Rasa Rasimaitė – 30-metė ūkininkė, kuri svajoja, kad vieną dieną sės prie traktoriaus vairo ir kartu su kitais darbininkais nuo ankstyvo ryto iki pat saulės laidos praleis dirbdama žemę. Nors nuo ūkininkavimo ją bandė atkalbėti mokytojai, o vyrai išsigąsta moters meilės traktoriams, tačiau dėl to Rasa nė kiek nenusimena.

Ūkininkė Rasa Rasimaitė (nuotr. asm. archyvo)

Ūkininkė Rasa Rasimaitė (nuotr. asm. archyvo)

Ūkio darbus Rasa matė nuo mažens, mat jos tėtis ūkininkauja jau daugiau nei 20 metų. Kai jai suėjo 14 metų, penkerius ar šešerius metus vasaromis dirbo grūdų sandėlyje, kur ji suprato du dalykus. Pirma – jai labai patiko augalininkystė ir technika. Antra – ji jautėsi atradusi savo vietą.

„Kai gyveni kaime, kiekvienas vaikas turi darbų, pavyzdžiui, bulvių kasimas ar šieno tvarkymas. Bet aš nelaikau to prisilietimu prie ūkio, nes tai tiesiog kaimo kasdienybė. Pirmoji tikra pažintis buvo grūdų sandėlyje.

Man teko sverti grūdus, matuoti drėgmę, vesti apskaitą. Grūdų sandėlyje praleisdavau po 2 vasaros mėnesius. Per dieną pradirbdavau 10-12 valandų, o kartais net 16. Supratau, kad tas darbas yra sunkus ir ilgas, bet manęs tai neatbaidė, o kaip tik įtraukė dar giliau“, – pasakoja Rasa.

REKLAMA

Stereotipų griovimas

Moteris pasakoja, kad paauglystėje dažnai leisdavo laiką dirbtuvėse ir angaruose, darbininkų draugijoje. Jie dažnai pasiimdavo ją į laukus pasižiūrėti, kaip dirbami laukai.

„Man tai buvo pats geriausias laisvalaikis ir net prieš abitūros egzaminus aš buvau grūdų sandėlyje su darbininkais, kai jie virino naujus bokštus“, – juokiasi ji.

Rasa sako, kad jai visą laiką tekdavo aiškinti bendraklasiams ir mokytojams, kad traktoristai jau seniai nebėra prasigėrę kaimo darbininkai, o jais gali būti ir jauni, išsilavinę žmonės.

„O tai, kad myliu ūkį nieko nestebino – mano tėtis ūkininkas, tad visi tai priėmė, kaip savaime suprantamą dalyką. Vėliau, kai pradėjau studijuoti Vilniuje, gyvenau Vokietijoje ar dabar žmonėms yra keista, kad suaugusiai moteriai patinka traktoriai, kad ji būna angaruose, kad turi darbinį kombinezoną ar gali pati įsipilti į automobilį radiatoriaus skysčio“, – šypteli Rasa.

Ūkininkė Rasa Rasimaitė

Ūkininkė Rasa Rasimaitė

Pasidavė spaudimui

Nors visą laiką Rasa svajojo apie žemės ūkį, tačiau atėjus laikui rinktis studijas, keliai ją nuvedė į Vilniaus universiteto filologijos katedrą. Čia moteris mokėsi vokiečių filologijos. Šį jos sprendimą nulėmė vienas pokalbis su mokytoja.

„Tai buvo labai juokingas momentas, nes aš iš tikrųjų jau mokykloje svarsčiau galimybę stoti į agronomiją arba žemės ūkio technikos inžineriją, bet lietuvių kalbos mokytoja pasikvietė pokalbiui ir pasakė, kad šimtukininkai nestoja į žemkę.

Tuo metu pasidaviau impulsui, nors jau tada žinojau, kad mano vieta žemės ūkyje ir man labiau norisi dirbti ten, o ne mokykloje ar biure“, – atvirauja ji.

REKLAMA

Moteris baigė pasirinktas studijas, o kurį laiką netgi gyveno Vokietijoje. Tačiau ji grįžo į savo kelią ir šiuo metu Vilniaus kolegijoje studijuoja agroverslų technologijas.

„Vokiečių kalba man tikrai nepamaišys – ji netgi padeda ypač turint omenyje tai, kad mes perkame techniką iš vokiškai kalbančių partnerių. Porą metų buvau nukrypusi nuo to kelio, kuriuo norėjau eiti, bet jau grįžau į jį“, – šypteli.

Gąsdina vyrus

Moteris teigia, kad ją traukė ir traukia vakarėliai, o tai, kad ji dirba ūkyje, tikrai nereiškia, kad jos draugai vien tik darbininkai. Kartu su bendraamžiais ji mėgsta ir vakarėlius, ir nueiti į teatrą ar koncertus.

„Mano laisvalaikis yra labai įprastas mano amžiaus žmogui. Dažnai po dienos darbų dar galiu kažkur išvažiuoti naktį pabūti su draugais. Labai mėgstu skaityti. Domiuosi Lietuvos partizanų istorija.

Taip pat dar turėjau mintį prisijungti prie Šaulių sąjungos, tačiau tam trūksta laiko. Norėčiau dar išsilaikyti sunkvežimio teises, bet dabar, net ir studijoms trūksta laiko. Sportuoju“, – apie savo laisvalaikį pasakoja ji.

Kalbėdama apie vyrus, Rasa juokiasi. Tikrai yra vyrų, kurie išsigąsta jos pomėgio ūkininkauti. Yra pasitaikiusių ir situacijų, kai sužinoję, ką Rasa veikia laukuose, kad ieško kviečių laukuose piktžolių, vyrai nustodavo bendravę. Tačiau  ji dėl to nė kiek nesijaudina, nes žino, kad galiausiai atsiras tas, kurio tai negąsdins.

Ūkininkė Rasa Rasimaitė

Ūkininkė Rasa Rasimaitė

„Aš nesu desperatiška, kad man reikėtų kažkokio pripažinimo. Kartais pradėjus bendrauti pamatai, kad vyrai supranta, kas yra tas „fergiusonas“, net jeigu ir patys tuo neužsiima, bet žino. O tie, kuriems juokinga, kad merginai patinka traktoriai atsisijoja patys“, – sako ji.

REKLAMA

Romantiška ūkio pusė

Socialiniame tinkle „Instagram“ Rasos slapyvardis yra „Aš fergiusonas ir sėjama“. Paklausus apie jo reikšmę ji tik nusijuokia, tačiau paaiškina, kad anksčiau jų ūkyje buvo trys „Massey Fergusion“ traktoriai.

„Sėjos darbai yra patys svarbiausi. Į juos išvažiuodavo pats didžiausias „Massey Fergusion“  traktorius, nes tam reikalingas didelis žemės ūkio padargas – sėjamoji. Man šitas traktorius su sėjamąja yra kažkas nerealaus: jis toks milžiniškas, gražus, galingas. Tiesiog atima visas jusles.

Kiti padargai irgi yra įspūdingi, bet man patinka tai, kad nuo sėjamos viskas prasideda. Ji tarsi tas kertinis akmuo. Tai labai simboliška. Iš tikrųjų ir įprasmina viską, kas man patinka ūkyje – galia, technika, gamta“, – aiškina ji.

Be to, ji atskleidžia, kad net du tokie traktoriai kaip tatuiruotės yra nugulę ant jos kūno.

„Aš labai romantizuoju ūkį. Žinau, kad čia yra labai daug sunkaus darbo, čia yra dulkės, chemija. Galų gale, dideli, o kartais ir pikti galvijai. Bet aš vis tiek visus darbininkus, kurie pas mus dirba labai vertinu, ir laikau juos vieninga komanda. Man jų išvažiavimas į laukus vis dar yra labai romantiškas, kai jie išvažiuoja ir grįžta saulei leidžiantis. Aš matau tokį istorijos šydą, kurį pati ir susigalvoju“, – sako ji.

Ūkininkė Rasa Rasimaitė

Ūkininkė Rasa Rasimaitė

Svajoja vairuoti traktorių

Šiuo metu Rasa ūkyje dirba administracinį darbą – tvarko dokumentus, bendrauja su žmonėmis, taip pat yra atsakinga už mėsos pardavimus, augalų apsaugos produktų registravimą, veža atsargines dalis, o kartais jai tenka sėsti už frontalinio krautuvo vairo.  Jų šeimos ūkį įkūrė Rasos tėtis ir jis dabar apima daugiau nei 1000 hektarų, kuriuose auginami javai, rapsai ir laikomi mėsiniai galvijai.

REKLAMA

„Aš taip pat turiu ūkininko pažymėjimą ir esu registruota ūkininkė. Mane labiausiai traukia žemės dirbimo darbai. Aš labai noriu išmokti juos dirbti ir įvaldyti techniką, priimti sprendimus, stebėti situaciją ir žinoti, ką turiu daryti.

O iš tų dalykų, kuriuos darau, man labiausiai patinka keisti piemens akumuliatorius galvijų ganyklose. Tada jaučiuosi  tokia stipri, kai nešioju sunkius akumuliatorius, juos prijungiu ir jie veikia! Labai gerai jaučiuosi. Ateinančią vasarą stengsiuosi daugiau prisidėti ruošiant pašarus ar dirbant žemę, tai vis dar yra mano svajonė, po truputį derinamės, kad atsirastų laiko mane pamokyti ir galėčiau prisidėti pati“,  – sako ji.

Dabar jų šeimos ūkyje darbų tempas yra šiek tiek aprimęs, nes visi darbai yra susiję su sezonu. Nuo kovo iki rugsėjo ar net spalio vidurio darbo dienos yra labai ilgos – kartais tenka traktorius parvaryti tamsoje. Dabar traktoriai jau stovi angaruose, o ūkyje daromi darbai, kurių nesuspėjo atlikti vasarą.

Džiuginta
2020-01-13 19:55:47
Džiaugiuosi, kad jautiesi ,,savo rogėse''! Šaunuolė!
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
MR 2020-01-16 10:57:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
SVAJONIŲ MOTERIS (be sarkazmo). Dabar vyrai turi būti sponsoriai. Ta kryptim eina dauguma merginų. Žurnalistai tikisi savo straipsnio aukšto reitingo. Meilė (žmogui) ir aistra (kad ir traktoriam) nėra tas pats. Turiu universiteto diplomą ir...kas iš to. Mąstantis žmogus LT pavojingas. Suprantu, GERBIU, Rasą, netgi    ATSAKYTI
Marius 2020-01-15 20:21:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Svarbiausia būt savo rogese.    ATSAKYTI
Aero 2020-01-15 18:29:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gyvenam su zmona Vokietijoj.Dirbam savo darbus visiskai nesusijusius su zemes ukiu.Bet gyvenam kaime pas ukininkus.Ismokom su zmona vairuoti tuos JohnDierus.Kartais musu papraso pagalbos.Pvz. mano zmona kelis kartus trauke is klampynes kitus traktorius.O Lietuvoj ir Vokietijoj mano zmona daug kas laiko issipusciusia poniute ir t.t.O dirba biure,lanko fitnesa,sportuoja ir be abejo grozio salonus.Nebe tie laikai ir poziuris i moteru darba turi keistis.Saunuole Rasa!
   ATSAKYTI
Jonas 2020-01-15 00:21:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Susireiksminus panelyte fantazuotuoje.tokius parazitus apmokestini reike.virs1000.h valdo hemikalizuotus grudus augina del didesnes naudos nuodija zmones parazitai tus varksus baiget is savo gimtu namu isvarineti susigrobe jiu zemes o tu bednesniu vaikai turi emigruoti jiem vietos nera.nes kaip rasytes tevelis tokie zmones supirko zemes is paramu acigave.o vardenen nieko nekliuvo tik varkas su supuvuseis traktoriais.nes smulkiujiu nereme tik dab 15.stuku kaip paguoda galigauti.pasikeisti sena lauza.traktoriu y truputi naujesny lauza ponu nuvazioto.ce karo reike.tie revoliucija padaro   ATSAKYTI
Marius 2020-01-15 20:24:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kas tau Jonai trukdo dirbt ta stuka ha, nereikejo miegot, o dirbt niekas per viena diena nepasidaro, ko cia myzi. Atsisedes  
Svajūnas. 2020-01-14 16:52:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Šaunu, kad nebijo žemės ūkio, kad nebėga iš gimtinės. Šiais laikais Rasa reikia didžiuotis.    ATSAKYTI
Jūratė 2020-01-14 12:47:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Linkiu jūsų šeimai stiprybės ir dievo palaimos   ATSAKYTI
Kas darosi už Lietuvos rybu 2020-01-14 08:36:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Lietuvos žmonių mąstymas labai siauras dar posovetinis, pvz. Olandijoje, Belgijoje ir pan. ten normalus dalykas, kai moteris vairuoja traktorių, fura ar kokia kita agro transportą.   ATSAKYTI
tatuiruotė 2020-01-13 20:52:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Gaila, bet pasmerkta būti "mergaite" iki gyvenimo pabaigos. Vyrai bijo ne jos darbo, bet esamų tatuiruočių, nes jos daug ką pasako.   ATSAKYTI
T. 2020-01-14 06:15:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kokie mes susireikšminę... jaigu jai patinka tai tegu ir turi, ne mūsų teisė smerkti kitą žmogų dėl jo asmeninio pasorinkimo  
Mergaite 2020-01-13 20:24:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Turiu drauge kuri taip pat mėgsta tokius ūkio darbus ir taip pat dirba su tokia tehnika , tikrai ne viena pana Lietuvoj yra. Tik ji labiau tiktu būti namų šeimininke nei prie traktoriaus vairo sedeti. Bet visokiu yra visokiu reikia , taip įdomiau gyventi :)   ATSAKYTI
Rasele, 2020-01-13 20:14:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
TAVO POMĖGIS, TAVO DARBAI,tavo norai yra tavo gyvenimas.
Aš tau svetima , nepažįstama bobulė ,net esu promočiūtė , bet noriu tau pasakyti : vyrai, kurie tavęs bijo, ar juokasi , jie yra liurbiai, tikrai. silpnesni vyrai bijo stiprių moterų ir tokie tegul eina.....savo keliu.
O tu darbšti, graži panelė sutiksi sau skirtą. Nuo likimo nepabėgsi.   ATSAKYTI
M 2020-01-15 20:28:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mazai vyru yra kurie gali dirbti ukio darbus, todel dirbt padeda zmonos, nes darbininkai nuostoliu tik pridaro.   
Džiuginta 2020-01-13 19:55:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Džiaugiuosi, kad jautiesi ,,savo rogėse''! Šaunuolė!    ATSAKYTI
Vestina 2020-01-13 19:53:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Vapse px   ATSAKYTI
Močiutė 2020-01-13 19:45:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Šaunuole Rasele,sekmes ir toliau,džiugu,kad myli žeme   ATSAKYTI
mausas 2020-01-13 19:28:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
sita mergaite labiau panasi rasina,o ne rasa,todel ir limpa prie tehnikos   ATSAKYTI

Top Video

Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
DABAR RODOMA
Moteris nežinojo, ko imtis: jos automobilyje – nemalonus radinys
DABAR RODOMA
Žiauriai nužudytos 17-metės sesuo prabilo apie lemtingus įvykius: atskleidė neviešintų detalių
DABAR RODOMA
Kamera užfiksavo mistinį vyro dingimą: spėlioja, kas ten galėjo būti
DABAR RODOMA
Paprasta diena Rusijoje: įvykiai parduotuvėje paplito visame pasaulyje
DABAR RODOMA
Milijonus sužavėjo gudrybė, padėsianti nulupti virtą kiaušinį akimirksniu
REKLAMA
Policija Vygintas Skaraitis/Fotobankas
Girdėdami naujienas apie prekybą žmonėmis daugelis nė neįsivaizduoja, kaip iš tiesų žmonės tampa aukomis. Iš tikrųjų šiai lemčiai jus pasmerkti gali ir pažįstamas, kuris siūlo ...
Plintanti informacija apie pagrobtą mergaitę – melas: pateikė įrodymus
Lietuvoje nerimsta kalbos dėl galimai Vilniuje, Karoliniškių mikrorajone, pagrobtos mergaitės. Dėl šio įvykio ant kojų sukeltos ne tik visos tarnybos, bet kasdien atsiranda ir ...
Visą Lietuvą ir toliau drebina istorija apie galimai pagrobtą mergaitę Karoliniškių rajone (tv3.lt fotomontažas)
Visą Lietuvą ir toliau drebina istorija apie galimai pagrobtą mergaitę Karoliniškių mikrorajone. Kol policija imdamasi visų priemonių, siekia surasti bent menkiausias ...
Vilniuje didžiulės policijos pajėgos ieško pagrobtos mergaitės (nuotr. Broniaus Jablonsko)
Trečiadienio vakarą ne tik Vilnių, bet ir visą Lietuvą supurtė baisi žinia apie galimai Karoliniškių mikrorajone pagrobtą mergaitę. Iki šiol keliamos įvairios versijos dėl šio ...
Galimo mergaitės pagrobimo vietoje dirba policijos pareigūnai (nuotr. Broniaus Jablonsko)
Trečiadienio vakarą ne tik Vilnių, bet ir visą Lietuvą supurtė baisi žinia apie galimai Karoliniškių mikrorajone pagrobtą mergaitę. Iki šiol keliamos įvairios versijos dėl šio ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
DABAR RODOMA
Moteris nežinojo, ko imtis: jos automobilyje – nemalonus radinys
DABAR RODOMA
Žiauriai nužudytos 17-metės sesuo prabilo apie lemtingus įvykius: atskleidė neviešintų detalių
DABAR RODOMA
Kamera užfiksavo mistinį vyro dingimą: spėlioja, kas ten galėjo būti
DABAR RODOMA
Paprasta diena Rusijoje: įvykiai parduotuvėje paplito visame pasaulyje
DABAR RODOMA
Milijonus sužavėjo gudrybė, padėsianti nulupti virtą kiaušinį akimirksniu
Krauju paženklintas vakaras Šiaulių rajone – BMW vairuotojas mirtinai partrenkė žmogų
DABAR RODOMA
Krauju paženklintas vakaras Šiaulių rajone – BMW vairuotojas mirtinai partrenkė žmogų
DABAR RODOMA
Rasta vieta Garliavoje, kur slepiant žiaurų nusikaltimą užkasta auka
DABAR RODOMA
Policija apie ieškomos mergaitės bylą: įvykis buvo, pagrobimo – ne
DABAR RODOMA
Pareiškus įtarimus prabilo „Grigeo Klaipėda“ generalinis direktorius
DABAR RODOMA
Prabilo ir į kariuomenę pašaukta Londone gyvenanti Zofija
DABAR RODOMA
Į pasiūlymą mažinti amžių į Seimą lietuviai žiūri skeptiškai
DABAR RODOMA
Politinėje padangėje toliau verda aistros: susitiko Nausėda ir Karbauskis
DABAR RODOMA
Maisto reformos neveikia: iš ligoninių plūsta pacientų nuotraukos
DABAR RODOMA
Šimašius įvardijo sritį, kurioje Vilnius yra čempionas visoje Europoje
DABAR RODOMA
Nufilmuota, kaip pasienyje su Rusija sunaikintas pavojingas sprogmuo
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų