Iš Marčėnaitės lūpų – jautrūs žodžiai apie mirusį tėtį

Liūdna žinia menininkės Nomedos Marčėnaitės šeimoje. Eidamas 82-uosius metus šeštadienį po sunkios ligos mirė Lietuvos rašytojų ir žurnalistų sąjungų narys, istorikas, pedagogas Rimantas Marčėnas, pranešė Lietuvos rašytojų sąjunga.

Nomeda Marčėnaitė (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Garsi moteris socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo itin jautria žinute apie tėčio išėjimą ir nebaigtus darbus. Taip pat paskelbta, kur bus galima atsisveikinti su vyru.

„Prieš porą metų per tėvo/tėčio jubiliejų buvo skaitomos būsimo jo romano ištraukos. Pabaigti dar vienos knygos nespėjo, bet buvo akivaizdu, kad jis jau pradėjęs dėlioti savo gyvenimo reziumė.

Pabaiga atėjo greičiau nei tikėtasi, bet neabejojam, kad tėvas tikrai jautėsi save realizavęs per kūrybą, didžiavosi karjera, didžiavosi ir mumis – viena gražia, kita protinga... Spėkit, kuri yra kuri.

Mes labai dėkingos visiems, kurie padėjo, kai labiausiai reikėjo – kai kartais jautėmės sutrūkinėjusios medicinos pagalbos įkaitėmis ar net aukomis.

Mes pakovojome ir tėtis pakovojo, bet dar tada, kai kalbėjo, spėjo pakartot, ką sakydavo pastaruosius 40 metų – nenorėčiau gulėti ir tik egzistuoti. Išeiti beveik taip ir pavyko.

Dabar atsisveikinsime. Norėtųsi kuo ramiau, su jūsų palaikymu mintimis, šio atsisveikinimo proga mums visiems prisimenant šalia esančius gyvuosius."

Atsisveikinimas su R.Marčėnu vyks Kaune, S. Žukausko 3B, 2 salė.

Rugsėjo 10 d., antradienį, lankymas 16.00 - 21.00, rugsėjo 11 d. lankymas nuo 9.00, urna išnešama 13.30.

REKLAMA

Laidojama bus Petrašiūnų kapinėse, Rašytojų kalnelyje. Džiaugsimės, jei pagerbsite tėtį vienu žiedu.

 

 

 

Marijampolėje gimęs rašytojas per daugiau kaip penkis kūrybos dešimtmečius parašė keliolika recenzijų apie lietuvių prozininkų knygas, kelias dešimtis publicistinių ir mokslinių straipsnių, išleido devynias knygas, buvo poros stambių monografijų ir enciklopedinio pobūdžio leidinių bendraautorius.

1985 metais R. Marčėnas tapo leidyklos „Vaga“ Pirmosios knygos konkurso nugalėtoju (Išrinktoji gentis: apysaka ir apsakymas), 2010 metais pelnė Jono Marcinkevičiaus literatūrinę premiją už istorinį romaną „Sosto papėdėje“.

R. Marčėno akademinė ir kūrybinė veikla įvertinta ir rašytojo namais tapusiame Kaune: 2008 metais už istorinį romaną „Karūnos spindesio apakinti“ (2007) jam įteikta Kauno rašytojų Vieno lito premija, 2012 metais – Kauno miesto savivaldybės III laipsnio Santakos garbės ženklas, 2017 metais – Kauno miesto burmistro Jono Vileišio pasidabruotas medalis.


Rašyti komentarą...
L
Laimute Jureviciene
2019-09-09 17:05:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Buvo puikus destytojas,universitete deste Lietuvos istorija,gyveno mano kaimynysteje,daznai susitikdavom senamiestyje,puikiai atsimindavo net mergautine pavarde ,uzuojauta dukroms
Atsakyti
0

P
Petras
2019-09-10 09:18:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
.Amžinos ramybės gražiai gyvenimą nugyvenusiam Vyrui. Nieko nėra amžino, visur vyksta pusiausvyra gamtoj.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų