REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS


Tomas Viršilas

REKLAMA

Kiekvienas turime mėgstamiausias kelio atkarpas ar netgi ištisus kelionių maršrutus. Tam tikra kelio atkarpa į favoritų sąrašą gali patekti dėl įvairių priežasčių. Tai gali būti vaizdingas maršrutas, jis gali būti ypatingas dėl galutinio tikslo arba tiesiog turėti nuostabias posūkių kombinacijas.

REKLAMA
REKLAMA

Keliais, kuriais pasidalinsiu, galima saugiai ir laikantis eismo taisyklių pajusti tikriausią vairavimo malonumą. Čia nesvarbios sekundės ar kilometrai per valandą. Trajektorija, ritmas ir tęstinumas - svarbiausi elementai. Išlaikyti judėjimo inerciją ir kuo mažiau išvaisyti energijos stabdant ar maksimaliai akceleratuojant. Su kiekvienu pravažiavimu, vis geriau pažinti posūkius ir tarsi mokinantis kalbėti, juos visus po truputį sujungi į vieną darnų sakinį.

REKLAMA

Mėgautis šiais keliais Jums nereikalingas sportinis automobilis. Geras balansas ir kokybiška važiuoklė čia groja pirmu smuiku. Mažas automobilio svoris leis išlaikyti didesnį greitį posūkiuose. Ilgesnė važiuoklės eiga pridės pasitikėjimo ir kontrolės, ypač nelygaus asfalto ruožuose. Tai keliai kuriems geriausia tinka filosofija „slow car fast”. Vairuojant aktyviau, būtina pasirinkti saugų greitį, prie kurio jaučiatės užtikrintai ir nekeliate pavojaus sau ir kitiems eismo dalyviams.

REKLAMA
REKLAMA

Bijutiškis - Dubingiai (9.2 km)


Platus kelias su geros kokybės asfaltu. Tinka automobiliams su kietesne ir mažesnę eigą turinčia važiuokle. Atvira vietovė, mažai aklų posūkių. Vingiuoja tarsi upė su nedideliais aukščių svyravimais. Šis kelias sąraše yra vienas ramiausių ir veikia labiau kaip meditacija. Pajutus ritmą norisi, kad posūkiai niekada nesibaigtų, bet deja šis ruožas gana trumpas ir vienintelė išeitis apsisukti ir pakartoti viską dar kart. Ruožo pabaigoje galima aplankyti Dubingių piliavietę ir pasigrožėti atsiveriančiais vaizdais į Asvejos ežerą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vievis - Pakalniškės - Semeliškės - Aukštadvaris (38.2 km)


Ilgas, siauras, nelygus, iškramtytais kraštais ir dideliais lopais. Tikras iššūkis, technikai ir vairuotojui. Daug aklų posūkių su nelygia kelio danga. Tai daug susikaupimo ir jėgų reikalaujantis ruožas. Čia karaliauja ilgą eigą turinti važiuoklė. Po Semeliškių asfalto danga pagerėja, posūkiai sušvelnėja ir tampa labiau sukalbami.


Stelmužės Ąžuolas (9.6 km)


Labai siauras, vingiuotas, su aštriais kalneliais ir žvyro kelkraščiais. Linksmieji kalneliai, kitaip nepavadinsi. Prasilenkiant reikia lipti ant kelkraščio, tad patartina saugotis per kalnelius ir būti pasiruošusiam nešvariam asfaltui posūkiuose. Daug aklų posūkių su kalniukais. Ruožo pabaigoje jūsų laukia Stelmužės Ąžuolas ir gražus parkelis su senąja bažnyčia.

REKLAMAStelmuzes-azuolas
Stelmuzes-azuolas

Anykščiai - Molėtai (44 km)


Gražūs vaizdai ir dar gražesni posūkiai. Ilgas ir gana įvairus ruožas, jungiantis du Aukštaitijos kurortus. Šis ruožas, tai klasikinis lietuviškai užmiesčio kelias, vingiuojantis per pievas ir miškelius. Gana siauras su vidutinės kokybės asfalto danga. Čia galima rasti visą puokštę įvairių posūkių ir net kalniuką, kuriame beveik neįmanoma nepašokti. Anykščių pusėje kelias dar susiaurėja ir savo kokybe primena Semeliškių ruožą.


Amyksciai-Molėtai
Amyksciai-Molėtai

Molėtai - Kaltanėnai (37.4 km)


Gana gera kelio danga, tačiau nemažai nelygumų, ypač miško dalyje. Labai įvairiapusiškas kelias. Pro pievas ir girias. Gana užimtas, todėl beveik nebūna, kad nepasivytum lėtesnių vairuotojų. Kelionėje galima aplankyti Aukštaitijos nacionalinį parką, kur gausu ką pamatyti ir ką nuveikti.


REKLAMAAutobilis.lt
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų