Visai neseniai buvo pranešama, kaip Violeta laikosi dabar.
Violetą Kerul norima parskraidinti į Lietuvą
Socialiniame tinkle „Facebook“ „aukok.lt“ puslapyje buvo dalijamasi Violetos Kerul istorija. Įraše buvo ne tik primenama, kokį pragarą teko išgyventi moteriai, tačiau taip pat pranešama, kaip ji laikosi dabar.
„PRAŠOME PAGALBOS – VIOLETOS GYVYBĖ PAVOJINGOJE SITUACIJOJE
Prieš du mėnesius Violeta Kerul išvyko į Balį, tačiau ši kelionė tapo košmaru. Birželio pradžioje ji patyrė stiprius pilvo skausmus ir kvėpavimo sutrikimus. Ligoninėje buvo diagnozuotas skysčių susikaupimas pilvo srityje ir plaučiuose, o po kelių dienų atlikta skubi apendicito operacija, kurios metu pašalintas ir navikas.
Deja, po operacijos Violeta ėmė sparčiai silpti. Gydytojai įtarė retą ir pavojingą Budd–Chiari sindromą, tačiau Indonezijoje nebuvo specialistų, galinčių suteikti reikiamą pagalbą. Violeta buvo skubiai perkelta į Singapūrą, kur gydymas tęsiasi iki šiol.
Jos būklė blogėjo prasidėjo širdies aritmija, širdis net du kartus sustojo, įstatytas širdies stimuliatorius. Dabar Violeta negali nei vaikščioti, nei kvėpuoti savarankiškai. Ji gyva tik dėl intensyvios medikų priežiūros.
Trys dienos ligoninėje kainuoja apie 15 000 SGD (~10 000 EUR).
Skrydis medicininiu čarteriu į Lietuvą – daugiau nei 100 000 EUR.
Šeima išleido visus turimus pinigus be mūsų pagalbos Violeta neturi galimybės grįžti namo ir tęsti gydymo.
Kviečiame visus, kas galite, prisidėti prie Violetos gelbėjimo – kiekvienas euras reikalingas. Išgelbėkime Violetą – grąžinkime ją namo“, – buvo rašoma įraše, pridedant aukojimo nuorodą, kurią galima rasti čia.
Violetos Kerul istorija
Anksčiau naujienų portalas tv3.lt rašė, kad sunkiai serganti jauna lietuvė pasakojo, kad pirmąjį ligos simptomą ji pajuto jau būdama Balyje, į kurį buvo atvykusi aplankyti čia gyvenančių draugų.
Violeta sakė, kad ji dirbo nuotoliniu būdu, tad turėjo porą mėnesių pabūti Indonezijos saloje, o vėliau sugrįžti į Lietuvą. Vis tik birželio pradžioje jos planai apsivertė aukštyn kojomis.
„Istorija prasidėjo maždaug birželio pradžioje, jaučiau didelius pilvo skausmus, mano pilvas buvo išsipūtęs.
Atvykus į ligoninę daktarai sakė, kad čia galimai apendicitas. Vėliau medikai išrašė vaistus, pasakė, kad po penkių dienų turi pagerėti, o jeigu nepagerės – kreiptis į ligoninę.
Po penkių dienų man nepagerėjo, kreipėmės į kitą ligoninę, kur daktarai, atlikę skirtingus tyrimus, pamatė, kad yra apendicitas, man atliko operaciją, išpjovė jį.
Taip pat jie pamatė trombą, kuris buvo venoje, einančioje į širdį. Šis sindromas vadinasi Budd-Chiari sindromu, kuris yra labai retas, būna tik vienam žmogui iš dešimties milijonų“, – ligos eiga dalijosi pašnekovė.
Ji pasakojo, kad nuo to laiko dienas leidžia ligoninėje, o po trombo atradimo, nors Violeta norėjo sugrįžti namo, tačiau tam buvo jau per vėlu.
Moteris sakė, kad gydytojai patarė nevykti į tėvynę, nes dėl aukšto slėgio jai ši kelionė galėtų būti paskutinė.
„Po tyrimų gydytojai pasakė, kad man negalima skristi į Lietuvą dėl slėgio, dėl to, kad mano visame organizme kaupiasi skysčiai.
Po tų tyrimų, atsigulus į ligoninę, pašalinus apendicitą, man tuo pačiu pašalino apie du litrus skysčių. Pirmą dieną po operacijos jaučiausi visai neblogai, bet tada atsirado kojų tinimai, taip pat tinimai pilvo srityje – viskas apačioje, žemiau širdies“, – silpnu balsu pasakojo moteris.
Sunkios ligos išeitis – gydymas Singapūre
Nors Violeta tikėjosi medikų pagalbos Balyje, vis tik paaiškėjo, kad saloje nėra tokio mediko, kuris galėtų atlikti reikalingą operaciją jaunai moteriai.
Pasak jos, tuomet vietiniai gydytojai pasiūlė Violetai išeitį – skirsti į Singapūrą ir mėginti gydytis ten.
„Daktarai kartojo, kad mato, jog yra trombas, kuris pavojingas gyvybei, bet Indonezijoje nėra nė vieno daktaro, kuris galėtų padaryti operaciją. Čia, ligoninėje, gaunu tik palaikymą, medikamentus, lašelines, kad palaikytume esamą būklę.
Visgi būklė labai sparčiai blogėja, jau tris dienas aš negaliu atsistoti iš lovos, nors po operacijos sekančią dieną galėjau šiek tiek pasivaikščioti.
Daktarai sakė, kad geriausia skristi į Singapūrą, nes skrydis nėra ilgas, o tą daryti su specialiu ligoninės lėktuvu, nes jis žemiau skrenda. Tokio skrydžio metu taip pat reikalinga daktarų palyda.
Bet lėktuvo kaina su palydovais – 50 tūkst. dolerių, o kaina gydymo Singapūro ligoninėje yra 40 tūkst. dolerių už keturias dienas“, – sunkiai suvokiamais skaičiais dalijosi ji.
Pašnekovė dalijosi, kad iš pradžių buvo mėginta ieškoti išeičių ir šias sumas surinkti patiems. Violeta pasakojo, kad jos šeima kreipėsi į jos draudimą, tačiau pagalbos iš jo nesulaukė.
„Man žaibiškai ėmė blogėti, birželio pradžia juk ką tik buvo... Žmonės šia liga serga, kai sulaukia 80-ies...
Šioje ligoninėje mes mokame po 2 tūkst. eurų kiekvieną dieną, o mano draudimas to nepadengia, nes jie nustatė, kad atseit ši liga man prasidėjo prieš trejus metus. Atseit jie nedengia ligų, kurios atsirado prieš įsigyjant draudimą“, – su ašaromis akyse pasakojo ji.
Ji pasakojo, kad ligoninės atstovai Balyje taip pat mėgino kreiptis į Lietuvos ambasadą Singapūre, tačiau sulaukė atsakymo, kad šie „negali niekuo padėti“.
Pavyko pasiekti Singapūrą
O prieš mažiau nei savaitę laiko socialiniuose tinkluose Violetos bičiulė pranešė, kokia yra merginos situacija nuvykus į Singapūrą. Paaiškėjo, kad jai patvirtintos trys diagnozės.
„Draugai, žinome, kad daugelis jūsų laukėte žinių ir labai atsiprašome už tylą – pastarosios dienos buvo kupinos nežinomybės, nerimo ir kovos už Violetos gyvybę. Tiesiog nebuvo aišku, ką ir kaip pasakyti, kol patys nesupratome, kas vyksta.
Šiandien turime tris patvirtintas diagnozes:
1. Endokrininis auglys
2. Budd-Chiari sindromas (reta kepenų liga)
3. Letospirozė (bakterinė infekcija, kuri gali būti perduodama per užkrėstą maistą ar vandenį, dažnai nuo žiurkių tropinėse šalyse)
Nuo tada, kai Violeta atvyko į Singapūrą, jos būklė buvo itin sunki. Dar prieš skrydį, lėktuve, jos pulsas krito iki vos 32 dūžių per minutę. Vos atvykus, ji buvo iškart perkelta į skubios pagalbos skyrių, o po to – į reanimaciją, kur nuolat stebimas jos širdies darbas.
Dėl žemo širdies ritmo jai buvo prijungtas aparatas, stimuliuojantis širdį. Nors širdies MRT nerodė aiškių pažeidimų, situacija buvo ir tebėra labai sudėtinga. Gydytojai negalėjo atlikti planuotos operacijos dėl trombozės, bet laimei, vaistai padėjo ištirpdyti trombą. Deja, būklė vis tiek negerėjo.
Buvo atlikta daugybė tyrimų, kurių nebuvo įmanoma padaryti Balyje – Singapūre rasta trečioji diagnozė: leptospirozė. Gydytojai tikėjosi, kad jos širdis jau stabilizavosi, todėl perkėlė Violetą iš reanimacijos į palatą. Tačiau vakar nutiko tai, ko niekas nelaukė.
Vos atsisėdusi į kėdę, Violeta pasijuto silpnai. Prasidėjo traukuliai ir širdis trumpam sustojo. Gydytojai išgelbėjo ją defibriliatoriumi ir grąžino į reanimaciją.
Šiuo metu situacija labai kompleksinė – gydytojai vis dar aiškinasi, kuri iš diagnozių kelia didžiausią pavojų, kaip jos tarpusavyje susijusios ir kokią gydymo kryptį pasirinkti. Norėtume kuo greičiau pradėti gydymą nuo bakterijos, bet antibiotikai, kuriuos reikėtų naudoti yra labai pavojingi Violetai dėl stiprių alergijų.
Mums labai sunku, bet meldžiamės, kad netrukus atsirastų išeitis. Labai prašome ir jūsų – pasimelsti už mūsų Violetą, siųsti jai stiprybės ir šviesos. Kai tik turėsime daugiau žinių – būtinai pranešime“, – rašė Violetos draugė.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!