Paskutines akimirkas iki gimdymo skaičiuojanti Jovita (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) kaip reikiant nustėro, apsilankiusi tėvų forume ir čia perskaičiusi moterų atsiliepimus apie esamą padėti Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose. Pasirodo, čia gimdančios moterys visą laiką privalo būti vienos, mat jų vyrai nei į ligoninę, nei į gimdymą nėra įleidžiami. Tuo metu pati ligoninė informuoja, kad taip yra saugiau tiek gimdyvei, tiek jos naujagimiui. 

„Panašu, kad koronaviruso nustatymas kai kurioms ligoninėms ir jų vadovams protą atėmė. Štai Santaros klinikos neįleidžia gimdyti atvykusių moterų vyrų į gimdymą. Ar Lietuvoje situacija yra Kinijos masto, kad vaiko gimimas, kuris yra visos šeimos reikalas irgi yra reguliuojamas valdininkų?“ – piktinasi besiruošianti gimdyti Jovita.

Gimdyti turi viena

Moteris akcentuoja, kad kitos moterys yra guldomos planinėms Cezario pjūvio operacijoms, po kurių reikalinga psichologinė pagalba, galų gale gimdymas, pasak jos, yra jautri tema:

REKLAMA

„Gimdyvei reikalingas ir palaikymas, pagalba, o dabar kaip nusikaltėlę apsaugos darbuotojai vieną įmeta pro priimamojo duris ir nieko neįleidžia kartu. Absurdas“.

Jovita tikina, kad ji aktyviai seka informaciją ir internete. Taip pat ji pateikia ir nuotraukas, kuriose matomi kitų moterų atsiliepimai po šių dienų gimdymo Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose.

„Kelios moterys dabar guli po gimdymo vienos, dabar pažįstama mama vakar buvo nuvykusi apžiūrai, tai buvo tas pats scenarijus – įleista tik viena ir nurodyta, kad į gimdymą ir lankymui vyrai neįleidžiami“, – sako Jovita.

Neįleidžia net vyrų

Kita moteris socialinėje erdvėje „Facebook“ taip pat pasidalino savo patirtimi, šiomis dienomis apsilankius VUL Santaros klinikose:

„Situacija tokia, kad niekas negali įeiti į ligoninę, tik pacientai ir gydytojai. Jau prie manęs užrakino duris, pastatė apsaugą ir liepė išeiti mane palydėjusiam asmeniui už ligoninės durų. Gimdyti vienai ir po gimdymo reiks visas dienas ligoninei būti vienai. Griežtai jokių lankytojų. Net vyro visas dienas, kol nepaleis iš ligoninės, negalima įleisti. Vos neapsiverkiau, išgirdus, kad viskas taip bus“, – rašo moteris.

Atsižvelgdami į tokias pasirodančias besiruošiančių gimdyti moterų istorijas, VUL Santaros klinikos informuoja apie lankytojų draudimą. Šalyje yra paskelbta ekstremali padėtis, todėl viskas yra daroma, norint pilnai apsaugoti gimdyves ir vaikus. Lankytojų lankymas draudžiamas visuose ligoninės padaliniuose.

Užfiksuotas pirmasis atvejis Lietuvoje

Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį Vyriausybė pranešė apie šalyje fiksuotą pirmąjį koronaviruso (COVID-19) atvejį. Užsikrėtė 39 metų moteris, kuri vasario 24 dieną grįžo iš Veronos miesto Italijoje. Penktadienio rytą pranešta, kad be keturių stebimų kontaktą su paciente turėjusių žmonių į ligoninę atvežtas ir moters vyras, turėjęs artimą kontaktą su paciente, paimtas mėginys jo būklei ištirti.

REKLAMA

Moteris iš Italijos grįžo lėktuvu per Kauną. Šiuo metu pacientė yra izoliuota Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, kur yra tokiems susirgimams gydyti pritaikyta infrastruktūra. Tvirtinama, kad koronavirusu 39 metų moteris užsikrėtė keliaudama su bendradarbiais.

„Visos diagnostikos procedūros buvo reglamentuotos pagal rekomendacijas. Šiandien pateko į ligoninę pacientė, kuri 24 d. parskrido iš Veronos. Ji ne visai gerai pasijuto dar 25 d. Ji buvo labai getrai informuota, kaip elgtis grįžus iš epideminių vietų. Ji susitvarkė nedarbingumo pažymėjimą, taigą išvengė buvimo viešose vietose, kontaktų.

Moteris į ligoninę buvo atvežta išsikvietusi greitąją medicinos pagalbą, ji buvo pristatyta į ligoninę, personalas buvo visiškai pasiruošęs, pagal visas rekomendacijas paimtas tepinėlis ir nusiųsta tyrimams. Apie 1–1,30 val. gautas teigiamas atsakymas", – surengtoje spaudos konferencijoje informavo Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika.

Jis pridūrė, kad kitu greitosios pagalbos automobiliu buvo atvežti kontaktiniai šeimos nariai, kurie gyvena atskirai, jie taip pat buvo izoliuoti, kol kas jų būklė gera, piliečiai nėra karščiuojantys.

Ką tik ryte atvežtas paskutinis pilietis, kuris yra pacientės vyras, kuris turėjo artimą kontaktą, jo tyrimas taip pat išsiųstas į laboratoriją. Šiuo ligoninėje yra patvirtintas vienas koronaviruso atvejis, dar 4 stebimi", – sakė R. Mažeika.

Jo teigimu, moteris jaučiasi gerai, pirmieji simptomai buvo karščiavimas, kataro reiškiniai – kosulys, sunkumas krūtinėje: „Labai gerai, kad moteris buvo atlikusi saviizoliaciją, išvengė kontakto su aplinkiniais. Moteris kreipėsi pasidaryti tyrimą, personalas buvo pasiruošęs su reikiamomis apsaugos priemonėmis."

REKLAMA

Ligoninės vadovo teigimu, gydymo įstaiga yra pasiruošusi priimti tokius pacientus: „Šis atvejis tik tą patvirtina. Trumpalaikiu periodu turime infekcinių ligų skyrių, galėtume organizuoti ir kitur pagalbą. Veiksmų planas yra numatytas." 

Premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas pridūrė, kadangi tai yra pirmas atvejis, yra suderinta, kad papildomos priemonės – respiratoriai, kitos apsauginės priemonės bus suteikti medicinos darbuotojams: „Jos jau važiuoja šiuo metu, dalis bus artimiausiu metu atvežta. Respiratoriai yra, tačiau kadangi numatome, kad gali būti papildomas poreikis, tai bus dabar suteikiama, kad būtų suteiktas poreikis."

Jis pabrėžė, kad visas ištyrimo procesas vyko labai greitai: „Tad nėra ko nerimauti ir visiems plūsti darytis, medikai puikiai gali padėti tą atskirti."   

„Kadangi personalas buvo informuotas, daug ruošėsi, tai viskas vyko pagal numatytas taisykles. Nuo šios dienos ligoninėje yra paskelbtas karantinas, pacientų lankymas ribojamas, kadangi šiuo metu tradiciškai yra gripo sezonas, taigi ir reikėtų tą riboti", – informavo jis.

Iki šiol 5 mėginiai iš Šiaulių ligoninės siųsti tyrimams, visi jie buvo neigiami. Pabrėžė, kad paimtas užsikrėtusiosios pacientės tyrimas buvo atliktas labai greitai, per 24 val.

Premjero patarėjas pabrėžė, kad šiuo metu pagal procedūras yra nustatinėjami visi kontaktai, bet ne visi bus vežami karantinuoti. „Į komandiruotę šiaulietė vyko su savo kolegomis, jiems jau anksčiau yra atlikti tyrimai ir jie nėra teigiami. Jei pažiūrėtume į kitų šalių pavyzdžius, labai mažas skaičius yra užsikrėtusių ir jis taip greitai neplinta. Aišku, tas kontaktų sąrašas gali gausėti. Kol kas laukiami tyrimai, nežinoma, kiek iš dabar karantinuotų žmonių yra ligos atvejų", – kalbėjo S. Malinauskas.

REKLAMA

Meras: mieste jokių gyvenimo sutrikimų nėra

Žmonėms skundžiantis, kad iš vaistinių ir parduotuvių iššluotos medicininės kaukės ir dezinfekcinis skystis, S. Malinauskas priminė, kad paprastos medicininės kaukės sveikam žmogui nepadės apsisaugoti nuo viruso, ramino ir besiskundžiančius, kad neįmanoma rasti dezinfekcinio skysčio. 

„Efektas rankas bent 20 sekundžių plaunant su muilu ir šiltu vandeniu bus pasiektas tas pats. Šiandien ekstremalių komisijų centre vertinsime, kokie yra gamybiniai pajėgumai, kitas dalykas, matome kitą tendenciją, kad perkant didesnius kiekius, kalbant apie viešąjį sektorių, mums pavyksta rasti tiekėjų. Šioje vietoje galime kalbėti su vaistinių tinklais, valstybė galėtų įsitraukti.

Dėl kaukių ir respiratorių turime savo pajėgumus, turime veikiančią jas gaminančią įmonę. Šiuo metu kaukės išvažiuoja į Kiniją, bet ekstremalios situacijos sąlygomis tas poreikis būtų patenkinta", – kalbėjo premjero patarėjas.

Šiaulių mero Artūro Visocko teigimu, tai yra ne tik Šiaulių, bet ir Lietuvos problema.

„Manau, kad ši problema bus įveikta. Pagrindinis klausimas, apie kurį pastarosiomis dienomis kalbamės su ligoninės direktoriumi, kaip užtikrinti, kad žmonės elgtųsi adekvačiai. Reikia sekti oficialius kanalus ir elgtis taip, kaip informuojama. Kol kas jokių gyvenimo sutrikimų mieste nėra ir negali būti. Jei bus pasakyta, kad nereikia eiti renginius ar mokyklas, tas ir bus pasakyta", – sakė meras.

Anot jo, kiekvienais metais vykstant gripo epidemijai yra uždaromos mokyklos, tačiau šiuo metu tikslios informacijos, kodėl uždaryta Juventos progimnazija, meras nepateikė.

REKLAMA

„Jei taip reikia, pasakysiu tiksliai, šiandien iš Tenerifės grįžo mano sekretoriato vadovas. Jis yra protingas žmogus, pasiskaitęs suprato, kad jam nereikia eiti į darbą. Bet sakė, kad pas mus čia panikos daugiau nei tose šalyse, kur jau yra kažkas įvykę. Taigi nedarykime stresinių burbulų be reikalo", – kalbėjo A. Visockas. 

„Šiuo metu dedamos visos pastangos, kad kuo greičiau būtų nustatyti visi su užsikrėtusiuoju bendravę asmenys. Tai leis pritaikyti numatytas prevencines priemones ir išvengti tolimesnio infekcijos plitimo. Savo ruožtu, prašau žmonių nepanikuoti, sekti oficialią informaciją ir laikytis standartinių ligos plitimą mažinančių priemonių“, – pabrėžia sveikatos apsaugos viceministras, SAM Ekstremalių situacijų operacijų centro koordinatorius Algirdas Šešelgis.

Penktadienio rytą Vilniuje renkasi Valstybės ekstremalių situacijų komisija. Lietuvoje pirmasis koronaviruso atvejis užfiksuotas nepraėjus nė parai nuo pirmo ligos atvejo Estijoje.

Pirminę naujieną 3:00 val. surengtoje skubioje spaudos konferencijoje pranešė Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad Lietuvoje trečiadienį buvo paskelbta ekstremali padėtis. Tuo metu buvo priimtas sprendimas, nors šalyje nebuvo užfiksuotas nė vienas koronaviruso atvejis.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

REKLAMA

Didžiausiu koronaviruso židiniu Europoje laikomas Šiaurės Italijos regionas.

Visų keliautojų, per pastarąsias dvi savaites buvusių Kinijoje, Šiaurės Italijoje – Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionuose, taip pat Honkonge, Irane, Japonijoje, Pietų Korėjoje ir Singapūre prašoma registruotis užpildant Nacionalinio visuomenės sveikatos centro interneto svetainėje pateikiamą anketą bei dvi savaites vengti artimų socialinių kontaktų.

Pasaulyje iš viso kol kas registruota kiek daugiau nei 82 tūkst. kiniško koronaviruso atvejų ir 2,8 tūkst. mirčių.

Atmintinė. Kaip saugotis koronaviruso ir ką daryti užsikrėtus.

Toliau plintant koronavirusui ir nerimui dėl galimybės juo užsikrėsti, specialistai primena, kada išties reikėtų sunerimti ir trumpai pateikia pagrindinius patarimus, kaip saugotis užkrato.

Koronavirusas yra naujos struktūros koronavirusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. 

Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Pagrindinės rekomendacijos:

Įtariamu atveju laikomas toks atvejis, kai žmogui pasireiškia ūmi kvėpavimo takų infekcija, t. y., jaučiamas bent vienas iš šių simptomų: kosulys, karščiavimas, apsunkintas kvėpavimas, ir 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios atitinka bent vieną iš šių epidemiologinių kriterijų: arba žmogus turėjo artimą sąlytį  su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 atveju, arba keliavo į Kiniją, Šiaurės Italiją, Honkongą, Iraną, Japoniją, Pietų Korėją ir Singapūrą, arba dirbo aplinkoje, kurioje buvo gydomi asmenys, sergantys COVID-19. Tokiu atveju reikėtų kreiptis į Bendrąjį pagalbos centrą, telefonu 112.

REKLAMA

Taip pat prašoma registruotis užpildant Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) interneto svetainėje pateikiamą anketą bei dvi savaites vengti artimų socialinių kontaktų.

Esant galimybei reikėtų dirbti iš namų, šiam laikotarpiui gali būti išduodamas ir nedarbingumas. Daugiau informacijos apie tai galima rasti NVSC puslapyje; nesilankyti dideliuose renginiuose, nesinaudoti viešuoju transportu ir pan.

Taip pat – stebėti savo sveikatos būklę (matuoti kūno temperatūrą, stebėti, ar nepasireiškia kvėpavimo takų infekcijoms būdingi simptomai – kosėjimas, dusulys ir kt.).

Jei kitaip sunegalavote, bet nesilankėte minėtose šalyse, dėl sveikatos būklės reikėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo.

Katrė
2020-02-28 15:41:49
Anksčiau moterys be vyrų gimdė, tad kaip nors ir šiuolaikinės mamytės pagimdys be vyro už rankutės palaikymo. Kad tik tokios nėdos būtų.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Skrybelė 2020-04-04 08:25:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Aš manau , kad dabartinės yra ištižusios , atleisk man dieve , neužsigrūdinusios visiškai , kokia moteris jai ji bijo išgirsti savo kūno skausmą ,o juk čia jos kūno skausmas ! O kas bus toliau ? Kaip reikės vaikeli auginti , jai vyro nebus šalia ? Tokiom geriau ir negimdyti ! Vyrus reikia saugoti , mylėti , gerbti , nes jie daug jautresni ! Vyras savo pareiga atliko , belieka moteriai ! Pagimdžiau tris , vyras nedalyvavo ! Jeigu reikėtų pakartoti ,lygiai taip pat pasielgčiau... Jeigu bus skirta išeiti ,tuomet išeisime , jai dievulis skyrė ilgiau tai pasiliksime ir viską ištversime ! Juk neesame ištyžusios ! Kad nereiktų gyvenime gailėtis dėl savo veiksmų , moteris privalo susitvarkyti savarankiškai !   ATSAKYTI
Elze 2020-03-04 17:24:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jei vyras nori kartu dalyvauti gimdyme tai kas cia blogo??? Jei pas jus nebuvo ir nenorejo buti tai patylekit geriau!!! Nieko nera geriau kaip artimo zmogaus palykas daktarai nesedi sale taves ir vandens tau nepaduoda nes gimdyviu ne viena buna o kiek buna atveju kaip per daktaru neprieziura nukence gimdyve ar kudikis nes moteris nesugeba per skausma budama viena prisisaukti pagalbos jei abu sugeba pradeti gyvybe tai abu je ir sutikti turi ateinant y sy pasauli.    ATSAKYTI
Ona K. 2020-03-03 08:34:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Na Santaru klinika apieinu šonu,nes ten daugiau betvarkes,negu tvarkos.O kai vaiko širdis sustojo,tai pasake vaikščioti kol pats isšivalis.Gymdyviu vetoje,susipakočiau daiktus ir važiočiau i antakalni.Ta taip vadinama tvarka nesuprantama!Vyru neileidžia,o i Lietuva ileidžia Milano fudbolo komanda,kur didžiausias ušsikretusiu skaičius?!!!   ATSAKYTI
Ž 2020-03-02 12:03:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Negi jau tokios ištižusios esat,jug vyras už jus nepagimdys   ATSAKYTI
Vika 2020-03-04 17:27:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Prie ko cia vyras turi pagimdyti moterei palaikymo reike ar jus isvis moteris mastot ka rasot ar pas jus vyrai be uzuojautos svarbu padare o toliau tvarkykis pati.   
Elita 2020-03-01 11:06:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Moteris kaip leles gimdyt tik su vyrais,bet net negalvoja kad kitas vyras pamates toki vaizda palieka savo lele nes daugeliui vyru sis vaizdas sukelia pasibjaurejima ir tokios seimos daznai isiskiria o galetu gyvent daug metu kartu .Vyrai yra vyrai ju pareiga viena moteru kita ir nebutina ta vyra statyt tarp savo tarpkojo.As gimdziau 4 kartus bet pati nenorejau jokios pagalbos is vyro.Juk yranevienas atvejis kada moteris gimdydama pirma issitustina ir tik po to vaikutis gimsta ir kvapai ten buna net pacioms moterims nekokie ,o sudaryt kazkokia problema kad vyro nebus tarp tavo tarpkojo nera didele beda   ATSAKYTI
Olga 2020-03-02 09:17:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Cia jus apie savo patirti kalbat, tai uzuojauta jums, kad jusu vyras toks. Aciu Dievui kitu vyrai galyvavo ir dalyvauja gymdime ir nepalieka nei zmoniu nei vaiku tai tik sustiprina seimos rysi.   
Silva 2020-03-04 17:33:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jei vyras nenori jo niekas ir neverce bet yra vyru kurie nori savo zmona palaikyti nes abu tai pradejo gyvybe o jos sutikti abu negali? Nestovi prie tarpkojo ir neziuri kaip ten vyksta gimimas vaiko o vyrai pabega ir be tokiu vaizdu pas kitas moteris ne akmens amziuja gyvenam jog vyras negali buti sale gimdziau vaikeli ir atsiprasant neapsisikau o toks jausmas jog seip tai mes to nedarom dauguma komentuoja kas neturi vyru arba nedalyvavo gimdyme kad ir kaip jos to norejo apmaudu.   
Aaa 2020-02-29 21:08:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Namie lovoj vyra rasi.o ligoniei pora dienu bie jo .prie kitu [email protected]@@   ATSAKYTI
Jūratė 2020-02-29 17:44:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
2009 kai gimdžiau, buvo paskelbta gripo epidemija vyrų irgi neįleido. Mano vyras net apsidžiaugė, nes nelabai norėjo matyti visos procedūros. Kai gimdžiau kitus du - vyrui net nesiūliau dalyvauti nors jau galėjo, atvyko į palatą iš kart po gimdymo. Aišku, tai individualu, bet man gimdyti vienai geriau :D   ATSAKYTI
gimdžiau ne kartą 2020-02-29 12:37:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Džiaukitės, kad su daktarais. Manau, nemažai vyrų tik apsidžiaugs.   ATSAKYTI
Kloe 2020-02-29 09:36:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Man tas sureiksminimas kazkokios neispasakytos pagalbos ir palaikymo is vyru puses gimdymo metu kelia juoka, ypac kai poto seimos pradeda draskytis, skirtis, o vyrai nemoketi alimentu ir nepripazinti vaiku....koncentruokites i kitus dalykus...vaiko sveikata, savo sveikata   ATSAKYTI
Gimdyve 2020-02-29 04:38:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Gera proga gimdyt namie, privales medicina tuom pasirupinti, nes ligonine nesaugi vaikui !   ATSAKYTI
Kakutis 2020-02-29 02:24:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Bebro vemalu sirupas padeda apsisaugoti nuo visu virusu!    ATSAKYTI
Leonora 2020-02-29 01:26:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Nesveika valdzia. Zmogaus teise su kuo ir kaip !!! Bijo karonos viruso? Spejama kad moteris is Italijos gruzusi serganti , tam reikia laiko kad pasirodytu simptomai.... mokam mokescius ne tam kad butu draudziama daryti ta ar ta .... Aciu dievui gyvenu Svietur. Nei vienoje didzioje salyje nera tokio skandalo ir burbulo darymo kuriuose x20 daugiau gyventoju!!!!    ATSAKYTI
Aldona 2020-02-28 20:00:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Tikrai, ojojoj vyras nematys kaip gimdo vargeli. Nenormalios visai. Tai gerai kad nemato, daugumai susivemt norisi ir ant sutuoktines ir ant to vaiko kai pamato gimima. Durneles!   ATSAKYTI
Aldonai. 2020-02-28 20:19:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Tai nereikia su debilais susilaukti vaiku. Plius nieks galvos prie pyzes nekiša tu durna kaimiete  
Visos 2020-02-29 15:33:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
šitos ne su debilais susilaukę, greitai išsiskiria, nes tie ne debilai užknisti betikslių reikalavimų mauna pas kitas. Ir nerūpi jiems nei vaikai, nei gimdančios katės   
Moteris 2020-02-28 19:11:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Ir gimdėm ir operavomės be vyrų, ir viskas gerai, nebūkit išlepusios mažiau kniaukit   ATSAKYTI
2020-02-28 20:57:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
1000% PRITARIU JUMS  
jop 2020-02-29 04:41:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
tai ir gimdyk taip, as noriu kitaip , tad mano teise yra auksciau nei beprociu koronos virusu bailiu   
Tomas 2020-02-29 21:38:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Tikrai taip.Tikrai kvaišos rėkia,kad per epidemiją temptis visą šeimą į gimdyklą.Susirgt negi nori.Tikros barbės  
Laura 2020-03-01 13:13:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tos super bobos nebežino ko nori.Nuo senu senovės gimdymas buvo moterų reikalas.Vyrai neiškente visokių reikalavimų ir bėga nuo tokių .  
Vb 2020-02-28 19:02:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Pasaulio pabaiga!!! 3vaikus be vyro pagimdziau ir nėra ko jiems ten prakaituot šalia.Tegul buityje daugiau padeda sugrįžus,negu didvyriu jaučiasi gimdęs kartu.   ATSAKYTI
Mama 2020-02-28 18:48:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Pries 30 metu atlikus cezario operacija gime mano dukryte, man buvo 16a 14 dienu praleidau ligonineje tik su ja, pats puikiausias laikas pabut su naujagimiu, ir naujagimui su mama, medicinos darbuotojai ir tais laikais buvo nuostabus!!! Jokio streso neisgyvenau...buvau tik as ir mazyle...   ATSAKYTI
Mama 2020-02-28 18:48:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Pries 30 metu atlikus cezario operacija gime mano dukryte, man buvo 16a 14 dienu praleidau ligonineje tik su ja, pats puikiausias laikas pabut su naujagimiu, ir naujagimui su mama, medicinos darbuotojai ir tais laikais buvo nuostabus!!! Jokio streso neisgyvenau...buvau tik as ir mazyle...   ATSAKYTI
vaida 2020-02-28 18:41:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Mejuokinkite supermamytes
As noreciau,kad ne tik mano ir juo labiau kiti svetimi vyrai trainiotusi akuseriniame skyriuje kai yra tokia situacija
Ne kad trecia diena gimdot, o viena syki per desimtmeti kaip nors istversit! Neatsakingos esat ir egoistes.Fu..   ATSAKYTI
Komentatoriams 2020-02-28 23:52:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-14
Kokie jūs liūdni žmonės iš tikro. Labai gaila, kad jūs bobos tekėjot už alkašų, skystablauzdžių ir šiaip nevykėlių, kad net nesuvokiat, kad vyrui vaiko gimimo džiaugsmas irgi yra labai svarbus ir jis nori tame dalyvauti. Ir čia ne moters silpnumas, tai yra didelis įvykis šeimoje, kuris abiems vienodai svarbus. O jums atrodo tik moteris skausmuose, o vyras atsipūtęs sėdi gimdymo metu? Neįsivaizduojat, kad vyro akys moteriai gimdymo metu suteikia stiprybės, o vyrui nukirpti virkštelę yra pasididžiavimas? Pagelbėti moteriai pirmąją naktį ir kartu mokytis rūpintis naujagimiu irgi manot ištižimas? Laikai pasikeitė, dabar abu lygiagrečiai vaikus augina, o ne numeta vaiką, nes čia moters darbas. Rykit savo nuodus ir grįžkit prie puodų.   
Ta pati 2020-02-28 18:04:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Nejuokinkit žmonių,anksciau vyru neleido prie gimdymo ir viskas buvo super,aš net nenorėčiau kad mano vyras visa tai matytų ...dabar pačios nori vyram rodyti kaip iš pyzdos vaikas išeina- ir daro tragedijas ...   ATSAKYTI
Jūratė 2020-02-28 17:46:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Gimdėm visos be vyrų ir nemirėm, dabar jau be vyro nepagimdys. Juk vis tiek ne vyrui, o moteriai teks visas skausmas ir darbas, taip kad neverkit. Per daug prisiskaitot tų feisbukų ir nebežinot kai išsidirbinėti   ATSAKYTI
Est 2020-02-28 22:40:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Oho, vargšė tu, jeigu tau visas vargas, darbas ir panašiai. Užuojauta. Mažiau gal susireikšmint reikia  
Too 2020-02-28 22:43:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Užuojauta tau, jeigu visas darbas tenka. Mažiau gal susireikšmink  
Janina 2020-03-01 19:21:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dabar jaunimas nežino kaip įsidarbinti moteris turi turėti paslėpto zaviasio tada ir savo mylimam vyrui busit įdomesnė kada bus užslėpta moteriškumo busit idomesnes  

Top Video

Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
REKLAMA
Ligoninė (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Ne dienomis, o valandomis augantis pacientų nepasitenkinimas, blaškymasis negalint patekti pas gydytojus, mėnesiais nusitęsusios eilės, lėtinių sveikatos problemų malšinimas ...
Santaros klinikų medikai (nuotr. Vidmanto Balkūno)
Dėl koronaviruso ligoninėse gydomi 58 pacientai, iš jų reanimacijos skyriuose – du, antradienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). „Ligoninėse šiuo metu ...
(nuotr. Scanpix)
Nuo šiol pacientams, kuriems teikiamos vadinamosios dienos stacionaro paslaugos, t. y. kai ryte žmogus atvyksta į gydymo įstaigą, kur jam atliekamos procedūros, teikiama ...
Asociatyvi nuotr. (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad poliklinikose grupiniai medicininės reabilitacijos užsiėmimai, tokie kaip kineziterapijos ir ergoterapijos užsiėmimai, ...
Aurelijus Veryga (nuotr. Fotodiena.lt)
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigia nesuprantantis, kokiu būdu gydytojams gali mažėti atlyginimai, jeigu gydymo įstaigoms skiriamos didesnės lėšos nei ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų