REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniuje ketvirtadienį duris atvėrė įspūdingas išskirtinių istorinių automobilių muziejus, kuriame galima rasti daugiau kaip 100 skirtingų transporto priemonių. Be to, su kai kuriomis iš jų važinėjo ne tik prezidentas, bet ir aukšto lygio diplomatai.

Vilniuje ketvirtadienį duris atvėrė įspūdingas išskirtinių istorinių automobilių muziejus, kuriame galima rasti daugiau kaip 100 skirtingų transporto priemonių. Be to, su kai kuriomis iš jų važinėjo ne tik prezidentas, bet ir aukšto lygio diplomatai.

REKLAMA

Pagrindinių muziejaus steigėjų Alfredo, Povilo ir Aistės Eutučių iniciatyvą duris atvėręs neeilinis, 19 amžių menančių transporto priemonių, tarp kurių galima rasti ne tik automobilių, bet ir motociklų ar karietų, muziejus pritraukė čia apsilankiusių svečių dėmesį.

O surengtame atidarymo renginyje raudoną kaspiną perkirpo ne tik šio muziejaus steigėjai, bet ir Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas, susisiekimo ministras Marius Skuodis. 

Muziejaus steigėjas Alfredas Eitutis dėkojo visiems susirinkusiems ir vylėsi, kad ši vieta papildys ne tik muziejaus lankytojų istorinių žinių bagažą, bet ir leis įvertinti to meto meninę vertę.

REKLAMA
REKLAMA

„Šiandien yra ta diena, kada visus pakvietėmė į muziejų, o ne garažą. Mūsų pagrindinis siekis ir noras yra tas, kad kiekvienos kartos atstovas, atėjęs į čia, pamatytų tai, kas jam įdomu, svarbu, į transporto priemonę žvelgtų kaip į žmonių, dizainerių sukurtą skulptūrą, meno kūrinį.

REKLAMA

Viliamės, kad kiekvienas supras, jog, žvelgdami į transporto priemonę, galime pamatyti tam tikras istorines aplinkybes – būtent tai, kas yra susiję su Lietuvos ar viso pasaulio istorija.“ 

Alfredo sūnus P. Eitutis teigė neabejojantis, kad kiekvienas žmogus, įžengęs į istorinę erdvę, tikrai nenusivils.

„Idėją atidaryti muziejų gvildenome maksimaliai pagal savo asmeninę vizija, perfekcionistišką požiūrį, siekėmė, kad viskas būtų tobula. Taigi dabar galėsite kiekvienas įvertinti, pasižiūrėti į skirtingo laikmečio techniką ir tikrai liksite sužavėti“, – kalbėjo P. Eitutis. 

REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu „Auto muziejaus“ atidarymo renginyje apsilankęs Vilniaus meras V. Benkunskas pripažino, kad tai – jaudinanti akimirka. 

„Kiekvieno pasaulio miesto veidas labai daug priklauso nuo to, kokie muziejai yra tame mieste. <...> Aš tikrai neabejoju, kad šitas naujas muziejus Vilniaus miesto istorijoje ras savo dermę ir taps tikrai tuo objektu, vieta, kuri prisidės prie mūsų miesto gyvybės ir išskirtinumo“, – kalbėjo miesto meras.

V. Benkunskas dar kartą paliudijo, kad istorinė harmonija naujai atidarytame pastate neišblėsta iki šių dienų.

„Dar vienas malonus sutapimas, kad mano vairuotojas yra vairavęs šio muziejaus eksponatus – vežiojo du vadovus su „Mercedes–Benz“ ir „Audi“ automobiliais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dar vienas sutapimas, kad šv. Kristoforas, kuris yra Vilniaus miesto globėjas, kartu yra ir keliautojų, o taip pat ir automobilistų globėjas. Tad matome, kiek yra daug bendrų dalykų tarp Vilniaus ir automobilistų“, – kalbėjo meras.

Susisiekimo ministras M. Skuodis taip pat išreiškė dėkingumą, kad privačios iniciatyvos vizija sostinėje atverti muziejų galų gale tapo neišdildoma realybe.

„Mes turime labai daug žmonių, kurie turi begalę patarimų kaip ir ką daryti, kurie tau sako, ką reikia daryti. Bet yra ir kiti žmonės, kurie ima ir padaro. Jūs būtent ėmėte ir padarėte. Ačiū už tai. Nekantrauju apžiūrėti ir nekantrauju grįžti į čia su visa šeima“, – kalbėjo M. Skuodis. 

REKLAMA

Į atidarymo šventę atvykęs kultūros viceministras Rimantas Mikaitis pastebėjo, kad „Auto muziejaus“ atidarymas žymi naują proveržį.

„Labai džiugu, kad tai yra privati iniciatyva. Ir ji iš tikro yra labai ryški, papildanti privačių muziejų, galerijų ir kitų meno erdvių proveržį Lietuvoje. 

Muziejus gimė iš didelio entuziazmo, aistros automobilizmui ir didelio noro visa tai, kas sukaupta, surinkta, pristatyti plačiajai visuomenei. 

<...> Pamatysime daugybę automobilių, variklių, bet pats didžiausias variklis – entuziamas ir energija. Linkiu, kad tas variklis veiktų nesustodamas ir didindamas apsukas“, – teigė viceministras.

Muziejuje – „Audi“, su kuria važinėjo ir prezidentas Brazauskas

Muziejaus steigėjai neabejoja, kad nauja erdvė taps pirmąja Lietuvoje, kurioje galima išvysti tiek daug istorinių transporto priemonių, tarp kurių galima rasti ne tik kelių šimtų metų senumo automobilių, formulių, bet ir prezidento Algirdo Mykolo Brazausko tarnybinis limuzinas „Audi V8“.

REKLAMA

Specialaus limuzino, skirto šalies vadovui, gamyba pradėta dar 1993 m. Šalia galinės sėdynės galima pamatyti ir A. M. Brazausko telefoną, kurį jis naudojo skambindamas svarbiais valstybės reikalais.

„Buvo priimti visi svarbiausi sprendimai kalbant per tą telefoną. Ir šis eksponatas yra įdomus tuo, kad buvo užsakytas iš audi gamyklos, unikalios komplektacijos. Ir tokių būtent „Audi“ automobilių pasaulyje buvo tik 300 vienetų pagaminta“, – kalbėjo P. Eitutis.

Naujienų portalas tv3.lt jau anksčiau rašė, kad Eitučių šeima šią kolekciją rinko keliasdešimt metų. Kai kurie automobiliai prieš restauraciją atrodė gerokai prasčiau, tačiau dabar atrodo būtent taip, kaip prieš šimtą, kai į juos sėsdavo jų savininkai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kokia tokių automobilių vertė, automobilių entuziastai neatskleidžia, tačiau tvirtina, kad po restauracijos jų vertė gerokai padidėjo. 

„Auto muziejus“ įsikūrė senajame Vilniaus taksi parke, kuris buvo pastatytas 1974 metais ir dažnai yra įvardijamas kaip Naujininkų mikrorajono simbolis. Prieš šešerius metus pastate buvo pradėti remonto darbai, o šiemet jo pažiba tapo muziejaus ekspozicija. Grožio ir estetikos gerbėjų čia laukia prabangūs vienetiniai automobiliai, greičio ir nuotykių ištroškusių – medalius iškovojusių lenktynininkų bolidai, istorijos mylėtojai galės prisiliesti prie tarpukario gatvių puošmenų, o besidomintys legendiniais Lietuvos personažais susipažins su transporto priemonėmis, kurios vežiojo ne vieną šalies prezidentą.

REKLAMA

„Auto muziejaus idėją gvildenome ne vienerius metus. Svarbiausia užduotis mums buvo paruošti tikrai aukšto lygio ekspoziciją, kuria būtų galima didžiuotis, kurti vertę visuomenei ir nustebinti net automobilių mylėtojus iš kitų šalių. Tačiau muziejui reikėjo ir unikalios vietos – buvęs taksi parkas tam tiko idealiai. Sovietmečio pabaigoje ovalo formos serpantinu važinėjo net 800 taksi automobilių, o dabar čia puikuojasi įspūdingi XX a. transporto technikos šedevrai. Net neabejojame, kad ši vieta taps nauju traukos centru bei laisvalaikio praleidimo vieta – tai mūsų dovana Vilniui bei miesto svečiams“, – sako P. Eitutis.

„Auto muziejus“ atidarytas Dariaus ir Girėno g. 2, o lankytojai jame apsilankyti galės jau nuo gegužės 19 d.

REKLAMA

Muziejus veiks visomis savaitės dienomis nuo 10 iki 19 val., išskyrus antradieniais. Specialūs kainos pasiūlymai bus taikomi šeimoms bei lankytojų grupėms, taip pat už papildomą mokestį bus galima apsilankyti individualioje ekskursijoje su muziejaus gidais. Dėl eksponatų gausos, rekomenduojama automobilių kolekcijos vizitui numatyti bent dvi valandas.

Ateityje planuojama muziejaus prieigose įrengti kavinę, vaikų kampelį, organizuoti renginius bei kolaboracijas su meno kūrėjais.

REKLAMAAutobilis.lt
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų