TOP 10 Lietuvos vietų, kurias verta aplankyti net lietingą savaitgalį

Pavasaris ne visada būna toks malonus ir šiltas, kaip tikisi daugelis iš mūsų. Tačiau net lyjant, norisi pabėgti iš niūrių namų į gamtą. Tada joks lietus nebebaisus!

Lankytinos vietos Lietuvoje (TV3 koliažas)
19

Kad ir koks bebūtų savaitgalis, siūlome išsirinkti vieną iš šių lankytinų vietų Lietuvoje ir aplankyti ją savaitgalį. O gal net ne vieną – jeigu susidėliosite maršrutą. Tada jau tikrai joks oras nebaisus.

1. Kadagių slėnis

Tai botaninis draustinis Arlaviškių kaimo (Taurakiemio sen., Kauno raj.) pakrašty, stačiame Nemuno kilpos šlaite apaugęs paprastaisiais kadagiais. Išskirtinė kadagyno ypatybė yra oro grynumas, nes kadagys – vienintelis augalas Lietuvoje, išskiriantis ypatingai daug dezinfekuojančių ir gydančių medžiagų.

Kadagių slėnio viršutinėje dalyje, ant skardžio krašto įrengtas pažintinis pėsčiųjų takas. Visas takas yra 1,3 km ilgio, tame tarpe – 501 m pakylėto lentinio tako. Už jo prasideda įprastas miško takelis, supamas prieš 50 metų pasodinto miško želdinių juostos.

(19 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kadagių slėnis

2. Labanoro regioninio parko apžvalgos bokštas

Tai aukščiausias apžvalgos bokštas Lietuvoje. Jo aukštis – 36 m. Pirmą kartą Lietuvoje turėsite galimybę savo akimis iš paukščio skrydžio išvysti Siesarties hidrografinį draustinį ir vaizdingiausio Aukštaitijoje miškingo ežeringo kraštovaizdžio etaloną – pasižymintį unikaliais pusiasaliais, salomis, retų rūšių augalais, gyvūnais bei kitomis gamtos vertybėmis – Lakajų kraštovaizdžio draustinį, apimantį Baltųjų ir Juodųjų Lakajų ežerų duburius.

REKLAMA

(10 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Labanoro regioninio parko apžvalgos bokštas

3. Varnikų pažintinis takas

Pažintinio tako ilgis – 3,5 km. Take įrengta 10 informacinių stotelių, kur aprašomas besikeičiantis kraštovaizdis bei čia randamos augalų ir gyvūnų rūšys, kelios poilsio vietos su suoleliais, keletą pavėsinių ilgesniam atokvėpiui. Dalis tako yra medinis, likęs - gruntinis miško takelis.

Pakeliui lydi krypties rodyklės, padėsiančios nepasiklysti.

(10 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Varnikų pažintinis takas

4. Trakų Vokės dvaras

Tai architektūros paminklas Trakų Vokėje, turintis neogotikos, neoklasicizmo, eklektikos stilių elementų. Įsikūręs pusiaukelėje tarp Vilniaus ir Trakų. 1898–1900 m. iš Prancūzijos pasikviestas garsus kraštovaizdžio architektas Eduardas Fransua Andrė su sūnumi Renė suprojektavo ir įkūrė parką.

Dvaro sodyba išsiskiria kraštovaizdžio ir architektūros darna. Iš Trakų Vokės dvaro į Vilnių, kitus Tiškevičių rūmus, buvo nutiesta pirmoji Lietuvoje telefono linija.

(15 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Trakų Vokės dvaras

5. Akmenų rūžos pažintinis takas

Tytuvėnų regioniniame parke Užpelkių botaniniame zoologiniame draustinyje atidaromas Akmenų rūžos (ruožo) pažintinis takas, kuris unikalus ne tik gamtine, bet ir menine prasme. Garsūs Lietuvos skulptoriai iš akmenų sukūrė originalias skulptūras ir instaliacijas. Akmenų rūžos pažintinio tako ilgis apie 1,3 km.

(13 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Akmenų rūžos pažintinis takas

6. Kauno funikulieriai

Žaliakalnio funikulierius yra pirmas toks įrenginys Lietuvoje. Keltuvas vienkelis su 2 vagonais, prasilenkiančiais kelio viduryje. Vagonai mediniai, apkalti skarda, talpina 36 keleivius, juda 2 m/s greičiu. Kelionė trunka 1 min 38 s. Viršutinė stotelė įrengta su rūsiu.

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kauno funikulieriai

7. Vieškūnų piliakalnis Kaune

Tai – vienas geriausiai išlikusių Lietuvos piliakalnių, nes ilgą laiką buvo nežinomas ir atrastas tik 1992 metais. Piliakalnis buvo įrengtas kaip mūrinę Kauno pilį iš pietryčių pusės dengianti medinė pilaitė.

Šalia pilaitės buvo įkurta papėdės gyvenvietė, įrengta ankstesnės akmens amžiaus gyvenvietės vietoje ir gyvavusi tiek pat, kiek ir pats piliakalnis.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vieškūnų piliakalnis (Šuneliškių kalnas)

8. Raižių mečetė Alytuje

Mečetė pirmą kartą šaltiniuose paminėta 1663 m., dabartinė pastatyta 1889 m., renovuota 1993 m. Joje stovi seniausias žinomas minbaras, datuojamas 1686 m. Jis gausiai puoštas kaligrafiniais rašmenimis ir augaliniu ornamentu.

Mečetė yra veikianti, per didžiąsias islamo šventes į mečetę susirenka 150-200 žmonių.

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Raižių mečetė Alytuje

9. Kalniškių konglomeratų atodanga

Kalniškių konglomeratų atodanga – tai 8 m aukščio, 400 m ilgio šlaitas, kurio viršutinėje dalyje atsidengia konglomeratų (į kietą uolieną surišto smėlio, žvyro, gargždo) sluoksniai.

Konglomeratų ertmėse ir nelygumuose randama nedidelių varveklių – sustingusių stalaktitų užuomazgų. Atodangos pavadinimas susijęs su Kauno marių dugne likusiu (užlietu) Kalniškės kaimu.

Kalniškių konglomeratų atodanga


Rašyti komentarą...
J
Jonas
2020-05-16 20:14:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pasol nahui
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų