31-erių kaunietį ištiko tragiška nelaimė: iškritęs pro langą dabar prašo tik vieno

Renginių vedėjas Edvinas Vadoklis visą gyvenimą buvo aktyvus, veržlus ir kupinas energijos, visuomet dalyvavo visur, kur įmanoma, tačiau lemtingą liepos 27 dieną gyvenimas, rodos, paspaudė stabdį, deja, itin skausmingai – Edvinas iškrito pro ketvirto aukšto langą.

13

E. Vadoklis dienas vis dar leidžia ligoninėje ir sako, jog niekas nėra užtikrintas, kada gydymas bus baigtas, nes priešakyje dar kelios operacijos ir nežinia kiek laiko truksianti reabilitacija, kuri padės atsistoti ant kojų.

Patirti daugybiniai sužalojimai

Spalio 6-ąją vyras švenčia savo 31-ąjį gimtadienį, tik šiemet jis visai kitoks, ligoninėje. Prisimindamas nelaimingo įvykio dieną, Edvinas sako negalintis daug pasakyti, mat atmintyje išlikę itin mažai.

„Aš atsimenu tiktai, kad leidau vakarą su draugu, o paskui visiškai nieko, tik kad sėdausi rūkyti prie lango, kad dūmai neitų į vidų, svėriausi pro langą, kad kuo daugiau išpūsti į lauką. Daugiau nieko – nei pačios traumos, nei pačio bendravimo su atvykusiais policininkais, medikais.

Bet kiek kalbėjau paskui po reanimacijos su gydančiais gydytojais, jie sakė, kad tai yra pakankamai natūralus dalykas, kada ištinka tokia emocinė praraja minčių ir būna, kad nieko neatsimeni“, – prisimena pašnekovas.

(13 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Po nelaimingo nutikimo Edvinui dienas tenka leisti ligoninėje

Kritimo pasekmės itin skausmingos – patirti daugybiniai sužalojimai ir lūžiai, dėl kurių tris savaites E. Vadoklis turėjo praleisti dirbtinai sukeltoje komoje, kad kūnas ištvertų skausmus.

„Visiškai sumaitotas dubens kaulas, kryžkaulis, visiškai sumaitota viena koja, lūžęs pėdikaulis, kulnikaulis, sumaitotas veidas, veido srity yra apie penkis lūžius – abi akiduobės, viršutinis ir apatinis žandikaulis, netekau devynių priekinių viršutinių dantų. Iš tiesų, sužalojimų daug, lūžę daugiau nei keturi šonkauliai, medikai įtaria, kad šeši“, – sužalojimus vardijo vyras.

Tądien, kai buvo pristatytas į ligoninę, medikų prognozės buvo prastos – tikimybę, kad Edvinas išgyvens, tuomet įvertino vienaženkliais skaičiais, nes tokie daugybiniai sužalojimai sunkiai suderinami su gyvybe.

Atliktos 8 operacijos, ateityje laukia dar kelios

Per kiek daugiau nei du mėnesius, praleistus ligoninėje, atliktos jau 8 operacijos – dubens kaulų ir kryžkaulio operacija, veido srities operacijos, kurių metu atstatytos abi akiduobės, žandikaulio atstatymas ir reguliavimas, nes Edvinas, kaip pats sako, negalėjo sudėti danties ant danties. Tačiau tai dar ne pabaiga, ateityje laukia dar kelios operacijos:

„Dar reikės kulno operacijos, nes kulnas dar neatstatytas į vietą, tik yra padaryti parengiamieji darbai – pašalinti audiniai, kurie plyšo ir leista žaizdai gyti. Operacija bus daroma maždaug po mėnesio, nes dar yra didžiulė žaizda, nėra didžiulio kieko audinių, nes pataikiau į metalinį strypą ant kieto grindinio, plyšo gabalas mėsos, turi pilnai sugyti, užsidengti šviežia oda tam, kad galėtų pjauti kulną, įdėti plokštelę, sustabilizuoti ir pilnai užsiūti. Jeigu dabar pjautų, yra rizika, kad per žaizdą įsimestų infekcija ir būtų dar blogiau.

REKLAMA

Kitos operacijos dar bus reikalingos nosies, nes nosis yra lūžusi ir neatstatyta, tada dar reikės, aišku, dantų implantavimo ir įtaria, kad dar reikės operuoti žandikaulį, nes išsižioti galiu nelabai daug.“

Dabar E. Vadokliui skirtas gulimas režimas – žaizdos dar neužgiję, kasdien lydi skausmas, tad slaugos ligoninėje dar teks praleisti bent keletą savaičių, o dar vėliau laukia reabilitacija.

„Dabar pagrinde gulėjimas, dubens kaulams sugyti reikia dviejų mėnesių, tai jokio judėjimo. Du mėnesiai kaip ir praeidinėja po pačios operacijos, tai mokausi sėstis, bet dar reikės mokytis vaikščioti, dėlioti kojas. 

Kol kas aplinkybės miglotos, įtaria, kad slaugos ligoninėje vis tiek reikės keletą savaičių pabūti, paskui dar reikės reabilitacijos, turbūt apie mėnesį. Kada tiksliai baigsis gydymas, niekas kol kas negali pasakyti, labai daug priklausys nuo to, kaip seksis vaikščioti, dėlioti kojas. Tai yra labai individualu, nes vieniems labai greitai atsistato, kitiems labai lėtai“, – kalbėjo Edvinas.

Tikimybė pilnai atsistatyti vis auga

Pradžioje vienaženklė išgyvenimo tikimybė dabar tampa daugiaženkle tikimybe, jog vyras pilnai atsistos ant kojų, galės vaikščioti ir toliau dirbti, nebus prikaustytas prie neįgaliojo vežimėlio: „Bendra prognozė, kadangi nepažeista tai, ko negalima atstatyti, realiai turėčiau ir vaikščioti, ir galėti dirbti, neturėti neįgalumo, jeigu tik viskas sėkmingai ir pagal medikų planą. Galiu tik padėkoti Dievui, kad nepažeidžiau galvos ir stuburo smegenų, ko pasekoje aš likau gyvas.“

Pašnekovas sako nė negalintis palyginti pirmųjų dienų ligoninėje su šiandiena – būklė gerėja, veidas yra stabilizuotas, o sulaukiamas artimųjų palaikymas skatina į ateitį žiūrėti su optimizmu.

„Dabar jau galiu atsisėsti, kas anksčiau buvo iššūkis, dabar tą darau, sėkmingai valgau atsisėdęs. Gerėja, jaučiu, kaip gerėja. Aišku, ne taip greita gerėja, kaip norėtųsi, bet čia, turbūt, jaunatviškas maksimalizmas – visas mano gyvenimas buvo greitas, dinamiškas, o čia kaip tik priešinga – reikia laiko, kantrybės, ištvermės, viską reikia daryti pamatuotai. Jeigu tikta sėduosi, krypteliu, tada kelias dienas skauda nugarą, sėstis jau nebegaliu. Viską reikia daryti su didele didele atsarga“, – pasakojo E. Vadoklis.

REKLAMA

Per dienas vyras žiūri filmus, skaito knygas, taip pat atliekamos įvairios procedūros – kasryt jam pakeičiamos sauskelnės ir patalynė, pertvarstomos žaizdos, masažistė atlieka kojų masažus, jog jos greičiau atsistatytų, kaitriomis lempomis šildomos žaizdos, kad kuo greičiau gytų. Edvinas sako stengiantis negalvoti apie tai, kodėl taip nutiko, nes tai tik pakenktų:

„Dabar kol kas savęs nenoriu labai represuoti tam, kad nebloginti savo psichologinės būklės. Reikia suprasti, kad aš patyriau didelius sužalojimus ir tai jau truputėlį kerta per pasitikėjimą savimi, per nuotaiką. Tiek su manimi bendravę psichiatrai, tiek psichologai rekomenduoja kurį laiką negalvoti apie tai, kodėl sustabdė likimas, ar reikėjo to sustabdymo, ką dariau ne taip, galbūt kažką reikėjo daryti kitaip.

Stengiuosi šiuo metu apie tai negalvoti, tam kad savęs dar labiau nespausti, bandau žiūrėti į priekį, kad greičiau atsistatyčiau, nes jeigu tik pradedu galvoti, už ką man taip ar kodėl man, kodėl šiuo metu, ką dariau ne taip, tuomet aplanko negatyvios mintys ir tas sveikimui visiškai nepadeda.“

Išdrįso kreiptis pagalbos

Prieš kelias dienas E. Vadoklis savo socialiniuose tinkluose kreipėsi į žmones pagalbos, nes dar nespėjus atsigauti po karantino ir tvirtai finansiškai atsistoti ant kojų, nutiko nelaimė. Vyras neslepia, jog įrašą „Facebook“ svarstė kelti savaitę laiko, bet vis permąstydavo tokį savo sprendimą, kol galiausiai paskatintas artimųjų ir draugų, paspaudė mygtuką „Publikuoti“.

„Niekada nesu prašęs pagalbos, visą gyvenimą esu nepriklausomas, laisvas pilietis, kuris visas problemas išsisprendžia pats. Šitą laišką, kuriuo pasidalinau, buvau parašęs savaitę laiko prieš tai, kai jį išplatinau, kiekvieną vakarą galvodavau, ar jį publikuoti, ar ne. Aišku, pasitaręs su draugais, su artimaisiais, nematydamas kitos išeities, nes iš tiesų situacija yra labai sudėtinga finansiškai, priėmiau tokį sprendimą.

REKLAMA

Buvo visokių baimių – kad pasmerks, bet tikrai laiške buvau atviras ir paminėjau detales, kurių kiti sakė neminėti. Aš tikrai buvau atviras, pasisakiau viską ir tikrai negalvojau, kad bus tiek palaikymo“, – sakė Edvinas ir pridūrė, jog yra be galo dėkingas nelaimėje abejingiems neliekantiems žmonėms.

Surinktos paramos prireiks daug kam – vyras skaičiuoja, jog 100 eurų dienai jau nepakanka, nors pažvelgus į išlaidas atskirai, jos atrodo menkos, tačiau sudėjus į krūvą Edvinui tampa per didele našta. Kasdien prireikia pertvarstyti žaizdas, gydyti nuo gulėjimo atsiradusias pragulas, vartoti įvairius vaistus ir papildus, o ateityje dar laukia reabilitacija.

„Reabilitacijai, dantų dėjimui ir išgyvenimui, laiką iki reabilitacijos turėsiu praleisti namuose vienas su ramentais, tai sudėtinga, reikia samdyti paslaugas. Dabar irgi išlaidų yra – visokios sauskelnės, skausmą malšinantys vaistai, papildai, vitaminai, tepalai žaizdoms, perrišimams tvarsliava.

Daug vaistų tenka vartoti, pagrindiniai – malšinantys skausmą, nes skausmai dar niekur nėra dingę. Taip pat, kadangi teko patirti daug operacijų, yra nustatyta mažakraujystė, hemoglobino kiekis yra labai mažas, reikalingi geležies preparatai, įvairūs papildai, amino rūgštys, nes gulint atrofavosi raumenys“, – vardijo E. Vadoklis.

Norintys prisidėti prie Edvino gydymo, norimą sumą galite paaukoti žemiau nurodytais rekvizitais: Edvino asmeninė sąskaita: LT897300010111000404 (Swedbank)


Rašyti komentarą...
N
Nu jo
2021-10-07 19:44:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taip ir neradau ko vieno jis ten praso.
Atsakyti
0

B
BLAIVININKAS
2021-10-07 20:15:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Būtų nerūkęs, nebūtų iškritęs... Gal dar alkoholį gėrė? Galėtų tabako ir spirito platintojai padėti savo aukai... Aš neprisidėsiu prie šio nelaimėlio gydymo, nes pagijęs vėl girtaus, rūkys... Gaila gydytojų ir slaugytojų, dirbančių u- dyką...
Atsakyti
0

B
BLAIVININKAS
2021-10-07 20:16:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prisišampanavo.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (29)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų