Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Turistų spąstais laikomos vietovės, kurių egzistavimas išimtinai grindžiamas turizmo industrija. Ši industrija garantuoja prekystalius blizgių niekučių ir išpūstas paslaugų kainas. Apie tokius „spąstus“ ir kaip į juos neįkliūti skaitykite mūsų sudarytame sąraše.

REKLAMA

1. Gizos piramidės, Egipte

„Dėl turistų klegesio negaliu girdėti net savo paties balso“, - tokiais įspūdžiais apie kelionę į Gazos piramidžių slėnį dalijosi Markas Tvenas prieš gerą amžių. Tuomet piramidės buvo aukščiausi statiniai žemėje. Mūsų dienomis turistų spūstys nė kiek nemažėja, todėl Gizos piramidės atisiduria turistinių spąstų sąrašo viršūnėje.

Alternatyva: Sunku rasti, kas galėtų pakeisti vieną iš pasaulio stebuklų, tačiau keliautojams, norintiems išvengti turistų spūsčių, patariama aplankyti vakarinę Nilo dalį, Karalių slėnį. Ten 2006 m. buvo rastas naujas faraono kapas. Nors turai Nilu ir sutraukia nemažai turistų, tačiau jų čia - nepalyginamai mažiau nei prie garsiųjų piramidžių.

2. Pizos bokštas, Italijoje

Taip, jis iš tikrųjų pasviręs. Tačiau daug mažiau negu tikitės iš nuotraukų. Nepaisant to, protu nesuvokiama gausybė turistų kiekvieną dieną lūkuriuoja, kol galės pasidaryti išsvajotoją fotografiją: ištiesta ranka „paremti“ svyrantį Pizos bokštą.

REKLAMA
REKLAMA

Alternatyva: Padėkite fotoaparatą į šalį ir sprukite į Pizos Orto Botanico di Pisa, susidedantį iš beveik 500 botanikos sodelių. Gandai byloja, kad kai kurios iš ten augančių petunijų...pasvirusios!

3. Uždraustasis miestas, Pekine

Pagaliau visuomenės spaudimas privertė Starbucks kompaniją uždaryti savo kavinę Ming ir Čing dinastijų imperatoriaus rūmuose, tačiau jos vietoje staigiai išdygo kita. O šalia driekiasi nesuskaičiuojama daugybė prekystalių, siūlančių įsigyti plastikines Budas, popierinius žibintus ar kitus kičinius niekučius. Uždraustasis miestas - neįtikėtinai įdomi vieta, tačiau Olimpinės žaidynės sutraukė čia olimpinio dydžio mases.

Alternatyva: Istorinis amžinai žaliuojantis Nankino kalnas.Starbucks kavinė imperatorių rūmuose

4. Švento Marko aikštė, Venecija

Kartais atrodo, jog visi 16 milijonų kasmetinių Venecijos lankytojų vienu metu susigrūda į Šv. Marko aikštę. Todėl buvimo ten trukmę patariama kuo galima labiau apriboti: užteks kelių bazilikos ir bokšto su laikrodžiu nuotraukų.

REKLAMA
REKLAMA

Alternatyva: Venecija yra padalyta į šešis rajonus (sestieri), iš kurių užimčiausias – Šv. Marko. Kituose rajonuose galima aptikti miniatiūrinių šalutinių gatvelių, kuriose vietinių skaičius pralenkia turistų. Būtent jose galima suvokti, kodėl Venecija vadinama romiąja (La Serenissima).

5. Noterdamas, Paryžiuje

Noterdamas, miližiniškas gotikinis šedevras, yra lankomiausia Prancūzijos įžymybė. Kasmet jį aplanko per 12 milijonų žmonių, iš kurių neapibrėžtas skaičius tiki, jog čia gyvena Paryžiaus katedros kuprius. Deja, įspūdingos turistų minios išvaiko visą svajingumo aurą, supančių tokius objektus kaip Noterdamas.

Alternatyva: Šventoji koplytėlė (La Sainte-Chapelle), įsikūrusi Paryžiaus širdyje. Gotikinės vijos ir įspūdingas Apokalipsės vitražas siūlo labiau įkvėpiančią atmosferą.Šv. Marko aikštė Venecijoje pilna ne tik turistų, bet ir balandžiųTuristų spąstai prie Noterdamo

6. Times aikštė, Niujorke

Times aikštė yra didžiausi turistiniai spąstai JAV. Faktas, kad kasmet ten pažioplinėti susirenka 35 milijonai žmonių, kalba pats už save.

REKLAMA
REKLAMA

Alternatyva: Vos už kelių kilometrų nuo užimčiausios miesto aikštės, centriniame parke glūdi „žemuogių laukai“, skirti Dž. Lenonui atminti. Tai ideali vieta maloniems pasivaikščiojimams ar piknikams.

7. Sultanahmeto mečetė, Stambule

Sultanahmeto mečetė, garsėjanti osmanų architektūra, yra tikras turistų avilys. Todėl norint atrasti šį turkų kultūros lobį, gali tekti nemenkai pasidarbuoti alkūnėmis.

Alternatyva:  Stambulo dvasios galima įkvėpti Uskudar rajone, įsikūrusio šalia kvapą gniaužiančio Bosforo sąsiaurio.

8. Mykonos sala, Graikijoje

Mykonos sala traukė ne tik graikų dievus, bet ir uolius naktinių klubo lankytojus ar vandens slidininkus. Būtent pastarieji šeštajame dešimtmetyje išgarsino rojaus grožio salą.

Alternatyva: Gretutinė Delo sala yra tuštesnė ir puikuojasi daugybe senovinių šventyklų bei kitų architektūros vertybių. Tariama, jog tai yra gimtoji Artemidės ir Apolono sala.Mykonos saloje Graikijoje - tiršta

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų