7 dermatologų patarimai, kaip išgydyti sausas, įtrūkusias lūpas

Šaltas ir sausas oras, saulės spindulių žala, dažnas lūpų laižymas – tai yra tik keletas priežasčių, dėl kurių lūpos gali išsausėti ir suskilinėti. Ilgalaikis šių žalingų veiksnių poveikis, esant ne tik nusilpusiam, bet ir sveikam imunitetui, gali paskatinti atsirasti lūpų pūslelinę. Norėdami išvengti nemalonių šalto oro pasekmių ir gydyti sausas, suskilinėjusias lūpas namuose, vadovaukitės dermatologų patarimais.

Laikydamiesi dermatologų patarimų dėl įtrūkusių lūpų, pastebėsite pagerėjimą per 2-3 savaites:

1. Naudokite nedirginantį lūpų balzamą, lūpų dažus ir kitus produktus, kuriuos tepate ant lūpų. Daugelis žmonių diskomfortą, pavyzdžiui, deginimą, perštėjimą ar dilgčiojimą, supranta kaip požymį, kad produkto veikliosios medžiagos veikia. Tačiau yra priešingai – iš tikrųjų dirginate lūpas, jeigu kosmetikos priemonės sukelia nemalonius pojūčius.

Kosmetikoje esantys ingredientai, kurių reikia vengti, kai lūpos sutrūkinėja: eukaliptas, lanolinas, mentolis, oktinoksatas arba oksibenzonas, fenolis, propilas galatas, salicilo rūgštis. Išsausėjusių lūpų būklę taip pat gali pabloginti iš šių produktų išgautos kvapiosios medžiagos: cinamono, citrusinių vaisių, mėtų ir pipirmėčių.

REKLAMA

Jeigu lūpos išsausėjusios ilgą laiką ir atsiranda pirmieji lūpų pūslelinės požymiai: niežėjimas, tempimo pojūtis, pirmosios pūslelės, nedelsdami pasitelkite į pagalbą tabletes ir venkite jau minėtų dirgiklių.

Dermatologai rekomenduoja naudoti suskilinėjusioms lūpoms produktus, kurių sudėtyje yra vienas ar daugiau komponentų, padėsiantys aprūpinti lūpas drėgme ir ją išlaikyti:

· ricinos sėklų aliejus;

· keramidai;

· kanapių sėklų aliejus;

· mineralinis aliejus;

· petrolatumas;

· taukmedžio sviestas;

· apsaugos nuo saulės ingredientai, tokie kaip: titano oksidas arba cinko oksidas;

· baltas vazelinas.

2. Kelis kartus per dieną (ir prieš miegą) tepkite nedirginantį lūpų balzamą. Jei jūsų lūpos labai sausos ir įtrūkusios, išbandykite baltą vazeliną arba tepalą su A ir D vitaminais.

3. Prieš eidami į lauką, pasitepkite nedirginančiu lūpų balzamu, su SPF 30 ar didesniu, taip pat kurio sudėtyje yra bent vienas iš šių ingredientų: titano arba cinko oksidas. Net šaltuoju sezonu svarbu apsaugoti lūpas nuo saulės. Saulė gali lengviau sudeginti sausas, suskilinėjusias lūpas, o tai gali sukelti peršalimą ir iššaukti pūslelinės atsiradimą. Būdami lauke, tepkite lūpų balzamą kas 2 valandas.

Norėdami apsaugoti sausas, suskilinėjusias lūpas nuo saulės, galite naudoti ir apsauginį kremą nuo saulės.

4. Gerkite daug vandens. Suskilinėjusioms lūpoms ypač trūksta drėgmės, todėl turite gerokai papildyti skysčių atsargas visame organizme.

5. Nustokite laižyti, kandžioti lūpas. Kai išsausėja lūpos, gali kilti natūralus instinktas jas sudrėkinti laižant, tačiau tai gali pabloginti problemą. Kai seilės išgaruoja, lūpos tampa sausesnės. Lūpų prikandimas ar kramtymas taip pat jas dirgina, o tai gali užkirsti kelią gijimui.

6. Nelaikykite lūpomis jokių daiktų (ypač metalinių). Sąvaržėlės, papuošalai ir kiti kasdieniai gaminiai iš metalo, gali labai stipriai sudirginti lūpas – ir sveikas, ir jau išsausėjusias, taip pat yra tikimybė susižeisti.

7. Namuose naudokite oro drėkintuvą. Oro drėkintuvas ypač pravers miegamajame tiems, kad naktį kvėpuoja per burną – apsaugos nuo lūpų išsausėjimo.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų