Jolantos namuose – šakočių rojus: jų trokšta šimtai lietuvių

Vilkaviškio rajone, Žynių kaime, gyvenanti Jolanta Šiugždienė net 36-erius metus dirbo pardavimo srityje. Visą šį laiką ji giliai širdyje nešiojosi svajonę vieną dieną įkurti savo kepyklėlę ir užsiimti mylimiausia veikla – šakočių kepimu. Prieš šešerius metus moteris ryžosi įgyvendinti šią savo svajonę, o dabar jos šakočiai tapo bene populiariausi visoje Lietuvoje.

Jolantos gamintus šakočius pamėgo lietuviai iš viso pasaulio (nuotr. asm. archyvo)
12

Dar prieš šešerius metus Jolanta Šiugždienė net nebūtų pagalvojusi, jog ji turės pakankamai drąsos palikti ilgus metus dirbtą darbą ir įgyvendins savo seną svajonę.

(12 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Jolanta gamina šakočius pagal 100-metį receptą

Tačiau pastūmėta vienos savo draugės, apsupta artimųjų pagalbos ir palaikymo, šiandien moteris galėtų pasididžiuoti ne tik bene skaniausiais šakočiais visoje Lietuvoje, bet ir nuosava savo kepyklėle, įkurta namuose.

Vaikyste dvelkiantys krikšto mamos šakočiai

Šakočių kepėja Jolanta dar dabar prisimena savo krikšto mamos iškeptų šakočių kvapą. Dar vaikystėje ji kartu su mama aplankydavo savo tetą, kartu su ja kepdavo šakočius įsimintinoms šventėms ar progoms.

„Mūsų namuose visada būdavo galima rasti šakotį. Man jau tuomet tai atrodydavo labai įspūdingas, gražus užsiėmimas. Visą laiką stebėdavau gaminimo procesą, padėdavau mamai ir tetai. Aš giliai širdyje žinojau, kad juos kada nors kepsiu ir pati. Tik taip gavosi, jog šią savo svajonę įgyvendinau visai neseniai“, – šypteli pašnekovė.

REKLAMA

Laikas bėgo, iš gimtojo Žynių kaimo moteris su savo vyru persikėlė į miestą, čia augino dvi savo dukreles, o pati moteris įsisuko į pardavimo sritį. Taip po truputį gyvenime įsivyravo rutina, vaikų auginimo akimirkos, o trokštamas šakočių kepimas liko svajonių sąraše.

Kepyklą įkūrė namuose

Pablogėjus moters tėvų sveikatai, šeima prieš keletą metų nutarė sugrįžti į gimtąją tėviškę. Tuometinėje darbovietėje visai netikėtai Jolantą sutiko buvusi draugė. Būtent šis lemtingas susitikimas ir pastūmėjo moterį pradėti savo verslą.

„Savo svajonę laikiau sau pati viena, niekas apie ją net nežinojo ir šeimoje. Kai grįžome į gimtinę, tuometinėje darbovietėje mane pamatė draugė, pamatė, jog esu susikrimtusi ir tik pabarė, jog greičiau eičiau iš ten. Tada aš jai atsakiau, kad tikrai eisiu, tik nežinau kaip ir kur“, – pasakoja moteris.

Nieko nelaukiant, sutikta pažįstama palydėjo Jolantą į verslo centrą, čia ji sužinojo, ką reikia daryti, norint pradėti savo verslą. Taip moteris gavo ir Europos sąjungos paramą, kadangi savo kepyklėlę moteris nutarė įsteigti ne kur kitur, o namuose.

„Mūsų kepyklėlė yra įsikūrusi namuose, šalia esančiame ūkiniame pastate. Kai tik grįžome, šis pastatas stovėjo tuščias. Dabar jis yra visas atnaujintas, įkurta kepyklėlė“, – sako ji.

Unikalus šimtametis receptas

Nutarus pradėti prekiauti lietuvių numylėtais „raguotais“ kepiniais, iš pradžių nebuvo viskas taip paprasta ir lengva. Jolanta patikina, kad prie jos verslo iš pradžių ir iki šiol prisideda visa šeima: vyras, dukros ir žentai:

„Pirmuosius kepinius dalinome draugams, pažįstamiems, bendradarbiams. Net sunku būtų suskaičiuoti, kiek kepinių išdalinome už dyką. Bet žmonės ragaudavo, pajusdavo tą tikrą skonį ir taip pradėjo grįžti pas mus. Aš labai tikėjau savo sėkme, nes tvirtai žinojau, koks yra mūsų produktas“.

Jolantos gamintus šakočius pamėgo lietuviai iš viso pasaulio (nuotr. asm. archyvo)

Jolanta iki šiol kepa šakočius pagal itin kruopščiai sudarytą šimtametį receptą. Kadangi moteris augo, matydama, kaip tokius kepinius gamina jos teta ir mama, moteris puikiai žino, kaip tobulai iškepti šakotį.

„Mano teta jų kepdavo nedaug, kadangi pati tiek prikepti nepajėgė, nors aplinkiniai ir prašydavo daugiau. Aš ir anksčiau, kai paragaudavau kitų šakočių ar net vadinamųjų naminių šakočių, niekur nerasdavau tokio skonio, kaip mano krikšto mamos keptų šakočių“, – sako Jolanta.

Pagrindinis akcentas – ragai

Dabar moteris džiaugiasi, kad išskirtinį jos keptų šakočių skonį pajaučia ir jos klientai. Jolanta drauge su savo šeima šakočius kepa pagal itin unikalų, senovinį būdą – ant lininio audeklo, įdedant daug meilės, darbo ir pastangų.

Dar vienas išskirtinis Jolantos keptų šakočių bruožas – ragai. Būtent jie yra stori, ne smailūs, kokius būtų galima pastebėti parduotuvėse. Aplinkiniai dažnai klausia moters, kaip jai pavyksta išgauti tokias vadinamųjų ragų formas, o moteris tik šypteli, kad toks talentas tikriausiai yra užkoduotas širdyje.

„Kaip žmonės mėgsta sakyti, jie visus pyragus gali išsikepti ir patys namuose, o štai šakočio jau nelabai. Reikia turėti tam specialią patalpą, kuri būti švari, tvarkinga, taip pat reikalinga ir speciali įranga kepimui. Labai svarbu atsirinkti tik kokybiškiausius ir geriausius produktus, turėti draugišką ir darnią komandą“, – atskleidžia šakočių kepėja.

Pripažinti tautiniu paveldu

Šakočius Jolanta beveik kiekvieną dieną kepa ant specialaus iešmo, todėl vienu metu pavyksta pagaminti apie 2 – 4 kepinius. Vien tik iškepti šakočius, prireikia apie trijų valandų, o taip pat dar vienos valandos ir tešlos maišymui.

Jolantos gamintus šakočius pamėgo lietuviai iš viso pasaulio (nuotr. asm. archyvo)


Rašyti komentarą...
B
Birute
2019-07-22 00:28:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jau 45 metai kai kepu naminius sakocius,ismokino sena moteriske puiki seimininke,kol ismokau teko ir sukti ranka vola,paruosti kruopsciai tesla is naminiu produktu dabar ismokinau ir savo dukra ,tuo ir dziaugiuosi kad brangioj Lietuvelej sis grozis ir skonis neisnyks,palengvejo sis menas nes elektra pagalbininke. Sekmes darbuose kuriant si skanesta.
Atsakyti
-1

a
as
2019-07-22 00:09:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tikrai tokio skanaus šakočio dar niekad nebuvau ragavusi.Tikrai verti dėmesio šakočiai.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų