5 žingsniai, kurie padės išsirinkti roletus

Ritininės užuolaidos, įprastai vadinamos roletais, šiandien yra vienas populiariausių langų dekoro bei apsaugos nuo tiesioginių saulės spindulių sprendimų, kas šiuo metu vasaros sezonui kaip niekad aktualu.

Roletų įvairovė leidžia rinktis ne tik iš daugybės audinių, bet ir techninių sprendimų: tradiciniai roletai, montuojami prie lango, dvigubi, nuo saulės, karščio ir daugybė kitų. Esant tokiam plačiam pasirinkimui, dažnai gali kilti daug klausimų: į ką atkreipti dėmesį renkantis roletus? Kaip žinoti, ko iš tiesų jums reikia? Kuo skiriasi visi variantai?

„Domus Lumina“ pateikia 5 žingsnius, kurie padės priartėti prie geriausio roletų pasirinkimo.

1 žingsnis – roleto montavimas.

Renkantis roletą, svarbu apsispręsti, kaip jis bus montuojamas – prie lango, lubų ar sienos. Jei jums aktuali palangės erdvė bei galimybė atidaryti langą su norima roletų padėtimi, rekomenduojama rinktis plastikiniams langams skirtus roletus. Juose susuktas audinys (kasetė) tvirtinamas stiklajuosčių viršutinėje lango dalyje.

REKLAMA

Žinoma, roletai gali būti tvirtinami ir lango apačioje, kuomet audinys reguliuojamas iš apačios į viršų. Toks variantas ypač tinka pirmų aukštų gyventojams, tualeto ar vonios patalpose, kai norisi užtikrinti privatumą akių lygyje bei įsileisti šiek tiek šviesos. Tradiciniai roletai yra vienas paprasčiausių ir seniausių roletų mechanizmų. Tokio tipo roletai montuojami prie sienos, lango rėmo ar lubų. Tradiciniai roletai yra puikus pasirinkimas, jei norite roletu uždengti didelę vitriną, langą, palange ar net keletą langų vienu metu.

2 žingsnis – audinio permatomumas.

„Domus Lumina“ specialistai akcentuoja, kad roletai yra gaminami iš audinių, pasižyminčių aukšta kokybe bei ilgaamžiškumu. Pasirinktais roletų audiniais galima užtamsinti patalpas ar tiesiog pasislėpti nuo praeivių žvilgsnių. Roletų permatomumo tipai yra trys: permatomas transparent audinys, nepermatomas, bet pralaidus šviesai (matomas tik šešėlis) ir nepermatomas blackout audinys, kuris visiškai nepraleidžia šviesos.

Pastarasis audinys pagamintas iš specialios gumos, tad uždengus langą tampa tamsu lyg naktį. Toks audinys skirtas fotostudijoms, konferencijų patalpoms, vaikų kambariams, žmonėms, kurie dirba naktį, o dieną nori išsimiegoti. Priklausomai nuo pasirinkto audinio, roletai dažnai derinami su dieninėmis ar naktinėmis užuolaidomis.

leškantiems patogesnio sprendimo, siūlome rinktis dvigubus roletus DUO. Pagal jūsų poreikį galima derinti du skirtingus audinius: permatomus dienai ar naktinius, arba dekoruoti pagal norimas spalvų kompozicijas bei raštus. Tokiu būdu galėsite bet kada nuleisti vieną ar kitą, abu iš karto audinius ar pažaisti su jų kompozicijomis.

3 žingsnis – apsauga nuo saulės ir karščio

Jei vitrininiai langai yra pietų pusėje, viena didžiausių problemų yra ta, kad patalpos prikaitinamos saulės. Tokiais atvejais roletus galima rinktis su metalizuotais audiniais, padengtais aliuminio milteliais. Blizgus roleto paviršius veikia tarsi veidrodis ir atmuša saulės spindulius į lauką ir taip patalpos neprikaitinamos šviečiant kaitriai saulei. Metalizuoti audiniai gali būti permatomi, pusiau pralaidūs šviesai ar netgi naktiniai audiniai.

REKLAMA

4 žingsnis – audinio derinimas prie interjero.

Šioje vietoje svarbu žinoti – ar norite rinktis roletus iš natūralių atspalvių paletės, ar langus paversti ryškiu dekoro akcentu. Iš plataus „Domus Lumina" raštų ir ornamentų audinių asortimento išsirinksite Jums patinkančius audinius. Roletus galite derinti prie kambario aksesuarų, baldų apmušalų ir netgi pagalvėlių ar kitos namų tekstilės. Tiesa, renkantis ryškių spalvų roletus, interjeras neturėtų būti perkrautas akį rėžiančiomis detalėmis. Ypač populiarios roletų pastelinės spalvos: balkšvi, dramblio kaulo ar rusvi atspalviai. Jei norite išsiskirti ir sukurti individualų dizainą, „Domus Lumina" pasirūpins išskirtinio fotoroleto gamyba. Tereikia pateikti kokybiško formato fotonuotrauką ir ji bus perkelta ant pasirinkto tipo roleto.

5 žingsnis – roleto matavimas

Matavimo instrukcijas galima peržiūrėti internetiniame puslapyje www.domuslumina.lt, kur aiškiai iš trumpai pateikta visa matavimo eiga. Jei nenorite prisiimti atsakomybės dėl klaidingai išmatuotų roletų, patariame tiesiog išsikviesti „Domus Lumina" specialistą į namus. Jis atliks tikslius matavimus ir, jei tik prireiks, atsakys į visus jums rūpimus klausimus.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų