10 būdų, kaip moterims atrasti daugiau laiko sau

Sutiksite, kad pandemijos metu galimų nesutarimų kiekis namuose dėl buitinių pareigų galėjo išaugti kaip niekad. Maisto produktų pirkimas, namų valymas, rūpinimasis šeimos laisvalaikiu ir pramogomis, vaikų priežiūra (įskaitant ir pagalbą vaikams atliekant namų darbus, ir žaidimus su jais) – tai buities darbai, kurie visgi dažnu atveju daugiau nugula ant moterų pečių.

Nieko keisto, kad moterys tampa vis labiau pavargusios ir piktesnės, todėl itin svarbu atsisakyti nebūtinų namų ruošos užduočių – leisti jas atlikti kitiems, o kai kurias supaprastinti, taip išmokstant skirti laiko sau.

Moterys pastabesnės smulkioms detalėms ir netvarkai negu vyrai

Britų mokslininkų atlikti tyrimai parodė, kad vyrai labiau atkreipia dėmesį į dalykus per didesnį atstumą, taip pat iškart pastebi visumą, o moterys geriau sutelkia dėmesį į detales. Tyrėjai mano, kad skirtingus tyrimų rezultatus gali lemti mūsų protėvių medžiotojų ir rinkėjų praeitis, ir jie atspindi, kaip laikui bėgant vyrų ir moterų smegenys vystėsi skirtingai, todėl iki šių dienų pastebime skirtumus tarp lyčių.

REKLAMA

Kadangi moterys yra pastabesnės smulkiems dalykams, ypatingai, kai detalės yra arti, pavyzdžiui, namuose, jos jautriau reaguoja į netvarką – į paliktą neplautą lėkštę kriauklėje, į dulkes viename kambario kampe, į ne vietoje paliktą daiktą. Tuo tarpu daugeliui vyrų lengviau nereaguoti, pavyzdžiui, į nepaklotą lovą ar nenurinktus skalbinius, jeigu visumoje, be šių nesutvarkytų ruošos darbų, namai yra tvarkingi.

Laiko taupymo būdai atliekant buities darbus

Norint sutaupyti laiko buities darbuose tereikia išmokti atsirinkti, kurie darbai jums yra esminiai, sumažinti aukštus kriterijus sau, leisti dalyvauti kitiems šeimos nariams namų ruošoje, o kad juos atlikti būtų dar smagiau – galima kai kuriuos darbus suderinti su laisvalaikiu ir paversti žaidimu.

Gudrybės, kaip supaprastinti namų ruošos užduotis ir rasti laiko sau:


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų