Lietuvos Nepriklausomybės jubiliejui paminėti – renkame 30 iškiliausių asmenybių

Prieš 30 metų mūsų valstybės istorijoje įvyko ypatingai reikšmingas įvykis – Atkuriamasis Seimas paskelbė apie Lietuvos valstybės Nepriklausomybės atstatymą. Lietuva, nusikračiusi 50 metų slėgusių sovietinės okupacijos pančių, per tris dešimtmečius pasiekė stebėtiną ekonominį ir socialinį proveržį bei įsiliejo į pasaulinį kontekstą kaip visavertė moderni demokratinė valstybė.

Andrius Tričius

Dideliu iššūkiu buvo modernios, demokratiškais pagrindais pagrįstos įstatyminės bazės sukūrimas, prie kurio daugiausiai prisidėjo laisvuose rinkimuose išrinktas Seimas. 

BALSUOTI GALITE ČIA.

Ypatingu pasiekimu ir vertybe mūsų valstybei turėtume laikyti Lietuvos narystę NATO. Būdami šio aljanso nariais užsitikriname savo saugumą ir kartu įnešame svarų indėlį, gindami kitų šios organizacijos narių laisvę, saugodami bendrą palikimą ir civilizaciją, vadovaujantis demokratijos, individo laisvės ir įstatymo viršenybės principais. 

REKLAMA

Atsiskiriant nuo Sovietų sąjungos kai kam kėlė nerimą mūsų šalies kultūros ir sporto ateitis. Abejota, ar tokia nedidelė valstybė kaip Lietuva išliks tarptautiniame kontekste šiose srityse kaip visavertė partnerė. Šiandiena rodo, kad tokios abejonės buvo visai nepagrįstos. Mūsų kultūros ir sporto pasiekimai įvertinti pasauliniu mastu ir jais galime didžiuotis. 

Džiugina mūsų mokslininkų laimėjimai. Lietuvos tyrėjų darbai yra svarus pasaulinio mokslo lobyno indėlis. 

Per tris Nepriklausomybės dešimtmečius įspūdingo proveržio pasiekta ir ekonomikoje, ką didele dalimi lėmė ir Lietuvos narystė Europos Sąjungoje. Galima teigti, kad Lietuvos žmonės per visą valstybės istoriją negyveno taip gerai, kaip dabar. 

„Vertindami Nepriklausomos Lietuvos nueitą kelią aiškiai suprantame, kad jį įveikė konkretūs žmonės savo pasiaukojamu darbu ir tarnyste savo tėvynei. Tai konkretūs vardai ir veidai, kuriuos žinome, gerbiame ir kuriais didžiuojamės. Tačiau privalome juos garsiai įvardyti ir viešai skelbti. Jie to nusipelnė. Todėl mūsų valstybės Nepriklausomybės jubiliejaus išvakarėse nusprendėme inicijuoti socialinį projektą – per 30 metų labiausiai nusipelniusių trisdešimties Lietuvos žmonių rinkimus“, – sako nišinių peilių gamintojo „TRC KNIVES“ vadovas Andrius Tričius. 

Peilio nuotrauka

Unikalių, aukščiausios kokybės  lietuviškų peilių gamybos įmonė Lietuvos Nepriklausomybės 30-mečiui specialiai pagamino lietuviška atributika papuoštus peilius, kuriais ir apdovanos 20 apklausoje išrinktų labiausiai Lietuvai nusipelniusių asmenybių. „TRC KNIVES“ jau išrinko 10 iškiliausiųjų. Tai Lietuvos persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys, pirmasis faktinis atkurtos Nepriklausomos Lietuvos vadovas, profesorius Vytautas Landsbergis, Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus,  Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, pirmasis krašto apsaugos ministras Audrius Butkevičius, Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo akto signatarė, krašto apsaugos ministrė, kuriai vadovaujant Lietuva įstojo į NATO, Rasa Juknevičienė, istorikas, profesorius, atradęs Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo akto originalą Liudas Mažylis, Lietuvos televizijos žurnalistas, laidų vedėjas, prodiuseris Edmundas Jakilaitis, partizaninio judėjimo dalyvis, politinis kalinys Juozas Jakavonis-Tigras, Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys. 

„Siūlome jūsų verdiktui 50 asmenybių Lietuvai nusipelniusių krašto apsaugos, politikos, mokslo, kultūros ir sporto srityse. Kviečiame balsuoti už iškiliausius. Jei sąraše nėra to, kuris jūsų nuomone verčiausias pagerbimo ir apdovanojimo, prašome jį įrašyti“, – balsuoti ragina A. Tričius.


Rašyti komentarą...
S
Sara
2020-02-27 22:46:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kodėl siūlomi, tokie nevykę politikai ? Kur Prezidentai, Sąjūdžio veikėjai ? Nepriklausomybės kūrėjai ?
Atsakyti
0

D
Džiaugiuosi ideja
2020-02-27 20:40:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Eimontas Nekrošius, Andrius Mamontovas, Vytautas Kernagis, Arvydas Sabonis ir dar daugybė kitu
Atsakyti
0

P
Patriote
2020-03-04 09:33:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Zinomiausi pasaulio lietuviai yra Maciunas ir J.Mekas. Bent jau meno terpeje, juos zino visi.
O slyksciausias visu dvaro korumpuotu zurnaliugu vadas jakilaitis. Sazines tai jisai tikrai neturi, kaip ir jo kvieciami tie patys "pasnekovai". Dar kalba apie morale, kai pats 20000 tukst. nusvilpe ir susiremontavo skverna. Ir ju parsidavusiu dvaro zurnaliugu visa goveda : tapinas, valatka, ramanauskas,miliute, pumprickaite su priesaky Lrt vad. budriene ir kylancia "politikos" zvaigzdute urbonaite, kurios giminystes rysiaias susije su jukneviciene...
Todel siulau pagerbti tuos zurnalistus, kurie dirba saziningai, drasiai ir Lietuvos zmonems. Tai gali buti R.Janutiene, V.Vasiliauskas, A. Rusteika ir kt., kuriu nereklamuoja propagandine TV. Aisku, tik laikas sudestys viska i vietas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų