REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS


Naujų automobilių pirkėjai šiandien labai dažnai susiduria su dilema, kuomet reikia pasirinkti vieną iš dviejų galimų opcijų – benzininės ar elektrinės.


Naujų automobilių pirkėjai šiandien labai dažnai susiduria su dilema, kuomet reikia pasirinkti vieną iš dviejų galimų opcijų – benzininės ar elektrinės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tiek benzinu, tiek elektra varomi automobiliai turi savų privalumų ir trūkumų, tačiau automobilių gamintojams ir įvairių šalių vyriausybėms propaguojant elektrinę alternatyvą, Vokietijoje leidžiamo žurnalo „Autobild“ redakcija ryžosi atlikti realistišką dviejų automobilių palyginamąjį testą, kuriame dėl pergalės kovojo pigiausi benzinu ir elektra varomi automobiliai.

REKLAMA

Šiuo metu Vokietijoje, pigiausio automobilio, turinčio vidaus degimo variklį, titulas priklauso iš Japonijos kilusiam „Mitsubishi Space Star“. Jis šioje šalyje kainuoja 15 890 eurų. Tuo tarpu jo varžovas – „Dacia Spring“ – šiuo metu Vokietijoje kainuoja gerokai daugiau – nuo 22 750 eurų.


Dacia Spring
Dacia Spring

„Autobild“ redakcija, be abejonės, atliko visapusišką dviejų automobilių palyginamąjį testą, tačiau didžiausią svarbą šį kartą turi ne konkrečios abiejų modelių savybės, bet eksploatacijos kaštai.

REKLAMA
REKLAMA

Vokietijos žurnalo redakcija sukūrė teorinį scenarijų, kuriame abudu automobiliai būtų eksploatuojami 4 metus. Per šį laikotarpį jie, teoriškai, būtų nuvažiavę 60 000 kilometrų.


Atsižvelgdami į ridą, jie į išlaidų lentelę įtraukė degalų, techninės priežiūros, draudimo išlaidas. Taip pat buvo apskaičiuota kiek „Dacia Spring“ ir „Mitsubishi Space Star“ nuvertės po 4 metų.


Mitsubishi Space Star
Mitsubishi Space Star

Kaip ir buvo galima tikėtis, daugeliu aspektų „Dacia Spring“ atrodo kaip tinkamesnis pasirinkimas. Naudodami „Dacia“ išleisite mažiau pinigų „degalams“, iš valstybės gausite solidžią dotaciją ir apskritai – vieno kilometro kaina siekia 0,20 eur.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vis dėlto, ties keletą punktų reikėtų ištarti BET. Vieno kilometro kaina su „Mitsubishi Space Star“ yra vos, vos didesnė – 0,29 eur. Be to, „Autobild“ redakcijos teigimu, „Dacia Spring“ yra tinkamas naudoti tik didmiesčiuose, nes maža baterijos talpa nėra pritaikyta važiuoti tolimas distancijas, o ir jeigu sumanysite tai padaryti, maksimalus nuvažiuojamas atstumas sieks maždaug 150 kilometrų.


Tuo tarpu benzininį variklį turintis „Mitsubishi Space Star“ šios problemos neturi. Užpildę 35 litrų talpos degalų baką, japoniškas hečbekas lengvai įveiks 500 - 600 kilometrų atstumą.

REKLAMA

Eksploatacijos kaštų palyginimo lentelė


ModelisMitsubishi Space StarDacia Spring
Pradinė kaina15 890 eur22 750 eur
Išlaidos degalams (60 000 km)5 752 eur4 482 eur
Eksploatacijos kaštai (4 m.)1 400 eur700 eur
Mokesčiai (4 m.)232 eur0
Draudimas (4 m.)3 880 eur4 040 eur
Automobilio prarasta vertė po 4 m. 60 000 km6 139 eur10 248 eur
Valstybės dotacijos0 eur7 177 eur
Vieno kilometro kaina0,29 eur0,20 eur


REKLAMAAutobilis.lt
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų