• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prasidėjęs ruduo gyvenantiems automobilių sportu žada bent kelis dalykus: tai ir sezono pabaigą, ir visų laukiamus apdovanojimus bei greičiausių sportininkų ir komandų įvertinimus. Tačiau „BEC 4H“ čempionate kai kuriose klasėse čempionai paaiškės tik po paskutiniojo etapo Rygoje, įvyksiančio spalio 15 dieną.

Prasidėjęs ruduo gyvenantiems automobilių sportu žada bent kelis dalykus: tai ir sezono pabaigą, ir visų laukiamus apdovanojimus bei greičiausių sportininkų ir komandų įvertinimus. Tačiau „BEC 4H“ čempionate kai kuriose klasėse čempionai paaiškės tik po paskutiniojo etapo Rygoje, įvyksiančio spalio 15 dieną.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nors Baltijos čempionatų („BaTCC“ ir „BEC 4H“) dalyvius buvo pasiekusi žinia apie pasibaigusį sezoną be atšaukto finalinio etapo Estijoje, organizatoriai, apklausę dalyvius, ištvermės lenktynių etapą perkėlė į spalio vidurį. „Svarbu, kad dalyviai tarpusavyje kovotų ne raštais ir ne reglamentais, o sekundėmis ir įveiktais kilometrais trasoje“ – pasakojo vienas organizatorių iš Latvijos Andis Meilands. „Daugeliui dalyvių kilo klausimų dėl taškų skaičiavimo sistemos ir čempionų titulų. Lenktynės turi būti ne tik sporto disciplina, bet ir gerai praleistas laikas, tad stengiamės suorganizuoti dar vieną finalinį etapą, kuriame dalyviai turės galimybę susirinkti visus trūkstamus taškus“.

REKLAMA


SKuba Dream Team 2


Žiūrovams ir dalyviams – naujas įdomus iššūkis


Kad ištvermės 4 valandų lenktynių dalyviams nebūtų „liūdna“, organizatoriai kviečia ir kitų lenktynių serijų dalyvius jungtis ir registruotis dar vienam sezono iššūkiui – „Mini Baltic Endurance“ lenktynėms. Visą sezoną kitokio pobūdžio čempionatuose, kaip „Dzintara Aplis“, „Kumho Challenge“ ar Latvijos „National“, „S 1600“ važiuojantys dalyviai šio paskutiniojo lenktynių etapo metu galės išmėginti savo jėgas „Mini Baltic Endurance“ iššūkio lenktynėse. Kad technikai nebūtų keliami per dideli ištvermingumo reikalavimai, planuojama, jog papildomų vyksiančių lenktynių tikslas - važiuoti trasoje iki finišo vos 45 minutes. Kaip ir kitose ištvermės lenktynių serijose Baltijos regione, net jei ir ne vairuotojų pasikeitimas pravažiavus dalį privalomos distancijos, bent jau „Pitlane“ zonoje dalyviai sustoti ir pastovėti turės. Jie taip pat galės šioje įskaitoje dalyvauti formuodami komandą iš dviejų vairuotojų. Paprastai „BEC 4H“ lenktynėse komandos vairuotojai privalo pasikeisti po 1 valandos ir 10 minučių važiavimo, o į piloto kėdę atsisėsti gali tik pakankamai pasiilsėjęs, bent valandą palaukęs, lenktynininkas.

REKLAMA
REKLAMA


222 komanda


BEC 4H“ čempionate – paskutinės kovos net keliose įskaitose


Nors sezono pabaigoje dažnai nugalėtojai ir čempionai būna aiškūs, ši taisyklė retai atitinka tiesą „BEC 4H“ čempionate. Jau kelintą sezoną iš eilės lenktynių serijos geriausieji kovoja iki pat paskutinio sezono finišo vėliavos mosto. Panašu, kad viena čempionato taškų skaičiavimo taisyklių, kad taškai už vieną čempionato etapą anuliuojami ir sumuojasi tik 4 etapų (iš 5) geriausi rezultatai, bendroje surinktų taškų suvestinėje įtakos turi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nors bendroje („Overall“) įskaitoje čempionas lyg ir aiškus, paskutinis įvykęs etapas gali kortas kiek padėlioti kitaip: lyderio pozicijoje esanti „Skuba Dream“ komanda dar neturi tokio taškų skirtumo nuo ją besivejančių „Rotoma racing“ ir „Nero - GSR Racing Team“ komandų. Būtent pastarosios „VW Golf GTI TCR“ kartu su lyderio vietoje esančiu „Porsche 911GT3 977“ automobiliu jau galima išvysti paskutiniojo etapo dalyvių sąraše. Panašu, kad nei viena iš komandų nesiruošia sudėti ginklų anksčiau laiko.

REKLAMA

Ne iki galo viskas aišku ir „A3000+“ įskaitoje, kur pirmąja vieta džiaugiasi „Nero - GSR Racing Team“ komanda, na o antroji ir trečioji vieta atrodo ganėtinai nestabilios: atitinkamai užimančias vietas koamdnas „222“ su „VW Scirocco“ ir „Igoriolankai“ su „Seat Leon“ TCR tipo automobiliu teskiria vos 16 taškų, o taisyklė, kurios pagrindu sumuojamas tik 4 etapų metu pasiektas rezultatas, „matematiką“ komandoms dar labiau apsunkina. Dar sudėtingesnė situacija „D1“ įskaitoje: čia nugalėtojas spręsis būtent paskutiniojo etapo metu. Abi komandos, tiek „Telšių statyba“, tiek „Sparti reklama – PF Kekava racing team“ šiuo metu turi po lygiai taškų. Čempionas po spalio 15 dienos paaiškės ir „GT“ klasėje. Tiesa, ne tik čempionas, bet ir visos trys vietos: 4 vietoje esanti „Lexus Team LT“ komanda turi dar puikius šansus iškovoti trečiąją vietą čempionate, taip pabaigdama ganėtinai sudėtingą sezoną su taure rankoje. Tuo tarpu, galutinius taškus šioje klasėje, kaip ir absoliučioje, įvyksiantis etapas sudėlios tarp „Skuba Dream“ ir „Rotoma racing“ komandų.


Pagrindinės paskutiniojo etapo „BEC 4H“ lenktynės prasidės spalio 15 dieną, 14 valandą, „Bikiernieki“ trasoje Rygoje. Daugiau informacijos apie dalyvius ir įvyksiantį etapą – organizatorių internetiniame puslapyje
www.batcc.eu.

REKLAMAAutobilis.lt
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų