REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS


Prieš savaitę Belgijoje baigėsi dar vienas „Mitjet“ serijos čempionato „Trophee Mitjet North Europe” etapas. Jame su greičiausiais šios serijos Europos lenktynininkais dalyvauja ir Lietuvos atstovas Povilas Jankavičiaus.


Prieš savaitę Belgijoje baigėsi dar vienas „Mitjet“ serijos čempionato „Trophee Mitjet North Europe” etapas. Jame su greičiausiais šios serijos Europos lenktynininkais dalyvauja ir Lietuvos atstovas Povilas Jankavičiaus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visgi įveikus trečdalį šiame sezone numatytų šios serijos varžybų etapų Italijos, Prancūzijos bei Šiaurės Europos čempionatuose, matyti, kad lietuviui kelias link aukščiausiųjų apdovanojimų pakylos nebus lengvas.

REKLAMA

Povilas Jankavičius „Mitjet France“ čempionate
Povilas Jankavičius „Mitjet France“ čempionate

Per vieną sezoną net 3 čempionatai


„One Racing“ komandos pagrindinis pilotas lietuvis Povilas Jankavičius per vieną šių metų sezoną dalyvauja trijose „Mitjet“ serijos čempionatuose: Italijoje, Prancūzijoje bei Šiaurės Europos. Nuo pat sezono pradžios lietuvis atsargiai prognozavo čempionato galimus rezultatus, tačiau įveikus trečdalį sezono lenktynių, visgi nustebino sezono pradžioje kai kurių komandų greitis ir konkurencija.

REKLAMA
REKLAMA

„Žvelgiant į Italijos bei Prancūzijos čempionato turnyrines lenteles po dviejų etapų, man asmeniškai rezultatai nėra itin džiuginantys, bet čempionate intrigos dar lieka. Pagal pirmuosius etapus bei savo varžovų pasirodymą galiu pasakyti, kad pakartoti praėjusių metų rezultatą nebus lengva“, - sako „One Racing“ komandos sportininkas. P. Jankavičius.


Povilas Jankavičius
Povilas Jankavičius

Prancūzijos čempionate – lietuvis TOP 5


Nors antrajame„Trophee Mitjet France“ čempionato etape lietuvis po atkaklios kovos ketvirtajame važiavime galėjo džiaugtis podiumu bei antra iškovota vieta, visgi bendroje turnyrinėje lentelėje, susumavus taškus po dviejų etapų, jo neišgelbėjo.Iš ketvirtos pozicijos jį nubloškė į penktą vietą, tačiau nuo ketvirtos ir trečios vietos jį teskiria 10 ir 12 taškų, o iki čempionato pabaigos liko dar 4 etapai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mitjet“ serijos varžybos įdomios tuo, kad nors ir buvai pirmas ar dominuoji kažkuriame etape, tai dar nereiškia, kad būsi pirmas turnyrinėje lentelėje. Pavyzdžiui, Romain Damiani, vadinamas šių lenktynių lyderių, abiejuose etapuose užėmė antras vietas, tačiau galutinėje lentelėje yra pirmas. O štai paskutiniame „Magny-Cours“ trasoje dominavęs lenktynininkas prancūzas Charles Rousanne bendroje lentelėje viso labo tik ketvirtas, o pirmojo etapo lyderis Benjamin Lagier – kol kas antras. Praėjusiais metais man taip pat paskutiniai du etapai buvo lemiami ir pelnė vicečempiono titulus. Tad bus labai įdomu, ar ir šiemet panašiai klosis scenarijus, ar lenktynių lyderiams pavyks psichologiškai atsilaikyti ir nedaryti klaidų iki pat sezono pabaigos. Svarbu, nedaryti klaidų, būti viskam pasiruošus ir reikiamu metu išnaudoti tinkamiausias progas“, - sakė vienintelis lietuvis, dalyvaujantis „Mitjet“ serijos čempionatuose.

REKLAMA

Povilas Jankavičius „Mitjet“ lenktynių čempionate
Povilas Jankavičius „Mitjet“ lenktynių čempionate

Italijos čempionate – nuožmi konkurencija


Pasak lietuvio, turbūt sunkiausia prasibrauti iki TOP 3 ar net TOP 5 bus Italijos „Mitjet“ serijos čempionate.


„Šiame čempionate dėl pirmųjų vietų kovoja net 10 panašaus pajėgumų sportininkų. Kol kas nebuvo nė vieno etapo, kuriame per keturius etapo važiavimus būtų vienas aiškus lyderis. Kiekvieno etapo važiavimo pirmasis TOP trejetukas būdavo skirtingas. Pačiame pirmajame etape pačiam teko net 3 kartus iš keturių lipti ant podiumo, tačiau pirmą vietą pavyko iškovoti tik viename važiavime. Panaši situacija yra beveik su visais šio čempionato pirmuoju lenktynininkų dešimtuku. Vienas važiavimas vertas pirmos vietos, kiti trys ne itin nusisekę. Tad konkurencija didelė, bet tai labai padeda greitai tobulėti“, - optimistiškai nusiteikęs kalbėjo P. Jankavičius.

REKLAMA

Pastarajame čempionate lietuvis, nors ir turėdamas pirmą iškovotą vietą viename iš savo važiavimų, dėl techninio gedimo kitame važiavime bendroje turnyrinėje lentelėje rikiuojasi tik 8-as.


Povilas Jankavičius
Povilas Jankavičius

Laukia treniruotės ir bandymai skirtingose trasose


Įveikus trečdalį čempionatų etapų, lietuvis tęsia savo pasiruošimą intensyviuose testuose bei treniruotėse.


„Per vieną savaitę turėsime net dvi skirtingas testų serijas, skirtingose dvejose žiedo trasose Prancūzijoje. Pirma treniruočių ir testų sesija vyks Prancūzijos „Val de Vienne“ trasoje, kita treniruočių sesija lauks istorinėje Formulės 1 trasoje „Dijon“. Kiekvieną sezoną komanda stengiasi dalyvauti ne tik kiekvienose čempionato etapų lenktynėse, bet ir organizuoti po kelias testų sesijas tarp etapų tose trasose, kuriose vyks etapai. Pastarosios testų sesijos būtent ir vyks būsimų Prancūzijos čempionato etapo trasose“, - teigė „One Racing“ komandos lenktynininkas Povilas Jankavičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Birželio mėnesį „Mitjet“ serijos čempionato kalendoriuose numatyti etapai Italijoje, „Monza“ trasoje, kuris vyks birželio 8-10 dienomis, Prancūzijoje, „Dijon“ trasoje, kuris vyks birželio 16-18 dienomis, o birželio 2-4 dienomis planuojamas antrasis „Trophee Mitjet North Europe” etapas „Zandvoort“ trasoje.


REKLAMAAutobilis.lt
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų