Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Moteris, kuri manė, kad galvos skausmai ir svaigimas yra menopauzės simptomai, po įprasto akių tyrimo gavo sukrečiančią naujieną ‒ jai nustatytas smegenų auglys.

Moteris, kuri manė, kad galvos skausmai ir svaigimas yra menopauzės simptomai, po įprasto akių tyrimo gavo sukrečiančią naujieną ‒ jai nustatytas smegenų auglys.

REKLAMA

55 metų Helen Phillips teigia, kad per ketverius metus lankėsi pas šeimos gydytoją 15 kartų dėl įvairių simptomų, tačiau jai niekada nebuvo atlikta tyrimų, rašo mirror.co.uk.

Ji sakė: „Turėjau 15 atskirų konsultacijų tiesiogiai arba telefonu ir buvo nurodytos įvairios priežastys. Man niekada nebuvo pasiūlyta tolesnių tyrimų, tačiau galvos skausmas buvo toks stiprus, kad norėjau išsilupti akis. Žinojau, kad kažkas negerai, bet nežinojau, ką dar galėčiau padaryti“.

Helen galvos skausmai tapo tokie stiprūs, kad ji vemdavo ir alpdavo. Pagaliau nuvykusi pasitikrinti akis, išsiaiškino priežastį. Ji pasakojo: „Mano gyvenimo kokybė ir sveikata pamažu taip pablogėjo, kad dėl nuovargio nebegalėjau nieko daryti. 2020 metų lapkričio mėnesį gyvenau kaip zombis“.

REKLAMA

Jautėsi labai prastai

Užsisakius akių tyrimą 8.30, Helen teko išbūti gydymo įtaigoje iki 15.30. „Optikos specialistė pastebėjo šešėlius, o gydytojai vėliau pasakė, kad sergu 1 laipsnio meningioma – lėtai augančiu smegenų augliu“, – sakė ji.

„Nedaug trūko, kad būčiau netekusi regėjimo ir buvusi paralyžiuota. Buvau kaip zombis“, – pridūrė ji.

Praėjus savaitei po siaubingos diagnozės, Helen buvo pašalintas auglys – laimei, jai nereikėjo chemoterapijos ar radioterapijos, nes tai nebuvo vėžys. Tačiau gydytojai nusprendė, kad per daug rizikinga pašalinti visą auglį, nes dalis jo buvo susipynusi su regos nervais.

Helen sakė: „Liko 3–5 % naviko, ir dabar man kasmet atliekami tyrimai, ar nėra ataugimų ar pokyčių pavojaus“.

Praėjus metams po operacijos, Helen prisijungė prie kitų toje pačioje situacijoje atsidūrusių žmonių palaikymo grupių ir sako daug ko išmokusi. Ji mano, kad jos simptomai dažnai painiojami su kažkuo mažiau rimtu.

REKLAMA
REKLAMA

Simptomai dažnai painiojami

„Kai pažvelgiu atgal, nesunku pastebėti simptomus. Kentėjau nuo gripo simptomų, galvos skausmų ir negalėjau pakęsti triukšmo, net radijas mane varydavo iš proto. Kankino nepaaiškinami skausmai, vėmimas, galvos svaigimas, spengimas ausyse, žarnyno problemos, nerimas, uoslės praradimas, rankų drebulys, nuovargis ir alpimas“, – sakė ji.

Helen pamažu prarado norą bendrauti ir motyvaciją – kol galiausiai išgirdo diagnozę. Žvelgdama atgal, Helen sako, kad vyras Dunkan buvo jos uola.

„18 mėnesių jis darė viską namuose, prižiūrėjo žirgus ir kitus naminius gyvūnus. Aš tiek daug miegodavau, neturėjau nei galimybių nei noro ką nors daryti, o tai buvo labai sunku mano artimiausiems žmonėms“, – sakė ji.

 

Dar pridūrė, kad smegenų auglio sukeltas pyktis ir nerimas paveikė jos santykius su artimaisiais.

„Nė vienas iš mūsų neįsivaizdavo tikrosios priežasties, ir aš pykstu, kad taip ilgai kentėjau, nes gydytojai nesugebėjo pastebėti, kas iš tikrųjų vyksta“.

REKLAMA
REKLAMA

Helen sakė: „Aš nesirgau depresija, man smegenyse buvo auglys ir buvo pikta, kad negavau atsakymų. Mano simptomai buvo nuolat priskiriami perimenopauzei ir jaučiu, kad į mane nebuvo žiūrima rimtai“.

Ji paragino visus, patyrusius panašius simptomus, kreiptis į gydytojus, kad būtų atlikta kompiuterinė tomografija – ir pridūrė, kad „Brain Tumor Charity“ siūlo puikią pagalbą.

„Labai svarbu žinoti smegenų auglio simptomus. Nedidelio laipsnio meningiomos dažniau pasitaiko moterims, ypač moterims, vyresnėms nei 50 metų“.

Dabar sveikstanti Helen vėl gali mėgautis gyvenimu ir netgi dirbti ne visą darbo dieną.

Ji sakė: „Esu dėkinga, kad esu gyva, turiu naują gyvenimą. Buvau sustingusi ir gyvenau kaip zombis. Mano oda buvo papilkėjusi ir jaučiausi negyva, bet dabar grįžau į savo senąjį „aš“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų