• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mairead Mcguire iš Belfasto, Airijos, 3-4 kartus per savaitę lankydavosi soliariume, o jei artėdavo svarbi diena, eidavo ten kasdien. Deginimosi fanatikė ilgus metus slėpė vėžinį darinį po to, kai gydytojai jai pasakė, kad „nėra ko jaudintis“.

Mairead Mcguire iš Belfasto, Airijos, 3-4 kartus per savaitę lankydavosi soliariume, o jei artėdavo svarbi diena, eidavo ten kasdien. Deginimosi fanatikė ilgus metus slėpė vėžinį darinį po to, kai gydytojai jai pasakė, kad „nėra ko jaudintis“.

REKLAMA

29 metų moteris soliariumais naudojosi 13 metų ir sustojo tik tada, kai jai buvo pranešta, kad susirgo odos vėžiu. Mairead buvo pasakyta, kad ji susirgo bazalioma, kai jai buvo 28 metai, o ji, kaip įprasta, ruošėsi į soliariumą.

Buvo pamišusi dėl įdegio

Kai 2018 metais ji pirmą kartą pastebėjo keistą darinį ant galvos, ji per daug į tai nekreipė dėmesio ir toliau naudojosi soliariumais tris mėnesius. Ji paaiškino:

„Iš prigimties turiu šviesą odą ir mėgstu būti labiau įdegusi, todėl 15 metų pradėjau naudotis soliariumais ir tapau tarsi apsėsta. Buvau tokia priklausoma, kad net nebegalėjau pasakyti, kad esu įdegusi, bet kiti sakydavo „pažiūrėk į savo odos spalvą“. Pastebėjau mažą darinį ant galvos, bet keletą mėnesių jį ignoravau ir toliau naudojausi soliariumais.“

REKLAMA
REKLAMA

Galiausiai ji kreipėsi į gydytojus, bet dviejų vaikų mama thesun.co.uk pasakoja, kad jai pasakė, jog tai tik „apgamas“. Jis buvo šalinamas keturis kartus. Mairead pridūrė:

REKLAMA

„Gydytojas jį pašalino kelis kartus užšaldydamas, bet viskas blogėjo ir darinys pradėjo sparčiai augti, skaudėjo ir kraujavo nuo menkiausio prisilietimo. Nerimavau, kad tai gali būti vėžys, bet tokios mintys nesutrukdė toliau eiti į soliariumą, nes gydytojas pasakė, kad dėl darinio jaudintis neverta.

Aš tikrai buvau sąmoninga dėl darinio, nes jis padidėjo, todėl ėmiau kitaip nešioti plaukus, kad jį paslėptų. Perkėliau juos į tą pusę, kad joje būtų daugiau plaukų.“

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau darinys tapo skausmingas ir ji 2020 metų rugsėjį nusprendė išgirsti kitų medikų nuomonę. Būtent tada ji išgirdo, kad serga vėžiu. 

Per didelis ultravioletinių spindulių poveikis yra pagrindinė odos vėžio priežastis. UV spinduliai gaunami iš saulės, taip pat iš soliariumų. „The Sun“ anksčiau pradėjo kampaniją „Mirštu dėl deginimosi“, siekdama informuoti apie soliariumų pavojų, nes tai gali padidinti odos vėžio riziką ir sukelti ankstyvą senėjimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Soliariumas (nuotr. Shutterstock.com)

Soliariumas sukėlė vėžį

Moteris buvo išsigandusi, kad neteks savo vaikų Miley-Rose (8) ir Reon (3), todėl nusprendė nebesinaudoti soliariumais. Mairead dabar įspėja apie jų keliamus pavojus, kai praėjusių metų kovą chirurgai sėkmingai pašalino vėžinį darinį. Ji sakė:

„Viskas prasidėjo nuo mažo darinuko, vėliau augo ir augo. Kai tik prasidėjo COVID-19, viskas, ką galėjau padaryti, tai nusiųsti gydytojui nuotraukas. Per mėnesį darinys išaugo dvigubai ir gydytojas pasakė, kad atrodo prastai, todėl perdavė mane specialistui, o kitą savaitę jau buvau apžiūrėta.

REKLAMA

Dermatologas sakė, kad atrodo, jog yra per daug kraujagyslių, kad tai būtų vėžys, tačiau vis tiek pašalino darinį ir pasakė, kad jie susisieks per dvi savaites, jei tai tikrai vėžys. Jie paskambino, kai buvau pakeliui į soliariumą ir pasakė, kad tai vėžys.

Aš apsiverkiau ir paskambinau mamai, kad praneščiau jai šią žinią, apsisukau ir iškart grįžau namo. Mano galvoje sukosi įvairiausios mintys – labiausiai bijojau, kad nepamatysiu, kaip auga mano vaikai.“

REKLAMA

Dermatologai nustatė, kad Mairead gumbas išaugo iki trijų centimetrų ilgio ir vieno centimetro pločio – nuo pradžios jis padidėjo trigubai. Praėjusių metų kovą ji buvo išsiųsta operacijai pašalinti vėžinį darinį ir praleido trijų valandų operaciją nemiegodama, taikant vietinę nejautrą. Ji sakė:

„Tai buvo tikrai baisu, turėjau eiti viena dėl koronaviruso, kuris dar labiau pablogino situaciją. Skausmas po operacijos buvo baisus, savaitę gulėjau lovoje ir nuo skausmo vemdavau. Ant veido liko randas ir suprantu, kad žmonės jį matys, tačiau man jis primena, kaip man pasisekė. Man taip pasisekė, kad vėžys išaugo išorėje, o ne viduje, kitaip galėjo būti daug blogiau.“

Apie laimėtą kovą prieš vėžį moteris sužinojo praėjus keturioms savaitėms po operacijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų