Keturių vaikų mama traukia praeivių žvilgsnius: stulbinančios išvaizdos pavydėtų ir kitos

Keturių vaikų mama Orinta Donėlė tikrai galėtų pasigirsti įspūdinga figūra. Moteris aktyviai sportuoja, sveikai maitinasi bei savo gyvenimo būdu stengiasi įkvėpti kitus. Ji įsitikinusi, vaikai – ne kliūtis sportuoti ar užsiimti kita mėgstama veikla. 

Orinta Donėlė (tv3.lt fotomontažas)
4

„Vaikai yra ne kliūtis, o priežastis aktyviam gyvenimui. Žinau, kad aktyvus laisvalaikis nėra visų šeimų favoritas. Tačiau jei yra noras, nebus jokių kliūčių – netrukdys nei oras, nei vaikų amžius, nei vaikų skaičius“, – teigia moteris. 

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Orinta Donėlė su šeima

Šiuo metu Orinta su vyru ir keturiais vaikais gyvena Airijoje. Ji sudarinėja mitybos planus bei treniruočių programas, rengia virtualius sveikos gyvensenos seminarus. Taip pat filmuoja treniruotes namų sąlygomis, ruošia receptus savo socialiniams tinklams „Instagram“ ir „YouTube“.

Sportuodavo „nuo pirmadienio“

Orinta aistrą sportui pajuto vidurinėje mokykloje, todėl pradėjo lankyti lengvosios atletikos užsiėmimus. Tačiau toks užsidegimas truko neilgai. Baigusi mokyklą, ji išvyko gyventi į Airiją ir, kaip pati sako, kartais pabėgiodavo „nuo pirmadienio“.

„Tuo visi mano sportiniai užsiėmimai ir pasibaigdavo. Tačiau visada žinojau, kad kada nors vėl pradėsiu sportuoti. Tuo metu dirbau moteriškame kolektyve, kur kiekvieną dieną girdėdavau skundus: „tą dietą bandžiau, aną dietą, negaliu numesti svorio, vaikai trukdo.

Noras padėti toms moterims pastūmėjo studijuoti toliau. Įgijau asmeninės trenerės ir sporto mitybos specialistės diplomus“, – pasakoja Orinta.

REKLAMA

Skiria laiko ir vaikams, ir sau 

Baigusi studijas moteris sužinojo, kad laukiasi dvynukų. Tačiau noras sveikai maitintis ir rūpintis išvaizda nedingo. 

„Nuo pat nėštumo pradžios jau planavau savo būsimą rutiną, mityba, treniruotes. Noras pasinaudoti įgytomis žiniomis bei įrodyti, kad įmanoma turėti vaikutį ir gražų kūną, buvo didžiausia mano motyvacija. O sužinojus, kad turėsime dvynukus, tai tapo iššūkiu sau“, – teigia Orinta. 

Šiuo metu moteris augina keturis vaikus, tačiau visada stengiasi atrasti laiko ir sau. Pasak jos, viską įmanoma suspėti, svarbiausia – turėti noro. 

„Aš labai ramiai žiūriu į motinystę ir tikrai nesijaučiu blogai skirdama laiko sau. Jei tik yra poreikis, laiko sau visada lengvai randu tiek dabar, tiek auginant naujagimius.

Tiesiog nesistengiu visko atlikti vienu metu. Juk nei sportuoti, nei atlikti generalinių tvarkymų namuose nereikia kasdien. Darbus, pareigas pasiskirstau pagal dienas ir būtinumą atlikti, ir tokiu būdu lengvai randu laiko sau. Bėda ta, kad moterys dažniausiai nuleidžia rankas jų net pilnai nepakėlusios.

Visos paroje turime tas pačias 24 valandas savo tikslams įgyvendinti. Kaip išnaudosime savo laiką, priklauso tik nuo mūsų pačių. Grįžimui ant sofutės, prie televizoriaus, užtruksite tik sekundę, tačiau ėmęsi veiklos, pasiektais rezultatais mėgausitės visą gyvenimą“, – teigia Orinta.

Kiekviena moteris skirtinga 

Tačiau ji pabrėžia, kad kiekviena moteris yra skirtinga, todėl mamų nereikėtų lyginti tarpusavyje. Pasak Orintos, svarbu suprasti, kad kai kurioms moterims po gimdymo ypač sunku grįžti į įprastą gyvenimą. 

REKLAMA

„Kiekviena mama turi skirtingą supratimą apie motinystę, požiūri į save kaip moterį, skirtingus organizacinius įgūdžius. Tad vienoms laiko trūkumas yra normalus reiškinys, o kitoms nesuprantamas. 

Taip pat derėtų nepamiršti, kad nemažai moterų po vaiko gimimo patiria stresą, depresiją, nesulaukia pagalbos ar palaikymo. Joms laikas sau yra prabanga.

O kur dar mamos auginančios daug daugiau vaikų nei aš, auginančias neįgalius vaikučius ar vienišos mamos. Mano patarimas būtų nebijoti ir nesigėdyti paprašyti pagalbos kai sunku ir niekada nesilygiuoti į kitą mamą“, – sako Orinta. 

Tobulos figūros paslaptis 

Paklausta, kaip jai pavyksta išlaikyti dailias kūno formas, moteris nedvejodama atsako – svarbiausia laikytis režimo. 

„Mano paslaptis – pastovumas. Visos puikiai žinome, kad norint išlikti sveikai, energingai bei pozityviai būtina subalansuota, saikinga mityba, aktyvus laisvalaikis bei kokybiškas miegas. Viso to rezultatas – dailios kūno linijos, kurias išlaikysite tol, kol propaguosite sveiką gyvenseną“, – teigia keturių vaikų mama. 

Tačiau moteris atvira – ir jai būna dienų, kai sportuoti visiškai nesinori.

„Tikrai būna tokių dienų ir tai normalu. Jei nenoriu sportuoti, leidžiu sau pailsėti dieną, dvi, savaitę… Sportas turi teikti malonumą, kitu atveju, jis ilgai nesitęs“, – įsitikinusi moteris. 

Orinta Donėlė

Vaikai – ne kliūtis 

Be sporto Orinta turi ir daug kitų mėgstamų veiklų. Kartu į jas įsitraukia ir jos vyras bei vaikai. 

REKLAMA

„Pati mėgstamiausia veikla tai kalnų žygiai. Beje, tai mūsų šeimos hobis. Tiesiog dieviname gražus vaizdus, gryną orą, bei gamtos garsą, kvapą. Kalnų žygiai sukuria nuostabius prisiminimus ir suteikia galimybę atsiriboti nuo taip skubančio pasaulio, treniruoja kūną ir protą, lavina vaizduotę.

Taip pat labai mėgstu išvykas dviračiais, maudynes naktį, naudingas knygas. O kur dar maisto fotografija bei naujų receptų kūrimas“, – dalijasi moteris. 

Orinta Donėlė

Keturių vaikų mama akcentuoja, kad vaikai nėra kliūtis užsiimti aktyvia veikla. Jos teigimu, svarbiausia turėti noro ir atrasti patinkančią veiklą.

„Veiklų pasirinkimas labai platus – kalnų žygiai, dviračių išvykos, pažintiniai takai, miškai, stovyklavimas, futbolas parke, riedučiai. Tereikia pasirinkti mėgstamą ir atitinkamą vaiko gebėjimus veiklą“, – įsitikinusi Orinta.

Nors atrodo, kad moters gyvenimas sukasi tik aplink sportą ir sveiką gyvenseną, pats svarbiausias jos gyvenimo tikslas – rūpintis keturiomis atžalomis. 

„Šiuo metu svarbiausias tikslas užauginti savimi pasitikinčius, smalsius, laimingus ir mokančius mylėti vaikus“, – teigia moteris. 


Rašyti komentarą...
N
Noriuks
2020-09-21 15:32:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Superine mamyte !!!
Atsakyti
0

R
Ricardas
2020-09-20 08:49:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tobula mamyte!
Atsakyti
-3

K
Kristina
2020-09-21 11:42:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Asmeniškai pažystu šią mamyte, moteris iš didžiosios M raidės! Ne kiekviena taip gali atrodyti po 4 nėštumų, nes tikrai reikia įdėti daug darbo. Šaunuolė!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų