• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Inkstų vėžys yra septinta pagal dažnumą vėžio forma Jungtinėje Karalystėje, tačiau jei pastebėta anksti, ši liga lengvai išgydoma. Štai penki ankstyvi inkstų vėžio požymiai.

Inkstų vėžys yra septinta pagal dažnumą vėžio forma Jungtinėje Karalystėje, tačiau jei pastebėta anksti, ši liga lengvai išgydoma. Štai penki ankstyvi inkstų vėžio požymiai.

REKLAMA

Inkstų vėžį galima sėkmingai išgydyti, jei jis pastebimas pakankamai anksti. 2021–ųjų metų Jungtinės Karalystės inkstų vėžio pacientų apklausa parodė, kad daugiau nei ketvirčiui sergančiųjų iš pradžių nustatomos klaidingos diagnozės – dėl to reikiamas gydymas pradedamas pavėluotai, o tai gali būti ir gyvybės ar mirties klausimas.

Jei norite, kad jūs ar jūsų artimieji kuo greičiau gautų tikslią diagnozę, itin svarbu žinoti penkis pirmuosius ligos požymius bei mokėti juos atpažinti. Dr. Natalie Charnley, Karališkosios Prestono ligoninės onkologė bei „Kidney Cancer UK“ konsultantė, paaiškino, kokie tai simptomai.

Vien Jungtinėje Karalystėje kasmet diagnozuojama maždaug 13 300 naujų inkstų vėžio atvejų – tai po 36 ligos atvejus per dieną. Šia liga dažniau suserga vyrai nei moterys, tačiau per pastarąjį dešimtmetį susirgimų daugiau nei ketvirčiu padaugėjo abiejų lyčių tarpe. Inkstų vėžys yra išgydomas, jei aptinkamas anksti, tačiau dažnai pasitaiko ir klaidingų diagnozių, o pacientai neretai neatpažįsta pirmųjų simptomų.

REKLAMA
REKLAMA

Onkologijos daktarė Natalie sako: „Inkstų vėžio simptomai gali būti neaiškūs ir lengvai priskiriami kitoms, mažiau rimtoms problemoms – nugaros apačios skausmams, lėtinėms šlapimtakių infekcijomis ar tiesiog stresui bei pervargimui.

REKLAMA

Tačiau yra penki ankstyvi ligos požymiai, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį, norint užtikrinti, kad galimi pirmieji inkstų vėžio ženklai neliks nepastebėti, rašoma express.co.uk

Visi šie simptomai gali reikšti inkstų vėžį, todėl jei dėl kurio nors iš jų nerimaujate, svarbu kreiptis pagalbos į medikus. Kuo anksčiau diagnozuojamas inkstų vėžys, tuo lengviau jį išgydyti.

Rekomenduojama taip pat ir reguliariai tikrintis sveikatą, nes daugelį inkstų vėžio požymių ankstyvojoje stadijoje pastebėti sunku. Taigi, vėžys gali spėti ir išplisti“.

REKLAMA
REKLAMA

Penki ankstyvi inkstų vėžio požymiai

Kraujas šlapime

Kraujas šlapime, dar vadinamas hematurija, yra dažnai su inkstų vėžiu siejamas simptomas. Jei pastebėjote kokių nors šlapimo spalvos pokyčių, rekomenduojama kreiptis į medikus.

Gydytoja Natalie sako: „Dažniausiai kraujo šlapime atsiranda dėl smulkių infekcijų, kurios yra lengvai išgydomos. Nors greičiausiai tai nebus inkstų vėžys, tačiau vis tiek apsilankykite pas savo šeimos gydytoją ir pasidarykite tyrimus, kad būtų galima atmesti vėžio bei kitų rimtų ligų diagnozes“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nugaros skausmas

Pastovus skausmas nugaros apačioje ar tarp šonkaulių bei klubų gali būti inkstų vėžio požymis.

Gydytoja Natalie įspėja: „Kadangi nugaros skausmas (bukas skausmas arba aštrus dūrimas) yra vienas iš simptomų, kurių žmonės paprastai nesieja su inkstų vėžiu, jis dažnai lieka nepastebėtas.

Tačiau jei skausmas nugaroje ar šone yra pastovus ir nepanašu, kad jis malštų, gera mintis būtų pasikonsultuoti su gydytoju ir įsitikinti, kad nėra jokių rimtesnių priežasčių ir kad esate pasirinkę tinkamą gydymą“.

REKLAMA

Kraujo anomalijos

Kraujo anomalijos, pavyzdžiui, anemija (žemas raudonųjų kraujo kūnelių kiekis) arba policitemija (aukštas raudonųjų kraujo kūnelių kiekis) taip pat gali būti inkstų vėžio požymis.

Gydytoja Natalie paaiškina: „Inkstai veikia kaip signalas organizmui gaminti raudonuosius kraujo kūnelius, todėl jei inkstuose atsiranda navikas, šis signalas sutrikdomas, ir tai sukelia anemiją.

Tačiau nors anemija gali būti ir inkstų vėžio požymis, dažniausiai ji pasireiškia dėl nepakankamo geležies kiekio mityboje“.

REKLAMA

Nuovargis ir pastovus išsekimas

Nuovargis bei silpnumo pojūtis yra dažnas šalutinis inkstų vėžio simptomas. Tai gali būti tiesiog bendras silpnumas, sunkumo jausmas, dėmesio sutrikimas ar sumažėjęs susidomėjimas įprasta veikla.

Gydytoja Natalie pabrėžia: „Kai išsekimas pradeda trukdyti užsiimti įprasta kasdiene veikla, verta pasitikrinti sveikatą ir išsiaiškinti, ar nuo silpnumo jausmo padės maisto papildai ar mitybos pokyčiai, o gal tai reiškia rimtesnę ligą“ .

Sumažėjęs svoris ir dingęs apetitas

Staigus apetito dingimas kartais siejamas su inkstų vėžiu. Svarbu turėti omenyje, kad sumažėjęs apetitas taip pat gali sąlygoti svorio pokyčius – neplanuotą svorio kritimą, o tai – dar vienas inkstų vėžio požymis. Visais atvejais, jei kyla nerimo dėl sveikatos būklės, visų pirma reikėtų kreiptis į medikus.

Anglijoje gal ir galima kreiptis laiku pas gydytoją, Lietuvoj- MISIJA NEĮMANOMA
Pabandykit Anglijoj susirgti ir patekti pas gydytojus,,Tai Lietuvoj dar rojus su gydytojais.Bet tuoj pavysim Angliją.Tada tik paracetamolio atsargas papildykite ir galėsite gydytis nuo visų ligų.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų