinku o vaizdo įrašas tiesiai į televiziją.   ATSAKYTI
Darius 2018-09-07 19:29:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Dar norėčiau papildyti. Darom akciją, fotografuoti pareigūnus kalbančius prie vairo ir po TV3 orų rodomos nuotraukos labai greitai viską sutvarkys. Šiaip pareigūnas su uniforma yra viešas asmuo. Ir jo elgesio fiksavimas ir viešinimas yra galimas.  
Evaldas 2018-09-07 19:16:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Pasidalinam finalu.Pralosiau Siauliuose 2x bylas pralosiau.Nepadeda,nei isklotines.Motyvas,kad vairuotojai turi daugiau telefonu...Kaip galima sitaip izeidineti zmones? Apsurdas.Kokie gali buti irodymai,kai nera vaizdo medziagos?Pas Jus dalyvavo 2x pareigunai,pas mane 1x.Finalas tas pats.Parasykit,idomus sis valstybes kisenes pyldymo modelis.Nera zodziam vietos...
Pagarbiai,E.   ATSAKYTI
Gvid 2018-09-07 19:13:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
PIDERAI MENTAI.   ATSAKYTI
Lina 2018-09-07 18:40:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Poiicija Kaune neturi ka veikti. Geriau narko dilerius gaudytu discotekose, prie mokyklu!!! Is netredami ka veikti lai vaziuoja katinus is medziu iskelia, o cia butu policija! LOL   ATSAKYTI
Skaitytojas 2018-09-07 18:31:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Gatantuotai galejo dar uz kėdutes užpildyti.   ATSAKYTI
Ne pirmas kartas 2018-09-07 17:07:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
O tai mentai turi vaizdo irasa, foto?. P.s. policija taip nesielgia, tik mentai, musora ukrainietiskai.   ATSAKYTI
Ne pirmas kartas 2018-09-07 17:04:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Vien del tokiu bajeriu teko isigyti vaizdo registratoriu. Teko sumiketi 2 kysius uz nepadarytus nusizengimus, nes tu nieko negali padaryti. O siaip, irodzius kad nekalbejo, turetu yz reketa gauti kompensacijos 10 kartu daugiau, o is pareigunu dar 10 kartu daugiau. Pasibaigtu visi tokie bajeriai    ATSAKYTI
Nuomone 2018-09-07 17:02:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
As tai jei buciau kalbejus vairuodama, tai be problemu susimokeciau ta bauda, bet as niekada nekeliu telefono vairuodama, tas man iauge i krauja.   ATSAKYTI
GH 2018-09-07 17:00:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Policijos pasiaiškinimas, kad jie kratų nedaro , šiuo atveju jų nekompetencijos ir išsilavinimo spragų demostravimas. Šiuo atveju būtų buvusi, ne krata, o automobilio apžiūra, ką jie turi teisę atlikti. Be to, šiuo atveju, jie privalėjo apžiūrėti automobilį, nes jų PAREIGA surinkti įrodymus administracinės teisenos byloje. Tačiau jie pasielgė neprofesionaliai, subjektyviai (turbūt net erelis prasčiau mato nei mūsų pareigūnai) ir priėmė neobjektyvų sprendimą norėdami pasirodyti dievais.    ATSAKYTI
Ilka 2018-09-07 16:18:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Tikiu vairuotoja ,nes policininkai esą labai nemandaugūs ,20% iš jų padorūs dar nesugadinti.Mano dukra ,patyrė tokį žiauru elgesį ,budama su dviem mažamečiais vaikais ,bet teisme laimėjo ,bet iki šiol pasišlykštėjo ypač vienu policininkų .   ATSAKYTI
Xo 2018-09-07 16:08:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kad Kaune taip dirba tai faktas. Pirma karta mane nubaudė kad važiavau be diržo antra karta nubaudė kad šnekėjau su laisvų rankų įranga. Kai susistabdo patikrina ar važiuoji vienas automobilyje paskui pasiūlo tiesos jieškoti važiuoti į chemijos pr. Dar siūlė įsidėti video registratorius ir filmuoti save kad turėčiau įrodimų.....    ATSAKYTI
Ale va 2018-09-07 15:42:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Tai ar nepažeistos eilinio LR piliečio teisės kas iš Nepriklausomos Lietuvos Ministrų susidomės ar TM ,ar VRM? Tamsa ir laikas šioj vietoj nieko neužtušuos.   ATSAKYTI
reikia 2018-09-07 15:38:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
paimti telefono išklotines ir duoti policiją į teismą. toli mest iš darbo tokius "pareigūnus".   ATSAKYTI
Zedas 2018-09-07 16:02:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Ilgai irodinesi ir vistiek liksi kaltas  
Ot 2018-09-07 15:33:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
J.Kazragytė papilstė vandenėlį ir tiek. Kur įrodymas, kad policninkai tyčia neprikibo?   ATSAKYTI

Top Video

Praeities žvalgas. Lietuvis apsilankė apleistoje Estijos pionierių stovykloje: vaizdai sukėlė gailestį
DABAR RODOMA
Praeities žvalgas. Lietuvis apsilankė apleistoje Estijos pionierių stovykloje: vaizdai sukėlė gailestį
DABAR RODOMA
Farai. Ne iš kelmo spirta pardavėja tapo didvyre – lietuvės gudrybė sustabdė vagišių
DABAR RODOMA
Farai. Vairuotojo elgesys pareigūnus išvertė iš koto: mašina nevažiavo, o vyras „vairavo“
DABAR RODOMA
Pasidalijo, ką mama išdarinėjo lėktuve: dukrai teliko rausti iš gėdos
DABAR RODOMA
Pamačius, kaip bandoma išvažiuoti iš automobilių aikštelės aplinkiniai susiėmė už galvų
DABAR RODOMA
Košmaras autobuse: nufilmuota, kas dėjosi viduje per siaubingą avariją
DABAR RODOMA
Internautai negali patikėti savo akimis: neatskiria, kuri yra dukra, o kuri – mama
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Po 12 metų kartu Dianos gyvenimas virto pragaru: istorija – pamoka kiekvienam
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Gimtadienio šventė porai virto pragaru: atėmė keturis vaikus, tarnybos reikalauja tūkstančių
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Skambinas įvardijo skyrybų su Krysko priežastį: galutinis taškas padėtas tik dabar
REKLAMA
M. Sverdiolas dovanoja vaikams dirbtines rankas (nuotr. asm. archyvo)
Šiandien Lietuvoje jau keli vaikai ir jų šeimos džiaugiasi dirbtinėmis rankytėmis, kurios buvo atspausdintos 3D technologija. Daug kam tai prilygsta stebuklui, o jį dovanoja ...
Nuotraukoje įamžintas širdį veriantis momentas, kai sugniuždyta mama ligoninės koridoriumi vedasi savo sergantį sūnų paskutiniam atsisveikinimui (nuotr. facebook.com)
Nuotraukoje įamžintas širdį veriantis momentas, kai sugniuždyta mama ligoninės koridoriumi vedasi savo sergantį sūnų paskutiniam atsisveikinimui, rašoma mirror.co.uk. 20 metų ...
Pasvalio ligoninės Chirurgijos ir traumatologijos skyriaus slaugytoja Audrutė Petrikonienė šiam darbui atidavė 33-ejus metus. Aidos GARASTAITĖS nuotrauka.
Pasvalio ligoninės Chirurgijos ir traumatologijos skyriaus slaugytoja Audrutė Petrikonienė šiam darbui atidavė 33-ejus metus. „Jei iš tiesų mane pažįstantys žmonės galvoja, ...
Kirmėlės organizme (nuotr. 123rf.com)
Net jeigu esate užtikrinti, kad jūsų organizme nesiveisia kirmėlės, žolininkė Dominika Balčiūnienė teigia, kad parazitų organizme turime beveik visi. Ji pasidalino patarimu, ką ...
Praradęs viską Jurijus apsigyveno morge (nuotr. asm. archyvo)
49-erių Jurijus Malachovas savo gyvenime jau buvo pasiekęs visišką gyvenimo dugną – praradęs šeimą ir namus glaudėsi morge, o pragyvenimui užsidirbdavo konteineriuose ...
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų