REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kalbant apie lagamino pakavimą, net menkiausia klaidelė gali sukelti didelių nepatogumų oro uostuose. Kelionių tinklalapis independenttraveler.com pateikia 5 pagrindines pakavimo klaidas kartu su patarimais, kaip jų išvengti.

REKLAMA
REKLAMA

Neleistini rankiniame bagaže daiktai

Jeigu į rankiniame bagaže vežatės tik leistinus dalykus ir neviršijate jo svorio, pro bagažo kontrolės punktą praeisite be problemų, bet jeigu pamiršote ar iš anksto nesusipažinote su reikalavimais rankiniam bagažui, greičiausiai, teks atsisveikinti su kai kuriais jums brangiais daiktais.

REKLAMA

Pasak naujienų tinklalapio TSA, jeigu rankiniame bagaže vežatės draudžiamus dalykus, priklausomai nuo daikto „pavojingumo“ galite netgi būti patraukti baudžiamojon atsakomybėn. Atminkite, kad su saugos punkto darbuotojais ginčytis beprasmiška: jie turi teisę konfiskuoti bet ką, kas pagal reikalavimus nėra leistinas vežtis rankiniame bagaže.

Kaip elgtis šioje situacijoje?

Jeigu dar turite bent valandą laiko iki laipinimo į lėktuvą pradžios, grįžkite prie jūsų avialinijų keleivių registravimo punktų ir už papildomą mokestį priduokite rankinį bagažą kaip dar vieną registruotą bagažą.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat galite paprašyti draudžiamus gabenti rankiniame bagaže daiktus perkelti į registruotą bagažą. Kita vertus, negarantuojame, kad avialinijos sutiks su šiuo jūsų prašymu.

Jeigu jūsų daiktas išties vertingas, palikite jį jus į oro uostą atlydėjusiems asmenims.

Per didelis svoris

Paprastai, kraudamiesi lagaminus keleiviai pamiršta, kad jame reikėtų palikti rezervą vietos ir svorio atžvilgiu. Butelis užsienietiško vyno, saldainiai ir kitos lauktuvės galbūt ir neužims daug lagamino erdvės, tačiau svoris padidės ne vienu ir ne dviem kilogramais. O jeigu iš užsienio gabenate trapius ar dūžius daiktus, iš jų atvykę gali rasti tik šukės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kai kurios suvenyrų parduotuvės didelius ir trapius, ypatingai rankų darbo, suvenyrus už papildomą mokestį išsiunčia tiesiai į jūsų šalį. Kita galimybė – išsiusti dalį suvenyrų į namus patiems. Jeigu nepasitikite vietinio pašto skyriumi, naudokitės gerai žinomų tarptautinių siuntų gabenimo kompanijų, kurios garantuoja saugų pristatymą į bet kurią pasaulio šalį, paslaugomis.

Svarbius kelionės daiktus ar dokumentus pamiršote namuose

Jei atvykę į oro uostą supratote, kad namuose liko telefono įkroviklis, turisto vadovas, lietpaltis ar koks kitas jūsų kelionei būtinas daiktas, nenusiminkite, tai anaiptol ne katastrofa lyginant su tais, kurie tik oro uoste pastebi palikę namuose pasą, lėktuvo bilietą ar piniginę. Iš tikrųjų, tai bene didžiausia nesėkmė, kuri gali nutikti keleiviui.

REKLAMA

Jeigu atvažiavote į oro uostą kur kas anksčiau nei reikia, bandykite paskubomis vykti į namus pasiimti kelionės dokumentus, tačiau jei paso pasigedote iki laipinimo į lėktuvą likus mažiau nei valandai, greičiausiai, teks praleisti skrydį ir keliauti kitu reisu.

Šiuo atveju pirmiausia susisiekite su aviakompanija arba kelionių agentūra, iš kurios pirkote bilietus. Pati kompanija, atsižvelgdama į konkrečią situaciją ir galimybes, padės išspręsti jūsų problemą: galbūt ji pasiūlys skristi kitu reisu arba kitą dieną. Bet kuriuo atveju, būkite pasiruošę primokėti bilietų kainų skirtumą kaip baudą.

REKLAMA

Suplyšo lagaminas

Kad taip neatsitiktų, pirmiausia, užbėkite įvykiams už akių ir daiktus į lagaminą susidėkite kaip įmanoma talpiau ir tvarkingiau. Bet jeigu jau esate oro uoste ir jūsų lagamino užtrauktukas suplyšo – nepanikuokite, išeitį galima rasti net ir iš šios, palyginti, keblios situacijos. Pasiteiraukite oro uosto darbuotojų ar jie neturi plačios lipnios juostos , kuria galėtumėte apjuosti lagaminą, kad šis neatsivertų kelionės metu. Lipnios juostos taip pat galite rasti spaudos pardavinėjimo vietose, oro uosto viešbučio administracijoje ar artimiausioje parduotuvėje. Dar vienas būdas užverti "prasižiojusį" lagaminą - sukabinti jį didesnio dydžio žiogeliais arba dokumentus suspaudžiančiais kabliukais. Kuris būdas jums priimtinesnis - spręskite patys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lagamine išsipylė skysčiai

Jeigu registruotame lagamine vežatės kokių nors skysčių, nepamirškite jų įvynioti į plastikinius maišelius, tokiu būdu jie bus apsaugoti nuo dūžių, o jūsų drabužiai - nuo dėmių. Vis dėlto, jei lagamine išsipiltų skysčiai, priklausomai nuo to koks tai skystis, jūsų drabužiai ir daiktai dar gali būti apsaugoti.

Jokių būdu nebandykite išplauti dėmių karštu vandeniu ar džiovinti jų karšta plaukų džiovintuvo srove, mat karštis tik padeda įsisenėti dėmėms. Suteptus drabužius pirmiausia pamerkite į šaltą vandenį ir labiausiai suteptas vietas įtrinkite muilu ar skalbimo milteliais. Jeigu netoliese yra cheminė drabužių valykla, nuneškite drabužius valymui, o galbūt jūs apsistojote viešbutyje, kuriame siūlomos nemokamos skalbyklos paslaugos?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų