Ant perpjauto obuolio užlašinkite šio mišinio: daugiau neberuduos

Ar nekenčiate, kai namuose susipjaustote obuolį, kurį norite pasiimti su savimi keliaudami, o vėliau pamatote, jog jis parudavo? Jis vis dar valgomas, bet neatrodo labai patraukliai. Nesvarbu, kaip gerai supakavote iš anksto supjaustytą užkandį, jis vis tiek paruduoja. Laimei, yra sprendimas!

Parudavęs obuolys (nuotr. shutterstock.com)

Galbūt jau girdėjote apie šį patarimą: pašlakstykite šiek tiek citrinos sulčių ant obuolio, kad jis neparuduotų. Tai puikus sprendimas, tačiau tiesiog pridėjus vieną kitą ingredientą, jūs turite puikų mišinį, kuris neleis vaisiams paruduoti.

Tai tinka ne tik obuoliams, bet ir kitiems vaisiams, kuriuos supjausčius jie ima ruduoti.

Ko dar jums reikės be citrinos sulčių? Medaus! Paprasčiausiai sumaišykite vieną šaukštą medaus su vienu šaukštu vandens ir keliais lašais citrinos sulčių. Užpilkite šiuo mišiniu vaisius ir pamatysite, kad vaisiai neberuduos. Tai suteikia ir šiek tiek skonio jūsų vaisiams.

Šis mišinys veikia dėl citrinos sulčių rūgštingumo ir vitamino C, kurie veikia kartu su medaus amino rūgštimis. Derinys sulėtina rudėjimo procesą ir neleidžia vaisiams apskritai paruduoti, rašo „Tips and tricks“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų