REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS


„Moterų ralio“ dalyvės kartu su Lietuvos kelių policijos tarnyba nori atkreipti visų vairuotojų dėmesį į saugų bei etišką vairavimą ir skelbia saugumo akciją „Gerbk gyvybę – neviršyk greičio“.


„Moterų ralio“ dalyvės kartu su Lietuvos kelių policijos tarnyba nori atkreipti visų vairuotojų dėmesį į saugų bei etišką vairavimą ir skelbia saugumo akciją „Gerbk gyvybę – neviršyk greičio“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šią savaitę (rugpjūčio 7–13 dienomis) policijos pareigūnai visoje šalyje vykdo transporto priemonių leistino važiavimo greičio kontrolę. Beje, ši prevencinė priemonė inicijuota Europos kelių policijos tinklo ROADPOL (angl. European Roads Policing Network) ir joje dalyvauja daugelio Europos šalių kelių policijos pajėgos.

REKLAMA

„Greičio viršijimas Lietuvos keliuose vis dar yra pagrindinė eismo įvykių, kuriose žūsta žmonės, priežastis. Vasarą vairuotojai dažniau linkę viršyti leistiną važiavimo greitį, nevengia vairuoti neblaivūs. Statistika rodo, kad vyrai penkis kartus dažniau nei moterys viršija greitį. Deja, bet būtent vyrai dažniau ir žūva eismo įvykiuose“, – sako Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys.


Akimirka iš „Moterų ralio“
Akimirka iš „Moterų ralio“

Pasak V. Grašio, per metus fiksuojama apie 800 tūkst. nustatyto važiavimo greičio viršijimo atvejų. Kiek mažiau nei penktadalis (apie 150 tūkst.) pažeidimų yra padaroma moterų, didžioji jų dalis tenka vyrams. Vairuotojų nuo neatsargaus ir netinkamo elgesio kelyje baudos, deja, neatgraso. Per pirmąjį šių metų pusmetį eismo įvykiuose jau žuvo 72 žmonės (iš jų 56 vyrai ir 16 moterų), t. y. 41 proc. daugiau nei 2022-aisiais per tą patį laikotarpį. Pagrindinė priežastis – nepasirinktas saugus važiavimo greitis.

REKLAMA
REKLAMA

„Tokia statistika yra itin neraminanti. Todėl džiaugiuosi, kad „Moterų ralio“ dalyvės imasi iniciatyvos ir atkreipia visų transporto priemonių vairuotojų dėmesį, kad reikia gerbti savo ir kito žmogaus gyvybę. Manau, galėtume pasimokyti iš moterų jautresnio požiūrio ir didesnės atsakomybės. Raginu visus vairuotojus jausti daugiau pagarbos vienas kitam, laikytis saugaus važiavimo greičio, paisyti Kelių eismo taisyklių reikalavimų“, – pabrėžia Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas V. Grašys.


Akimirka iš „Moterų ralio“
Akimirka iš „Moterų ralio“

„Moterų ralio“ organizatorė Neringa Simson sako, kad renginio dalyvės jau keletą metų iš eilės dalyvauja socialinėje etiško vairavimo akcijoje. Šiemet pasirinkta itin skaudi tema – važiavimo greičio viršijimas, nes būtent dėl šios priežasties eismo įvykiuose nusinešama daugiausia gyvybių. Skaudžiausia, kai dėl suaugusiųjų aplaidumo žūva vaikai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

N. Simson teigimu, vienas iš „Moterų ralio“ tikslų – suteikti vairuotojoms daugiau vairavimo patirties. „Moterų ralis“ vyksta griežtai laikantis Kelių eismo taisyklių. Dalyvės važiuoja, vadovaudamosi specialia kelio knyga ir tai leidžia joms praktiškai patirti, kad kelyje svarbu ne greitis, o subalansuotas laiko apskaičiavimas, planuojant maršrutą“, – sako ji.


Akimirka iš „Moterų ralio“
Akimirka iš „Moterų ralio“

Be to, šio renginio dalyvės kasmet pasirašo „Moterų ralio“ saugaus elgesio kelyje deklaraciją, kurią sudaro dešimt „auksinių“ taisyklių, paskelbtų Tarptautinės automobilių federacijos (FIA) Action for Road Safety programoje.

REKLAMA

Trečioji taisyklė skelbia: „Rūpindamasi savo ir kitų saugumu, visada važiuoju tik saugiu greičiu“.


„Moterų ralis“ šiemet vyks rugpjūčio 12 d., šeštadienį. Renginyje dalyvaus per 150 ekipažų.


Moterų ralio“ saugaus elgesio kelyje deklaracija


1. Visada segiu saugos diržą: ir vairuodama, ir būdama keleive.


2. Gerbiu Kelių eismo taisykles – jos sukurtos apsaugoti mus.


3. Rūpindamasi savo ir kitų saugumu, visada važiuoju tik saugiu greičiu.


4. Reguliariai tikrinu automobilio padangų būklę, oro slėgį, nepamirštu atsarginės padangos.


5. Niekada nevairuoju apsvaigusi nuo alkoholio ar kitų psichiką veikiančių medžiagų.


6. Vaikus (žemesnius kaip 135 cm) prisegu jiems pritaikytomis prisegimo sistemomis, t. y. naudoju specialią saugos sėdynę.


7. Vairuodama nesinaudoju mobiliojo ryšio priemonėmis.


8. Jei esu pavargusi ar jaučiuosi mieguistai, visuomet sustoju pailsėti.


9. Vairuodama dviratę transporto priemonę, visada užsidedu ir užsisegu saugos šalmą.


10. Kelyje stengiuosi būti mandagi ir atidi kitiems eismo dalyviams.


REKLAMAAutobilis.lt
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų