Paaiškino, kodėl kai kurios moterys gimdydamos nejaučia skausmo

Kai kurioms moterims nereikia malšinti skausmo gimdant – dėl to atsakingas retas genas, teigia ekspertai.

Gimdymas (nuotr. Shutterstock.com)

Mokslininkai teigia, kad jie nustatė, kad retas geno KCNG4 variantas gali būti susijęs su didesniu skausmo pakėlimo slenksčiu, veikiančiu „kaip natūralus epiduras“.

Kembridžo universiteto tyrėjai teigia, kad jų išvados, paskelbtos žurnale „Cell“, galėtų „atverti kelią naujų vaistų skausmui malšinti kūrimui“.

Manoma, kad maždaug viena iš 100 moterų turi šį genetinį variantą, kuris, mokslininkų manymu, turi reikšmės mažinant nervų ląstelių gebėjimą siųsti skausmo signalus į smegenis.

Ewan St John Smith iš universiteto farmakologijos katedros ir vyresnysis šio tyrimo bendraautorius teigė: „Genetinis variantas, kurį atradome pas moteris, kurios gimdymo metu jaučia mažiau skausmo, lemia jungties formavimo „defektą“ nervinėse ląstelėse. Tiesą sakant, šis defektas veikia kaip natūralus epiduras“.

Skausmo slenkstis

Tyrėjai tyrė moterų grupę, kurios pagimdė savo pirmąjį vaiką natūraliu būdu ir neprašė malšinti skausmo.

REKLAMA

Testai parodė, kad, palyginti su kontroline grupe, ši moterų grupė pasižymėjo didesne šilumos, šalčio ir mechaninio slėgio tolerancija, rašoma thesun.co.uk.

Drusas Michaelas Lee iš universiteto anestezijos skyriaus ir tyrimo autorius teigė: „Moterims neįprasta, kad gimdant nereikia epidurinio skausmo malšinimo, ypač pirmą kartą gimdant.

„Kai mes išbandėme šias moteris, buvo aišku, kad jų skausmo riba dažniausiai buvo daug didesnė nei kitoms moterims“, – nurodo jis.

Komanda nustatė abiejų grupių moterų genetinį kodą ir nustatė, kad tiriamosios grupės moterys turėjo retą KCNG4 geno variantą kontroliuojantį elektrinį signalą, kuris teka per nervų ląsteles į smegenis.


Rašyti komentarą...
A
Adelė
2020-07-29 12:19:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai nevisai taip. Dar pora faktorių lemiančių skausmą yra anatominiai duomenys ir moters ir naujagynio. Ir dar galiu pavadint..
Mokslinis popsas ir praktika skiriasi truputį
Atsakyti
-1

V
Vika
2020-07-29 22:10:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aš tris pagimdziau ir labai ramiai be jokių nuskausminamujų....O esu liekna,ne visi vienodai pakelia skausmą.
Atsakyti
0

s
swemanne
2020-07-30 09:12:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
LEÈXI.ŇÈT - nuostabi pąžinčių svetaainė suаugušiems, norintiems sūsirasti paartnėrį, nоrintiems pаsimylėti
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų