• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Savaitgalis Kaune buvo išties audringas: sekmadienį visus gerokai atgaivinęs lietus nuplovė ir „Nemuno žiedo“ trasos posūkius, tuo pačiu, įnešdamas gerokai daugiau adrenalino ir į čia vykusias varžybas.

Savaitgalis Kaune buvo išties audringas: sekmadienį visus gerokai atgaivinęs lietus nuplovė ir „Nemuno žiedo“ trasos posūkius, tuo pačiu, įnešdamas gerokai daugiau adrenalino ir į čia vykusias varžybas.

REKLAMA

Nuo penktadienio vakaro trasoje pradėję rinktis dalyviai saulėtą šeštadienį jau suko pirmuosius ratus „Nemuno žiede“, neslėpdami džiaugsmo tiek dėl atnaujintų trasos atkarpų, tiek išplatėjusių išslydimo zonų. Paskutinėmis minutėmis iki renginio dar plaukė registracijos į visą sekmadienį vykusias varžybas. Galiausiai lenktynėse startavo net 85 dalyviai ir komandos iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Prancūzijos bei Brazilijos.

Tai buvo jau trečiasis Baltijos šalių čempionato etapas, svečiuose sulaukęs ir Lietuviškų čempionatų įskaitos: „Time Attack“ serijoje varžėsi 28 sportininkai.

REKLAMA
REKLAMA

Tradiciškai, daugiausia dėmesio ir didžiausia dalyvių gausa – „BMW 325 Cup“ įskaitoje: starto rikiuotėje buvo galima išvysti net 26 automobilius. Po lenktynių rezultatu besidžiaugiantis Aurimas Mištautas kartojo „pagaliau“, iki pergalės keliavęs, jo teigimu, net du metus. A. Mištautas startavo iš pirmosios pozicijos, tiesiai už jo rikiavosi Julius Kiršis.

REKLAMA

Lenktynių metu, sezono lyderis latvis Ričards Subeckis jau pirmųjų ratų metu aplenkė J. Kiršį, dar prasukus vieną ratą savo pozicijos turėjo atsisakyti ir A. Mištautas. Antrojo važiavimo metu, Pole pozicija priklausė Pauliui Urbonavičiui, jam iš paskos sekė A. Mištautas ir Leo Messingeris. A. Mištautas labai greitai užsiėmė lyderio poziciją ir mėgino ją išsaugoti iki galo. Deja, R. Subeckis aplenkė tiek Aurimą, tiek Leo ir grįžo į savo vietą, bet po laiko baudos už incidentą trasoje varžybų metu, liko 4 vietoje.

REKLAMA
REKLAMA

Susumavus, pirmoji vieta teko praeitų metų čempionui Leo Messengeriui iš „Rode Racing“ komandos, antroje vietoje liko Ričards Subeckis („Jurmala/ Papas saciksu“ komanda) ir trečioje – Aurimas Mištautas („Dream 2 Drive“), be galo laimingas dėl pasiekto rezultato.

„Master“ grupėje greičiausias buvo Julius Kiršis, antroje vietoje liko Algirdas Gelžinis, o ant pakylos trečios vietos laiptelio kopė Darius Gaidulionis. Naujokų tarpe, greičiausias buvo Eividas Sitavičius, merginų tarpe pergale džiaugėsi Erika Arkušauskaitė, o tarp džentelmenų, greičiausias buvo Oiliveris Villeneuvas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Geros nuotaikos ir intensyvių lenktynių kombinacija lydėjo ir „BTC2“ įskaitos kovas, čia – ir avarijos, ir pasistumdymai ir, žinoma, pergalės siekis iki pat galo. Keli lietuvaičiai vis mėgino pristabdyti sezono lyderius Simo Lindą ir Kairo Kallasą, tačiau net ir lietus šiems Estijos lenktynininkams nesutrukdė. Antrojo važiavimo metu, pakartotinį startą puikiai išnaudojęs Andrius Keblys susirinko daug svarbių taškų, už savęs palikdamas Kasparą Skyrelį ir Tadą Petukauską. Susumavus visų taškus, etapo nugalėtoju tapo Andrius Keblys, Kasparas Skyrelis kopė ant antrojo laiptelio, o trečioje vietoje liko svečias iš Estijos – K. Kallas.

REKLAMA

„BTC1“ dominavo Audrius Liutkevičius, už savęs palikęs latvius Marį Bulansą ir Leldę Jukamą. Labai smagios kovos virė ir „ABC Race“ dramatiškoje serijoje bei „V1600“, kur paprastai neapsieinama ir be avarijų.

Dar vienas lenktynių perlas – „Nankang Endurance Academy“ dviejų valandų lenktynės su 20 komandų rikiuotėje iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Pole poziciją užėmė ir praeito etapo metu nepriekaištingai pasirodžiusi „Reimpex-Čapkauskas Autocentras“ komanda, iš antrosios vietos startavo „Nanosun by Tarzanija Racing“. Iškart už jų – dar pora lietuvaičių komandų. Ramūs buvo vos du pirmieji ratai, po kurių sekė raudona vėlia ir sustabdytos lenktynės dėl didelės „Diesel Power“ avarijos. Toliau varžybos tęsėsi ganėtinai ramiai, be didesnių incidentų.

REKLAMA

Galiausiai, bendroje įskaitoje pergale džiaugėsi „#AB4L” komanda, kurią atstovavo Tomas Jatkevičius ir Kasparas Skyrelis. Antroje vietoje absoliučiai ir pirmoje „BMW 325 Cup“ įskaitoje liko „Gatavas.lt“ komanda su Ramūnu Grigaičiu ir Darium Gaidulioniu, o trečioji teko „Autoradvilis“ komandai su Dovidu Najum ir Mantu Neverdausku.

„BGT AM“ įskaitoje, žinoma, dominavo „Reimpex-Čapkauskas Autocentras“ komanda, už savęs palikusi  „Nanosun by Tarzanija Racing“. „BTC4“ įskaitoje – vienvaldė lyderė – „HEMI Racing by Statomenas“ komanda.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gausiausia, „BTC3“ įskaita sėkminga „Autoradviliui“, kurio niekaip nepavyko pagauti dviem komandoms iš Estijos, „RS Racing Team“ ir „Lind Racing“. „BTC2“ grupėje, žinoma, pergale džiaugėsi „#AB4L“ komanda.

Dabar Baltijos šalių čempionatas kvies susirinkti rugpjūčio 17-20 dienomis Estijoje, „Porsche ring“ trasoje. Ten laukia ne tik tradicinė bene didžiausia lenktynių fiesta „Parnu Summer Race“, bet ir svečiai iš Lenkijos, apsilankantys su savo čempionatu.

REKLAMAAutobilis.lt
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų