Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Padidėjęs cholesterolio kiekis yra rimtų sveikatos problemų, kurioms paprastai būdingas įspėjamųjų ženklų trūkumas, pirmtakas. Tačiau ant kojų gali pasirodyti du ženklai, atkreipiantys dėmesį į didelį riebiosios medžiagos kiekį. Štai kaip juos pastebėti.

Padidėjęs cholesterolio kiekis yra rimtų sveikatos problemų, kurioms paprastai būdingas įspėjamųjų ženklų trūkumas, pirmtakas. Tačiau ant kojų gali pasirodyti du ženklai, atkreipiantys dėmesį į didelį riebiosios medžiagos kiekį. Štai kaip juos pastebėti.

REKLAMA

Panašiai kaip aukštas kraujospūdis, didelis cholesterolio kiekis nesukelia daug įspėjamųjų ženklų. Vaškinė medžiaga jūsų kraujyje gali ramiai kauptis ir susiaurinti arterijas. Tačiau keli aukštą cholesterolio kiekį išduodantys požymiai gali būti pastebimi kojose, rašo express.co.uk.

Šeimos gydytoja Sarah Jarvis iš „Media Medic“ sakė:

„Maždaug vienas iš 500 žmonių Jungtinėje Karalystėje turi būklę, vadinamą paveldima hipercholesterolemija (FH), kuri yra padidėjusio cholesterolio kiekio priežastis. Jei turite tai, gali atsirasti minkštas sąnarių, kelių ar Achilo sausgyslės (čiurnos gale) patinimas“.

Taigi, patinimas šiose vietose gali nurodyti kaltininką. Tačiau šis požymis yra susijęs tik su paveldima hipercholesterolemija. „Mayo Clinic“ paaiškina, kad ši diagnozė kelia didesnę širdies ligų ir ankstyvo širdies smūgio riziką.

REKLAMA

Ši paveldima būklė turi įtakos jūsų organizmo cholesterolio apdorojimui. Simptomai ar problemos gali pasireikšti tik vėliau. Tačiau tai nėra vienintelis požymis kojose, galintis reikšti aukštą cholesterolio kiekį.

Periferinių arterijų ligos simptomai

Kitas požymis, kuris gali atsirasti šioje srityje, yra susijęs su cholesterolio sukelta būkle, vadinama periferinių arterijų liga (PAD).

PAD sukelia cholesterolio kaupimasis arterijose, ribojantis kraujo tekėjimą į kojas. Nors tai įvyksta tik tada, kai cholesterolio kiekis progresuoja, yra akivaizdžių požymių, atkreipiančių dėmesį į pagrindinę priežastį.

NHS pažymi, kad abi kojos dažnai pažeidžiamos vienu metu, tačiau skausmas gali būti stipresnis vienoje kojoje. Nuo kojų plaukų slinkimo iki blizgančios odos – štai kaip galima pastebėti šį žalingą procesą.

PAD simptomai gali būti:

- plaukų ant kojų slinkimas;

- trapūs, lėtai augantys kojų nagai;

- pėdų ir kojų negyjančios opos (atviros opos);

- besikeičianti kojų odos spalva, pvz., oda tampa blyški arba mėlyna;

- blizganti oda.

NHS pataria kreiptis į šeimos gydytoją, jei, mankštinantis, jaučiate pasikartojantį kojų skausmą. Nors šie požymiai gali rodyti aukštą cholesterolio kiekį, ši būklė paprastai nesukelia daug simptomų.

REKLAMA
REKLAMA

Dr Jarvis pridūrė: „Labai mažai tikėtina, kad turėsite kokių nors didelio cholesterolio kiekio požymių ar simptomų. Dėl to daugelis žmonių nesuvokia, kad serga, kol neišsivysto rimtų sveikatos problemų, tokių kaip širdies smūgis ar insultas.

Tik todėl, kad žmonės nejaučia tokių simptomų kaip skausmas krūtinėje ar dažnas širdies plakimas, jie mano, kad jiems viskas gerai ir jiems nėra dėl ko nerimauti. Kadangi aukštas cholesterolio kiekis dažnai yra besimptomis, vienas geriausių dalykų, kuriuos galite padaryti, yra patikrinti cholesterolio kiekį, ypač jei šeimoje jau yra buvę širdies ligų“.

Kraujo tyrimas išlieka kaip patikimiausias būdas sužinoti savo cholesterolio lygį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų